Unity masaüstünü nasıl buldunuz ?

Başlatan decent, 12 Mayıs 2011 - 17:45:33

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Unity masaüstü ortamını beğendiniz mi, sizce tutacak mı?

- Bence çok güzel ve büyük bir adım, değişimi severim.
19 (18.8%)
- İstediğim seviyede değilse de Natty ile başlangıç yapıldı, 11.10 sürümünde çok daha güzel olacak.
39 (38.6%)
- Güzel fakat yine de önceki daha kullanışlı idi.
20 (19.8%)
- Ben güzel bulmadım, eski ile devam edeceğim veya başka bir ortam kullanacağım.
30 (29.7%)
- Diğer (Lütfen belirtiniz.)
2 (2%)

Toplam Oy Verenler: 101

Oylama kapandı: 11 Temmuz 2011 - 17:45:33

decent

Unity hakkında görüşlerimizi ilgili konularda cümle aralarında belirttik, ubuntu-tr ailesinin ne düşündüğünü bir de anket olarak görelim mi ?

Anketin açılış sebebi:
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,403.msg317718.html#msg317718

Ubuntu 11.04 sürümü ile varsayılan olarak gelen Unity 3D Masaüstü Ortamı

özgürubuntu

Unity arayüzü kesinlikle çok yenilikçi, destekliyorum ama sanırım 11.10'da oturacak tam anlamı ile, bu arada 11.10 sürümünde Unity 2D varsayılan pencere yöneticisi metacity'den compize dönüştürülecekmiş.http://www.webupd8.org/2011/05/uds-o-news-unity-2d-will-switch-from.html

Umarım Unity ile benim sıkıntı yaşayanları tam anlamı ile tatmin edecek bir sürümle karşılaşırız 11.10 ile :)

cemale

evet ileri ki sürümleriyle çok daha güzel ve kararlı olacak diye düşünüyorum.. ;D
Gerçekçi Ol İmkansızı İste !

leica

çok daha iyi olacağını düşünüyorum. unity gelişime  açık, görsel olarak değişime elverişli. bazı kullanıcılar için  compizi aramatmaz hale bile gelebilir diye düşünüyorum.

picea

Umarım ilerki sürümlerde soldaki paneli istediğimiz yere taşıyabiliriz

sema

Bence çok güzel ve de büyük bir adım. Değişimi çok severim, de yalnız oy vermeden sonuçları görmek isterdim. Bir de fikrimizi değiştirme ihtimaline karşı oy değişikliği gibi bir şansımız da olsa daha bir güzel olurdu, gibi. Mümkün müdür :)
susema

decent

sema

susema

tab

bence dahada harika olacak 11.10 da olabilir

raskolnikov

Bakıldığında Gnome-shell ile çok farkı yok ve unity'e harcanan zaman gnome-shell için harcansa daha iyi olur diye düşünüyorum.
"Sevginin gücü, güce olan sevgiyi yendiğinde, dünya barışı tanıyacak..."
-Sri Chinmoy Ghose-

karizmaxi

Unity'i kararsız buldum neyse ki gnome2.32 de var da Ubuntu kullanabiliyoruz :) ama sonun da yine de unity yüzünden Ubuntuyu bırakacağım dağıtım denemelerim sürüyor ama büyük ihtimal Mint11 ile Mint kullanacağım Fedora15 çıksın da bir de onu görelim G3 ile neler yapmış.
Cesaret akıldan gelirse cesarettir,
Bilgisizlikten gelirse cehalettir...

deepchiq

eger bana cıkardıgı sorunları çözebilirsem belki unityi tanımak ve sevmek için vakit bulabilecem ama sanırım su sıralar hiç sevebilecek gibi durmuyorum :(

Saavedro

Şimdilik ne çok iyi ne çok kötü.

microanaliz

Ya alışamadım hala eski yöntemdeyim yada zamanla gözüme güzel görünecek ama biraz sıkıntılı kısmı esnek değil şablon yada bana öle geldi...
MicroAnaliz

bashfulfish

güncellemelerle biraz toparlandı..önceleri neyin nerede olduğunu bulmak zor oluyordu ama çabuk alıştım..kulllanışlı kısayolları var..yalnız şunu da söylemeden geçemeyeceğim..yan paneli biraz çirkin buluyorum..daha estetik olabilirdi..ayrıca hem yan panel hem üst paneli özelleştiremiyor olmamız bi eksiklik bana göre..

zeitgeist

Alıntı Yapİstediğim seviyede değilse de Natty ile başlangıç yapıldı, 11.10 sürümünde çok daha güzel olacak.

