Ubuntu 11.04 Yükseltme Sonrası Sorunlar

Başlatan ozer.musti, 14 Mayıs 2011 - 14:56:13

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 6 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ozer.musti

Merhaba arkadaşlar. Ubuntu 10.10 sürümünden 11.04 sürümüne internet üzerinden yükseltme yaptım.Kurulum bitti ve compiz'i kurdum ve sistemin üs başlık çubuğu(kapat,simge durumuna küçült, ekranı kapla) kayboldu.Şimdi zar zor firefox'u açtım diger giçbirşeyi kullanamıyorum ve ekranda sadece o var.Hiç bir pencereyi amamıyorum. Bunu nasıl düzeltebilirim. Yardımınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

bytan

Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

ozer.musti

Ubuntuyu güventi kipte açtım.Ubuntu Yazılım Merkezinden hiç bir yükleme yapmıyor.

bytan

Peki ne oluyor? Pencere mi açılmıyor, bağlantı mı sağlanmıyor yoksa başka bir hata mı veriyor? Alttaki ne döndürüyor?

sudo apt-get update

Ayrıca normal kipte açılmıyor mu?

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
PF @ ST

ozer.musti

Normal Kipte açılıyor ama masaüstünde boş hüç birşey yok sadece firefox u açabiliyorum. başka bir işlem yapılmıyor.

eribol

Firefox'u nasıl açıyorsunuz? Alt+F2 ile açılan kutuya gnome-panelyazıp dener misiniz?

bytan

İlk verdiğim bağlantıya baktın mı? Hangi yazılımı çalıştırmak istiyorsun ve çalışmıyor? Bunu uçbirimden çalıştırmak istediğinde ne döndürüyor?

Bize biraz daha fazla bilgi vermelisin.

PF @ ST

ozer.musti

Verdiğiniz bağlatıya baktım. Orda kurulumdan sonra bir pencere yönetici programını kur yazıyor. Ben de denedim ama yazılım merkezinden kurulum yapılmıyor. Ubuntu normal kipte açıldığında ekrana hir birşey gelmiyo Alt+F2 dahil çalışmıyor. İşlem yapamıyorum. Firefox da masaüstü özelliklerini açtım orda "daha fazla arkaplan çemrim içi alın" yazısına tıklayarak açtım. İşlemleri sadece güvenli kipten yapabiliyorum. Ama güvenli kipten de yazılım merkezi ile herhanbi bir program kurulmuyor.

bytan

Alıntı yapılan: bytan - 14 Mayıs 2011 - 15:19:13
Peki ne oluyor? Pencere mi açılmıyor, bağlantı mı sağlanmıyor yoksa başka bir hata mı veriyor? Alttaki ne döndürüyor?

sudo apt-get update

Alıntı yapılan: eribol - 14 Mayıs 2011 - 15:26:06
Firefox'u nasıl açıyorsunuz? Alt+F2 ile açılan kutuya gnome-panelyazıp dener misiniz?

Olmuyor diyerek somut bilgi vermezsen ne olduğunu anlayamayız.

PF @ ST

ozer.musti

Ubuntu normal kipte Alt+F2 Çalışmıyor. update komutu güvenli kipte yazıyorum ve tr.arshive.ubuntu.com ve securty.ubuntu.com siteleri yazıyor başlarında da yoksay ve bağlandı yazıyor.

bytan

Normal olarak açtığında;

Alıntı yapılan: eribol - 14 Mayıs 2011 - 15:26:06

Alıntı yapılan: bytan - 14 Mayıs 2011 - 15:26:55
Hangi yazılımı çalıştırmak istiyorsun ve çalışmıyor? Bunu uçbirimden çalıştırmak istediğinde ne döndürüyor?

Ayrıca normal olarak açtığın unity mi yoksa ubuntu klasik mi?

PF @ ST

ozer.musti

Ben interneten ubuntu 11.04 sürümünü indir kurdum bunun aynısı oldu. sonra 9.10 indirdim kurudum o düzgün bir şekilde çalışıyor. 9.10 kurdukdan sonra yükseltme yaparak 11.04 kurdum. Hep aynı sorun oluyor. 11.04 sürümünü ubuntunun orjinal sitesinde indirdim kurdum ama olmuyor. Bana 11.04 sürümünün tam doğru bir şekilde çalışacak bir indirme adresi verebilirmisiniz. Tekrar Kursam.

bytan

Alıntı yapılan: ozer.musti - 14 Mayıs 2011 - 14:56:13
Ubuntu 10.10 sürümünden 11.04 sürümüne internet üzerinden yükseltme yaptım.

10.10 üzerinden yükseltme yaptığını sanıyordum. Bağlantıdan indirerek md5sum kontrolünü yaparak tam ve doğru inip inmediğini tespit edebilirsin:

http://releases.ubuntu.com/natty/

PF @ ST

ozer.musti

Teşekkür ederim. Bunu bir deneyim inşaallah bu sefer düzgün çalışır.

heartsmagic

Kutarma kipinde sanırım internet bağlantısı sağlanamıyordur. Eğer sana söylenen başlıktakileri deneyeceksen normal şekilde açıp Ctrl+Alt+F1 ile uçbirime düşebilirsin.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.