Ubuntu'ya Geçmek İstiyorum

Başlatan mamy_69, 21 Mayıs 2011 - 12:54:00

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

mamy_69

Merhaba, Kısa süre önce bilgisayarıma Pardus kurdum. Fakat istediğim performansı alamamamın haricinde ekran kartım sorunlar çıkardı. Bu sebepten ötürü Ubuntu'ya geçmek istedim. Desktop 32 Bit Ubuntu 10.10 versiyonunu indirdim. Dvd room bozuk olduğundan usb belleğe iso kalıbını yazdırdım.

Bilgisayar açılırken boot menüden usb hdd seçmeme rağmen Pardus açılıyor. Bu konuda yardımlarınıza ihtiyacım var.

Linux sisteme geçiş sebebim ise Php & MySql çalışmalarımı daha hızlı vide güvenli bir şekilde sürdürebilmektir.

Şimdiden teşekkür ederim.

kalkan1973

İSO kalıbını WİNDOWS kurulu bir bilgisayarda UNETBOOTİN programı ile flash diske yazdırıp tekrar deneyin. Ya da geçende benim de karşılaştığım sorun aynıydı başka bir bilgisayarda... Seçmeme rağmen bir türlü Flash Diskten başlamadı. Ben de bozuk DVD ROOM yerine başka PC den DVD ROOM takmak zorunda kaldım. Olmuyorsa yapacak bir şey yok. Çözüm başka bir DVD ROOM takmak...
Evde İşte her yerde Linux

decent

1- USB nin başlatma özelliğinin olmadığı veya doğru seçeneğin seçilmediğini düşünürsek;

Bios ekranında iken boot menu F12 vs.  (F12 örnektir) kısayolundan USB HDD maddesini seçebilirsiniz.

2- Alternatif olarak,
Sistemi CD/DVD ile açın ve aşağıdaki komutu çalıştırarak USB ' e tekrar yazmayı deneyin.
usb-creator-gtk

kalkan1973

Donanımı eski veya USB girişleri arızali ise yine başlamıyor flash diskten.
Evde İşte her yerde Linux

mamy_69

Pardus'u da aynı usb bellekten kurmuştum.

Başka bir bilgisayarda yazdırmayı deneyeceyim.

Sonucu sizlerle paylaşırım.