İbaresini oylayarak katıldım ankete. Yine de kişisel olarak pek sevdiğim söylenemez. Yeterince özeleştirilemiyor. Olabildiğince sade masaüsü ortamlarını sevdiğimden dolayı ısınamadım. Ancak uygulamalara göz atma, arama yapma gibi özellikler görsel olarak hayli keyifli. Kullanım olarak rıhtım uygulamalarını hatırlatıyor ancak ben hemen hemen hiç bu tür uygulamalar kullanmam. Masaüstü kullanımına yeni bir tat getirdiğini düşüsem de pek kullanacağımı sanmıyorum.
Özgürlüğü ne kadar anlarsan o kadar az sahip olursun. John Fowles

Sherlock Holmes

Kesin kanaatimi 11.10 ile belirleyeceğim.. .

XRumer

Gerek Unity, gerekse Gnome 3 nedeniyle Gnome benim gözümde bitti. Bundan sonra Kde ya da Xfce kullanacağım.

decent

Alıntı yapılan: XRumer - 18 Mayıs 2011 - 14:33:32
Gerek Unity, gerekse Gnome 3 nedeniyle Gnome benim gözümde bitti. Bundan sonra Kde ya da Xfce kullanacağım.

Tam da II. Natty üzerine Gnome 3 yükleyecektim.
Bakalım ilk yayınlandığından bu yana Gnome 3 ne kadar mesafe almış.
Gnome 3 yine olmazsa canı sağolsun, Unity veya klasik Gnome ortamı ilk sıradaki yerini korumaya devam eder.

Tilki

Unity'yi bazı noktalarda çok çekici buldum. Özellikle uygulamaları ve dizinleri görüntülemek için üst panelden açılan bir menü yerine siyah bir pencereyi kullanmak güzel. O siyah alan, bulanıklaşmış bir şeffaflığa sahip olsa daha güzel de olabilir belki.

Nedense ben Unity'yi bir masaüstü kabuğu gibi düşünemiyorum ama. Gözüme, sadece bir başlatıcıdan ibaretmiş gibi görünüyor. Bu açıdan bakınca, bildiğiniz Cairo-Dock'un applet eklenmiş hali gibi...Ama Cairo-Dock daha şık ve cıvıl cıvıl.

kalkan1973

Hep karşı geliyormuş gibi oluyorum ama bana çok ters ve kullanışsız geldi. Zamanla daha da geliştirilebilir hatalar düzeltilebilir ama  şahsen ben stabil çalışacak GNOME 3'ü bekliyorum.
Evde İşte her yerde Linux

janparey

Alıntı yapılan: Tilki - 18 Mayıs 2011 - 15:41:25
O siyah alan, bulanıklaşmış bir şeffaflığa sahip olsa daha güzel de olabilir belki.
Bulanıklık özellik olarak mevcut fakat kapalı ccsm de unity ayarlarından yapmıştım galiba fakat biraz kastırınca kapattım.

emreseckin

- İstediğim seviyede değilse de Natty ile başlangıç yapıldı, 11.10 sürümünde çok daha güzel olacak.

grayloop

Netbook versiyonunda kullanmıştım, alışmak zaman alıyor elbette ancak kullanıcı önerive şikayetlerine dayanarak 11.10 un daha güzel olacağını umuyorum. Şimdi Unity ve AWN ile kullanıyorum.
hüzün ki en çok yakışandır bize
belki de en çok anladığımız
                                 H. Yavuz

XRumer

Oyumu değiştirdim. Unity, Ubuntu'nun gelecek sürümlerinde daha da gelişecek. Hatalar düzeltilecek, daha kullanışlı hale gelecek. O zamana kadar Gnome 2 kullanacağım. O zamandan sonra ise Gnome 3 kullanmayacağım ve Unity de yeterince gelişmiş olduğu için ona geçeceğim.