11.04 kurulumundan sonra 10.10'a dönüş yaptınız mı?

Başlatan heartsmagic, 12 Mayıs 2011 - 14:49:57

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

11.04 kurulumundan sonra 10.10'a dönüş yaptınız mı?

Evet
36 (27.5%)
Hayır
76 (58%)
Başka bir dağıtıma geçtim
19 (14.5%)

Toplam Oy Verenler: 130

agunZagun

Bugün tekrar deneyeyim dedim 11.04'ü, maksat tatili boşa geçirmeyeyim. Ancak kullanımda o kadar çok sıkıntı yaşadım ki, sadık yarim olan (:)) Ubuntu 10.04 LTS'ye geri döndüm. Herhalde bundan sonra da LTS'den LTS'ye güncelleme yaparım.

Sorunlarımı da şöyle bir sıralayayım...

1. Ubuntu One "Yükleniyor" sorunu.
2. Ekran kartımın kara listede olması, ki bu yüzden de Unity 3D'yi kullanamamam.
3. Sistemin kafasına göre oturumdan çıkması.
4. Tekrar kurayım derken hep bir siyah ekran gelmesi.

Yok yok, LTS candır :).

Shamata

kurdum hiç problem çıkartmamıştı ama restart tan sonra girişte kaldı  :-\

deniyelim dedik olmadı eski sürümünü kullanmaya devam ediyorum. Şimdiye kadar 9.10.. 10.04 ve 10.10 kurmuştum hiç sorunum yoktu neyse artık böyle giderse başka dağtıma yonelirim artık.

zeusmaster

şu dakika itibariyle 10.04 e dönüş yapıyorum donmalar artmaya başladı sistem yavaşladı :)
Up and Running...

microanaliz

Şöyle bir şey olması olmazmı mesala açılışda klasik ubuntuyu tercih ediyorum bunun gibi  kararlı olan bir ubuntu da olsa kullanıma eklesek olurmu teknik konulara hakim olmadığım için bir şey diyemem bundan sordum
MicroAnaliz

BayboraKaan

Ilk ciktigi günden beri 11.04 kullaniyorum hic sorun yasamadim leptopta hem netbookta da sorunsuzca kullaniyorum. Simdiye kadar hic bir sürüm geriye gittmedim.

microanaliz

İşi bilen için ne sıkıntı olacak bizim gibi acemiler bocalıyor anlaşılan...
MicroAnaliz

Rbbt

İlk ubuntu deneyimini 11.04 ile yaşadım, işlmecim arada bir başına buyruk hareket etsede kullanmaya devam ediyorum her hangi bir sorun yok (:
What happens when I become main source of a pain!!!

BayboraKaan

Alıntı yapılan: microanaliz - 28 Haziran 2011 - 20:58:52
İşi bilen için ne sıkıntı olacak bizim gibi acemiler bocalıyor anlaşılan...

Hic sorun yasamadim derken sifir kurulum yaptiktan sonra sorun yasamadigimi belirtim :D Yeri geldi mi tabi ki benimde sorunlarim oluyordur. Ama aramanin gücü her tür sorunu asmama yariyor.

Linux

11.04 'ü kurduktan sonra 10.10'a geri dönen hatta hala 10.10'u kullanmakta olanlardan biriside benim, özellikle unity'e kanımın ısınmaması ve sistemdeki istikrarsızlık sürekli çökme sorunları beni birazda 11.04'den iten başlıca sebep oldu. unity ve compiz bir birlerine düşman sanki.

şuan için hala 10.10 kullanmaya devam ediyorum ve en ufak bir şikayetim bile yok. umuyorum ki 11.10'da bu hatalar giderilmiş olup daha stabil bir sürümle karşılaşırız.

zeusmaster

10.04 e geri döndüm.Makinem ısınmıyo zaten ama 11.04 te baya ısınıyodu şimdi ısınma sorunum yok 10.04 te:) masaüstünüde daha çok seviyorum 10.04 ün :)
Up and Running...

ViolenTornado

İlk deneyim 11.04 ile oldu ama gayet memnunum şimdilik sorun yok inşallahta olmaz :)

6ng4n

Ubuntu 11.04 ama nasıl? metacity ile klasik çalışıyorum anca öyle kubuntu kurmayı düşündüm ama format atmak istemiyorum şu aralar

BayboraKaan

@6ng4n son güncelemler sonrasi artik Emerald ve Compiz sorunsuz calisiyor.

Luna

Alfa sürümünden beridir 11.04 teyişm, başta fazla bir RAM kullanımı vardı Beta olunca düzeldi, sonra tam final sürümünden temiz bir kurulum yaptım, ama üzerine kaç kez atmısımdır bilmiyorum :) sürekli bozuyorum sistemi ama artık ellemiyorum, oturumu gnome de açarım ama niyeyse son zamanlarda bir süre sonra unity ortamına atlamaktayım ve giderek kararlı bir hale geldiğini de hissetiriyor.

