Ati Radeon Mobility 9200 ekran kartı sorunu

Başlatan den1905, 21 Mayıs 2011 - 13:36:29

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

den1905

bu çıktıları alıyorum

ii  fglrx                                 2:8.840-0ubuntu4                                                 Video driver for the ATI graphics accelerators
ii  fglrx-amdcccle                        2:8.840-0ubuntu4                                                 Catalyst Control Center for the ATI graphics accelerators

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 02 Haziran 2011 - 06:24:23

Mobile İntel(R) 945GM Express Chpiset 128 Mb ekran kartı olan bi laptopta driver sorunu yasayabilirmiyiz. Eğer sorun olmayacak ise ati ile hiç uğraşmayayım.

heartsmagic

@den1905, sen tekrar bir şekilde ATI sürücülerini kurmuşsun, aksi takdirde kendisi kurulmaz bu sürücüler.
@stratovarius'un şu önerisini tekrar uygula lütfen:
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,27473.msg331472.html#msg331472
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

halilertan

arkadaşlar bende de aynı kart mevcut ve ubuntu ya sırf 90 lı yıllarda sgi bilgisayarımda kullandığım unix 6.3c versiyonunu ne kadar hızlı ve düzgün çalıştığını bildiğim için benzeri ubuntuyu yükleyerek başıma sardım açıkcası, ancak görüyorum ki, paket makina tarzı alınmadıkça bu tip yazılımlar maalesef halen düzgün çalışmıyor. pazarı microsoft bu kadar almışken ubuntu mubuntu hikaye, ne grafik kartının yazılımı var, nede yazıcım all in one epson px820fwd doğru çalışıyor.

dediğim gibi bir firma(hp, dell, sgi, vs vs)  ubuntu yüklmenmiş yanında uygun yazıcısı olan bir sistem satar, ozaman alınır. şuan için halen sığı sularda boğulmamak için çaba gösteren bir sistem. şunu da belirteyim microsoftu çok mu seviyorum aslaaaaaa, ama * her şey onun üzerine dönüyor ben ne yapayım???????

saygılar

heartsmagic

@halilertan, tespitlerin nispeten doğru fakat genellemen yanlış. Öyle kullanıcılar var ki suya sabuna dokunmadan satın aldıkları dizütünü rahatlıkla kullanabiliyorlar. Bu durumda senin yaptığın "sığ sularda boğulmamak için çaba gösteren sistem" yorumunu ben "Hiç sorunu olmayan sistem" olarak kendi adıma değiştirebilirim. Ne kadar doğru olur? Olmaz elbette.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.