Mageia 1 Rc Yayınlandı

Başlatan Contempt, 18 Mayıs 2011 - 20:39:44

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Contempt

Mageia 1 Rc Sürüm  Yayınlandı. İndirmek isteyenler için

http://www.mageia.org/en/downloads/
Herşeye Rağmen...

cumali

Haber için teşekkür ederim @Contept,Mageia izlenimlerini aktarabilseydin faydalı olurdu.Mesela beta sürümü ile  rc sürümü arasında bir degişiklik varmı?

Contempt

Öncelikle Kurulum olarak Mandriva Dvd den farkı yok. Yerelleştirme Türkçe olarak Gayet iyi. Gnome olarak kurdum dağıtımı 2.32  olarak  kuruldu.

Beta sürümde başlangıçta Ntfs disklerimi bağlamamıştı aa RC de bu sorunu yaşamadım.
Beta Sürümde Türkçe kurulum yapmış olmama rağmen Çoğu Türkçe  paketi elle kurmuştum rc de bu sorunuda yaşamadım.
Daha yeni bir kurulum yaptım şimdilik izlenimim bu şekilde...
Herşeye Rağmen...

if

Alıntı yapılan: Contempt - 18 Mayıs 2011 - 20:51:47
Yerelleştirme Türkçe olarak Gayet iyi.

Uzzun süredir çözümlenemeyen bir sorundan dolayı çevirilerimizin bir kısmını depoya ekleyemedik. Sistem yöneticilerinin sürümü çıkarmaya yoğunlaştığı için sorunumuza eğilmediği yönünde haberdar edildim, sanırım bundan sonra çözülür.

cumali

Anlaşılan Mageia Beta sürümündeki hatalardan bir bölümü giderilmiş.Bu sevindirici bir şey.Umarım diger hatalarıda kısa sürede giderirler.Bir kaç güne kadar final sürümünün çıkacağını tahmin ediyorum.Mandriva çatallandıktan sonra eski ekibin Mageia dağıtımında da başarılı olacağını düşünüyorum.

XRumer

Mageia geliştiricileri bir süredir diğer süreçleri tamamlayıp sadece hata düzeltmelerine odaklanmış durumdalar. Rc sürüm bile oldukça kararlı, tamamlanmış sürüm harika olacak.

Luna

Bu ne deyip, wikipedia dan arattım, açıklama tatmin etmedi; indireyim dedim, ayıptır söylemesi dağıtım arşivim var da :)
İşlemci : İntel i5 750 2.66Ghz LGA 1156
Ekran kartı : GIGABYTE GTX 470 Super Overclock 1280 MB GDDR5 320 Bit
Ana Kart    : BIOSTAR H55 HD LGA1156 DDR3-1600
HDD : WESTERN DIGITAL Caviar Blue (WD3200AAJS) 3.5inç 320GB
RAM : G.SKILL Ripjaws 2 GB DDR3 1333Hz CL9 + 4 GB Team Elite 1333 Mhz
Kasa : Aerocool X Strike Mid Tower
PSU    : XILENCE Eco Series 550W

XRumer

Alıntı yapılan: Luna - 18 Mayıs 2011 - 21:21:32
Bu ne deyip, wikipedia dan arattım, açıklama tatmin etmedi; indireyim dedim, ayıptır söylemesi dağıtım arşivim var da :)

Vikipedi'de o maddeyi ben oluşturmuştum ama şimdilik ortada fazla bir şey olmadığı için o madde de o kadar oldu. Ekstra bilgisi olan varsa oraya katkı yapabilir.

Luna

Alıntı yapılan: XRumer - 18 Mayıs 2011 - 21:23:51
Alıntı yapılan: Luna - 18 Mayıs 2011 - 21:21:32

Vikipedi'de o maddeyi ben oluşturmuştum ama şimdilik ortada fazla bir şey olmadığı için o madde de o kadar oldu. Ekstra bilgisi olan varsa oraya katkı yapabilir.

Şöyle kalburüstü dağıtımlardan oluşan İso klasörünün altında dursun denemek için yeterli vaktim var :)
İşlemci : İntel i5 750 2.66Ghz LGA 1156
Ekran kartı : GIGABYTE GTX 470 Super Overclock 1280 MB GDDR5 320 Bit
Ana Kart    : BIOSTAR H55 HD LGA1156 DDR3-1600
HDD : WESTERN DIGITAL Caviar Blue (WD3200AAJS) 3.5inç 320GB
RAM : G.SKILL Ripjaws 2 GB DDR3 1333Hz CL9 + 4 GB Team Elite 1333 Mhz
Kasa : Aerocool X Strike Mid Tower
PSU    : XILENCE Eco Series 550W

mami96

Ya bu konuda bilgim yokta.

Son cikan dagitim duyurularini nereden ogrenebiliriz?

ornegin:

linuxduyurulari.com

adinda bir web sitesi olacak

belkide hic duyulmamis y adindaki linux dagitimi cikacaksa onu bile yayinlayacak. Boyle bir site lazim bana.

Contempt

Herşeye Rağmen...

mami96

Alıntı yapılan: Contempt - 18 Mayıs 2011 - 21:43:52
Distrowatch Zaten bu iş için yeterde artar :)
http://www.distrowatch.com

En Yeni Haberler ve Güncellemeler

Kismi yani orta tablodaki bolum sanirim yeni cikan dagitimlari kapsiyor

tesekkur ederim (:

Contempt

Bir kaç gün içindede One Live cdler çıkar sanırım. Betada olduğu gibi...
Herşeye Rağmen...

decent

RC1 hakkında ekran görüntüleri içeren bir haber:

unixmen.com

Yiğit Ateş

Gnome sürümü görsel açıdan çok zayıf kalmış, güzel bir simge seti ile şık bir tema ayarlamak çok zor olmasa gerek. Fedora'da da böyle. Anlamak zor :) Lakin, KDE açısından gayet başarılı olacak gibi görünüyor.