Ama burda asıl önemli olan sistem donanımlarının güncelliği, eski pclerde normale nazaran daha fazla sorun cıkıyor.
İşlemci : İntel i5 750 2.66Ghz LGA 1156
Ekran kartı : GIGABYTE GTX 470 Super Overclock 1280 MB GDDR5 320 Bit
Ana Kart    : BIOSTAR H55 HD LGA1156 DDR3-1600
HDD : WESTERN DIGITAL Caviar Blue (WD3200AAJS) 3.5inç 320GB
RAM : G.SKILL Ripjaws 2 GB DDR3 1333Hz CL9 + 4 GB Team Elite 1333 Mhz
Kasa : Aerocool X Strike Mid Tower
PSU    : XILENCE Eco Series 550W

6ng4n

@BayboraKaan sorunum kararalılıkla değil. Unity arayüzü efektle şişirilmiş geliyor.Gnome shellin elemanları daha hızlı çözüm geitriyor gibi.. Unity menüsünde yazılım aramak vs zaman kaybettiriyor ne kadar aynı olsa da. 8.04 sürümünden beri Ubuntu kullanıyorum elim alıştı otomatik gidiyor uygulamalara bazı küçük ayrıntılar falan.. Bir de Dock, Universal Menü olayından pek haz alan birisi değilim. Normalde de compiz kullanmıyordum. KDEyi Ubuntu'ya kurma girişmim bir çok probleme yol açtı(GNOME->KDE geçişlerinde oturum değiştirme) GTK+ yazılımlarında problem çıkartıyordu KDE o yüzden klasik kullanıyorum. Ubuntu standart kullanıcı odaklı bir işletim sistemi o yüzden Unity gibi ortamlar normal ancak benim gibi işin görünüşü yerine işlevselliğe önem verme durumu olunca barışamadık Unity ile.

eribol

Alıntı YapUnity arayüzü efektle şişirilmiş geliyor. Gnome shellin elemanları daha hızlı çözüm geitriyor gibi.. Unity menüsünde yazılım aramak vs zaman kaybettiriyor ne kadar aynı olsa da. 8.04 sürümünden beri Ubuntu kullanıyorum elim alıştı otomatik gidiyor uygulamalara bazı küçük ayrıntılar falan.
Unity'de efekt yok ki. Unity'de uygulama aramak şu ana kadar kullandığım tüm sistemlerde en hızlısı gnome-shell ile beraber. Zaten bu konuda neredeyse iki sistemin de çalışma mantığı aynı.

karamani44

Denedim ama olmuyor Unity ister istemez elim monitörün sağına gidiyor kapatmak ya da küçültmek için bakıyorum simge diğer tarafta. Halen aramadayım sistemleri. KDE kullanmaya başlayacağım galiba.

furkankalkan

Unity yi hiç kullanmadım kullanmak ta istemiyorum 10.04 yetiyor bana :D
Lover
twitter.com/furkan_kalkan1

DoGuKaN

Ben gayet memnunum 11.04'den. Ubuntu'yu kaldırma veya eski bir sürüme dönme gibi bir düşüncem de yok :)

gauss1777

bende sevmedim 11.04 ü. bilgisayarımı beğenmedi pek (:
jfm

ferret

Alpha'da denemeye basladigim Unity hosuma gittiginden beri 11.04'u kullaniyorum. Eski bir surum yukleme gereksinimi duymadim.

eRenleR

aklan

Alıntı yapılan: aklan - 13 Mayıs 2011 - 16:28:23
Açık kaynak sürücülerle çalışan ATI X serisi ekran kartları üzerinde Unity'nin ve GNOME'un görsel efektlerinin çalışmaması sorunları birkaç hafta içinde çözülmezse 10.10'a geri dönebilirim.

Bahsettiğim sorun çözülmediğinden, https://bugs.freedesktop.org/show_bug.cgi?id=37679 adresindeki hata kaydı hâlâ onaylanmadığından gün itibariyle 10.04 LTS sürümüne geri döndüm. LTS'de 3B sorunsuz çalışıyor, bir de Unity olsa daha iyi olurdu ama olmasa da benim için çok şey değişmez.

Ankete "evet" yanıtını veriyorum.

istanbul

Bence burada kullanmam diyen herkez unity yapisina gececek.

Bende ilk önce begenmemistim ama sonra direttim kullandim ve alisim. Megersem güzelmis. Bazi püf noktalari var.

Bundan sonra ubuntu ekibi ne yaprsa hemen kabul edecem. Yaptilarmi iyi yapiyorlar. Bizim göremedigimizi görüyorlar.

Yogunlukta pardus kullaniyordum simdi tüm gün 11.04 ubuntudayim.

xwes