[Çözüldü] Compiz'den Sonra Bütün Görüntüm Bozuldu

Başlatan msdundar, 22 Mayıs 2011 - 05:16:04

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

msdundar

Merhaba arkadaşiar,

Bugün Ubuntu 11.04'ü Windows 7'nin yanına kurdum.

* her şey ilk başta çok güzeldi, kullanacağım programları kurdum, güncelleştirmeleri yaptım, dosyalarımı düzenledim vs.

Taa ki lanet olası compiz'e bulaşana kadar :(

CompizConfig ayar yöneticisi'ni kurdum önce.

Sonra Genel=> Masaüstü => Kübü Döndür kısmına girdim.

Kübü döndürmeyi etkinleştir dedim, bir kaç şey sordu bana, bazı eklentileri etkinleştir-pasifleştir vb. Hiç birini okumadan rastgele next yaparak geçtim.

Sonra bir anda solda ki dock kayboldu, pencerelerin menüleri kayboldu. Karşımda o ekran öyle kalakaldım. Hiç bir yere giremiyorum çıkamıyorum, hiç bir program açamıyorum :(

Google'da sorunu araştırdım biraz, güvenli kipte açarak görüntü sorunlarına girdim, oradan sırayla denedim sorun çözme yöntemlerini, yine bir sonuç yok.

Sonra unity --reset ve unity --reset-icons komutlarını girdim. Yine bişeyler oldu, yine sorun düzelmedi.

Bi yerde şu komutu buldum, onu da denedim, yine düzelmedi :

gconftool-2 --recursive-unset /apps/compiz-1
unity --reset

Arkadaşlar lütfen bana yardım edin, şuan pencerelerim berbat çözünürlükte görünüyor ve eski masaüstü görünümünde :(

Şuan ekranım berbat görünüyor, biraz daha bakarsam bu çözünürlükte gözlerim bozulacak.

Şimdiden sağolun.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 22 Mayıs 2011 - 05:19:06

Arkadaşlar düzelttim valla ama nasıl yaptım inanın bende bilmiyorum :D Güvenli kipten, ordan burdan baya bi zorladım sonunda düzeldi.

gerfili

AYNI ŞEYLER BANA DA OLMUŞTU ARKADAŞIM. HATTA BEN DE UÇBİRİM BİLE ÇALIŞMIYORDU. BEN UBUNTU KULLANIMINDA YENİ OLDUĞUM İÇİN BECEREMEDİM.  ;D KOMPLE YENİDEN KURDUM.  SANIRIM COMPİZ EFEKTLERİ BAZI MASAÜSTÜ ÖZELLİKLERİ İLE ÇAKIŞIYOR. DAHA DA DOKUNMADIM COMPİZ AYARLARINA :D

decent

@gerfili,
Bağırmak manasını taşıdığı için tamamen büyük harf kullanmayınız.

gerfili

heartsmagic

Sorun çözüldüğüne göre kapatalım başlığı.
Bu arada forumdaki sabit 11.04 çözümleri başlığımızda bu tip sorunlara değinilmiş durumda.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.