Live CD ve USB boot olmuyor

Başlatan Burak DAĞLI, 24 Mayıs 2011 - 11:23:06

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Burak DAĞLI

Arkadaşlar Ubuntu 11.04 yüklerken bilgisayar dondu. Daha sonra yeniden başlattığımızda boot sorunu verdi ve
siyah ekranda "boot:" yazıyordu. USB ve Live CD takıp Boot menu de ikisini de calıstırmaya cabalamamıza rağmen boot olmadılar ve her defasında o siyah ekran ve "boot:" yazısı geliyor.
Forumu kullanmayı bilmiyorum. Yanlış konunun altında ve yanlış bir mesaj atıyor olabilirim.

kalkan1973

Konunun yeri doğru... Bir de Bilgisayarı açtığınızde BIOS ekranındayken F2 ya da DELETE tuşuna basarak SETUP'a girin Orda BOOT seçeneklerinde CD/DVD ROOM seçeneğini 1. BOOT seçeneği olarak seçin. Sanırım CD/DVD yi okumadan direk HDD ye geçiyor. Haliyle sistem kurulmadığı için açılmıyor...
Evde İşte her yerde Linux

zeitgeist

İndirip yazdırdığın kalıbın md5 değerlerini kontrol ettin mi? Nasıl yapılacağını bilmiyorsan forumda bu konuda hazırlanmış belgeler var. Md5 aramasıyla bulabilirsin. Konuyu doğru yere açmışsın.  ;)
Özgürlüğü ne kadar anlarsan o kadar az sahip olursun. John Fowles

Burak DAĞLI

Mustafa , hem boot menu den secerek hem de bios dan sıralamalarını en üste cekerek denedim. Ancak boot olmadılar. zeitgeist  md5 ayarları nasıl yapılıyor bilmiyorum ama foruma bakacağım.
Ancak şunu söylemek istiyorum aynı usb'den bir bilgisayara kurulum yapabildik ancak diğer bilgisayarda dediğim gibi boot sorunu yaşadık teşekkürler.

Kutadgu

Benzer bir sorun bende de olmuştu. Md5 kontrolünü yaptığını varsayarak söylüyorum, belleğinde U3 kuruluysa sorun çıkaran odur. U3 ü kaldırarak veya başka bir belek ile yeniden deneyebilirsin.

Burak DAĞLI

Hangi bellek, usb den mi bahsediyorsun?
MD5 kontrolünü iso uzuntılı dosyadan yapmak zorunda mıyım? Başlangıç diski olmuş USB' yi md5 testine sokabilir miyim?
U3 nedir?

zeitgeist

md5 kontrolünü indirdiğin iso uzantılı kalıpta yapabilirsin. Eğer aynı usb bellekle farklı makinede kurulum yapabiliyorsan sorun farklı bir yerde olmalı ancak senin tarifine göre kurulum ekranı hiç gelmiyor. Belki donanımla ilgili bir meseledir:

Kurulum yapmak istediğin makine masaüstü bilgisayar mı yoksa dizüstü mü? Dizüstü ise marka-model nedir?

Burak DAĞLI

üzgünüm yanıt veremedim zamanında , internetim de kesilmişti şimdi başka yerden yazıyorum. Bilgisayar laptop ancak şu anda yanımda değil sadece markasını biliyorum, Fijutsu siemens

garafatma

Birde alternate iso indirerek kurulumu dener misin?
Bira, Tanrı'nın bizi sevdiğinin ve eğlenmemizi istediğinin kanıtıdır.

>-- Askıdaki Çeviri --< Ubuntu Türkçe Çevirilerine Sizde Destek Olun
Elveda metal müziğin tanrısı... \m/ Ronnie James DIO: 1942 - 2010

Burak DAĞLI

Bir sorum olacaktı , usb ve cd boot olamıyor ama grub ekranı geliyor ubuntu yu sectim s ve m yi seciniz diye bir secenek geldi m ye bastım root olarak terminal acıldı bu durumdan sonra terminalden live cd yi nasıl yürütebiliriz?

zeitgeist

Açılışta bazı disklerin bağlanmadığını söylüyor o açılıştaki yazı. S ile geçmelisin ekranı sonra da istersen fstab ya da yardımcı uygulamalar ile başlangıçta bağlanmayan diski sisteme bağlamalısın. Aynı uyarıyla karşılaşmamak için yapman gereken bu.