Sistemim Ubuntuyu Karşılarmı?

Başlatan Ko@la, 14 Mayıs 2011 - 22:35:31

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

barış

Ubuntu kullanabilirsiniz bu donanımlar ile bir sorun çıkarmaz. Ben Fedora'yı çok sevdim, Fedora kullanıyorum gayet de memnunum sorun çıkarmadı.

karizmaxi

@Ko@la bu kadar yorumdan sonra acaba hangi dağıtımı düşünüyorsun? :)
Cesaret akıldan gelirse cesarettir,
Bilgisizlikten gelirse cehalettir...

Ko@la

:)) Şu anda sıralamak gerekirse.
1)Ubuntu 10.10 2)Lubuntu 3)Linux mint 4)Fedora(Türkçe desteği olmaması endişelendiriyor)
İşte linux dünyasının bu yönünü seviyorum çeşit bol :D Olmadımı 5-6 dvd alıp  herbirini deneyeceğim :D

emreseckin

ekopc

Tabi sıralaman güzel ubuntu 10.10 güzel hiç sorun çıkarmaz birde xubuntu 11.04 deneye bilirsin gnome 3 eklersin gayet mükemmel olur tabi buda bir görüş...
sistemin için en ideal olan  sorunsuz çalışması

begum

Linux Mint 10 Gnome versiyonu Ubuntu 10.10 a göre daha hızlı. (Açılış hızı hariç)

karamani44

Gerçekten en iyisi ubuntu eğer internet bağlantınızda varsa süper herşeyi kendi otomatik olarak ayarlıyor. çoğu sistemde ubuntuyu karşılar

Xmetalic

Bence de MİNT daha iyi sanki Ubuntu üzerine geliştiriliyor ve son kullanıcı için daha çok ek uygulama ile geliyor.Windowstan gecenler benca MİNT'e daha çabuk alışır.İkisini de denedim benim hoşuma Mint gitti.
Baarnah bassah olmuyomu :D  http://mageia-tr.org/forum/index.php

karamani44

Alıntı yapılan: Xmetalic - 18 Mayıs 2011 - 22:22:17
Bence de MİNT daha iyi sanki Ubuntu üzerine geliştiriliyor ve son kullanıcı için daha çok ek uygulama ile geliyor.Windowstan gecenler benca MİNT'e daha çabuk alışır.İkisini de denedim benim hoşuma Mint gitti.
mint ubuntu tabanını kullanıyor çoğunlukla madem ücretsiz o zaman neden mint bence ubuntu daha iyi. LMDE kullandım ve pek iyi bir yönünü göremedim. ubuntu her yönden yeterli ve güzel.

microanaliz

Valla bu minti merak ettim şimdi bir bakayım virtuala kurayım ubuntudan farkı neymiş göreyim.
MicroAnaliz

karamani44

pek de bir farkı yok. ubuntu tabanlı bir sistem kurmuşlar temelde aynı kullanım.

Xmetalic

kendine özgü araçları var ve mint menü çok hoşuma gidiyor
Baarnah bassah olmuyomu :D  http://mageia-tr.org/forum/index.php

Khan

Alıntı yapılan: Xmetalic - 18 Mayıs 2011 - 22:22:17
Aklıma gelmişken;
Umarım İrlanda'daki mali sorunlardan dolayı Mint'e bir şey olmaz.
Çünkü İrlanda neredeyse battı.
Çok güzel bir dağıtım, kötü sonuçla son bulmasını istemem.

karamani44

linux felsefesi parayla pek ilgili olmadığı için tahminimce mint pek fazla etkilenmez.

heartsmagic

Alıntı yapılan: karamani44 - 19 Mayıs 2011 - 23:25:33
linux felsefesi parayla pek ilgili olmadığı için tahminimce mint pek fazla etkilenmez.

Ne yazık ki hayatın gerçekleri böyle değil. Linux için uğraşacak insanın kafasının rahat, keyfinin de biraz yerinde olması gerekiyor.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.