11.04 kurulumundan sonra 10.10'a dönüş yaptınız mı?

Başlatan heartsmagic, 12 Mayıs 2011 - 14:49:57

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

11.04 kurulumundan sonra 10.10'a dönüş yaptınız mı?

Evet
36 (27.5%)
Hayır
76 (58%)
Başka bir dağıtıma geçtim
19 (14.5%)

Toplam Oy Verenler: 130

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

eribol

İşin doğrusu 1 hafta Unity kullandıktan sonra Kde bana daha bir kullanışsız geldi(ilk defa). O yüzden artık Unity ile yola devam edeceğim.

Al Arabi

Kullanmayı düşünmüyorum. Sistemi gereksiz yere yorduğu gibi kullanım olarak rahat değil. Bana göre yeni (Ubuntu 10.10) başkalarına göre eski sistemimle Linux'a yola  devam. :)

karizmaxi

Şimdilik yüklü ama Mint11 çıktığında ona geçeceğim bu yüzden başka dağıtıma geçtim işaretledim
Cesaret akıldan gelirse cesarettir,
Bilgisizlikten gelirse cehalettir...

ceylandag

İlk defa bu sürümde geri dönüş yapmadım.Ağ yazıcımı ekleyememek dışında sorun çıkmadı.Bir saat önce unity kurdum ; çok kullanışlı geldi bana bir de sanki sitem daha hızlı işliyor gibi.
Genel olarak yeni sürüm çıktıktan bir ay sonra sistem tam sorunsuz oluyor güncellemlerle.
Yazıcı lazım olduğundan sisteme 10.10 u da kurdum.
--------------------
ORÇUN CEYLANDAĞ
İSTANBUL/TÜRKİYE
--------------------

agunZagun

Elementary OS'e geçtim kurduktan sonra. 1-2 saat anca dayandı tüm güncellemeleri felan hallettikten sonra. Sevemedim 11.04'ü.

aurora

2 arkadaşımda 11.04 kurulu ve henüz beğenemediğim için 10.10 kullanmaya devam ediyorum :D

cemale

ilk iki kurulumda dil ve program sonu hatası verdi,üçüncü kurulumda ciddi bir sorun yaşamadan kullanmaya devam ediyorum.
ben çok beğendim ve kullanımı daha kolay geldi... :) :)
Gerçekçi Ol İmkansızı İste !

Gunef

Özgür bir platformda kısıtlama cezası almak ne kadar ironik...

istanbul

pardus um var ve ubuntu ile ev dizinini ortak kullaniyorlar.

günlük islerimi suan pardus üzerinden yapiyorum ubuntumada her firsatta girip güncelliyorum geziniyorum vs.

bence unity güzel ama eksigi cok bir baska konuda bazi eksikligini hissettigim seyleri yazmistim.

VE bence diretip unity i kullanmak gerekki ubuntu ekibide şevklensin.

unitiyin sonraki sürümleri cok cok iyi olacaktir.

Mitsukuni

Unity çok hoşuma gitti fakat üst üste gelen yeni kurulum sonrası alışık olmadığım hatalar sebebiyle "şu sıralar fazla uğraşacak vaktim olmadığından" 10.10'a dönüş yaptım.
Format atma sıklığımı da son dönemlerde 4 ayda bire düşürmemden ötürü de sanırım Unity kullanmak için 11.10'u bekleyeceğim.

krwlng

8 saatlik 11.04 deneyimim sonrası, çok iyi niyetli ve gayretli bir şekilde istesemde olmadı ve 10.4.2'ye dönüş yaptım. Sistem aşırı kasılmaya başladı, bütün güncelleştirmeler ve performans ayarlarını yapmama rağmen, kaffeine ile televizyon açınca nautilus bile 20 saniyede gelir oldu, gereksiz kasılmalar ve birkaç uygulamada kararsızlıklar, kendinliğinden kapanmalar sonucu 8 saat zor dayanabildim. 10.4.2 seçeneği olmadığı için 10.10 olarak işaretledim.
http://twitter.com/yusuFBrn

Ali İsmail Korkmaz, FENERBAHÇE Yıkılmaz!

deepchiq

Ben cıktıgı günden itibaren yükledim ve halen daha sorunlarıyla uğraşıyorum.. Vakit bol yapacak bir iş yok :) Gerekirse 11.10 gelene kadar da uğraşmaya devam edecem... Ben güncellemeler geldikce cok daha güzel olacagına inanıyorum 11.04 ün...

kalkan1973

Alfa çıktığında denemiştim ve ekran karman çorman olmuşu. UNİTY randıman vermemişti. Takılmalar kilitlenmeler hatalar vs... O zamandan beri gelişmeleri takip ediyorum çok yakından. Bakıyorum da sorunlar ve hatalar halen devam ediyor. Geçende SABİLY denedim 11.04 ün aynısı ama yine de içim ısınmadı. Yaklaşık 2 aydır da DEBİAN kullanıyorum...
Evde İşte her yerde Linux

cce

11.04 ü geliştirilmeye çalıştığı ilk aylarda kurmuş ve bende çok sorun çıkardığı için sistemden kaldırmıştım.
ancak kararlı sürüm 11.04 unity ,awn dock eşliğinde notebookta çok iyi ,kararlı çalışıyor.
unitinin kullanma zorluğunu ,awn ortadan kaldırdı.şimdi hard diskin diğer bölümünde olan 10.10 ile kıyaslıyorum.bana 11.04 daha iyi geliyor.
tek kusuru 11.04 unity de notebookumun 10.10 a göre 4-5 derece daha sıcak çalışması.

microanaliz

Yaptım şimdi gene unıty kullanıyorum ama açılışda gnome yi tercih ediyorum...
MicroAnaliz

ebubekirs

11.04'ten memnunum şimdilik. Ufak tefek hatalar veriyor ama önemli değil. Unity sayesinde aradıklarıma daha kolay ulaşabiliyorum. Tabii ki klasik gnome alışkanlığının etkisi devam ediyor.
Dünyaya gelen de benim, dünyadan giden de benim

aynshtein

Gnome 3 gereğinden fazla sorun çıkarmasa ve sistemle daha fazla entegre olabilseydi kesinlikle tercihimi Gnome 3'ten yana kullanırdım ancak Unity de işimi görüyor. Unity'ye neden bu kadar çok itiraz edildiğini anlamıyorum. Eskiye olan aşinalık ya alışkanlıklar olabilir ama yeniyi kötülemek başka bir şey. 1-2 gün şans verseniz eminim Unity'nin "kullanılabilir" bir sistem olduğuna inanabilirsiniz. :)
Linux: Bilgisayarını bilgi saymaktan başka işlerde kullanmak isteyenler için...
Günlük: http://www.multimeyda.com/

acer

Bende 1 saat 11.04 u denedikten sonra 10.10 a geçtim. Ben unity nin hiçbir olumlu yönünü göremedim. Bana çok saçma geldi. Untiy'i lüzumsuz bir yenilik olarak görenlerdenim.

aklan

Açık kaynak sürücülerle çalışan ATI X serisi ekran kartları üzerinde Unity'nin ve GNOME'un görsel efektlerinin çalışmaması sorunları birkaç hafta içinde çözülmezse 10.10'a geri dönebilirim.
Kesin kararımı vermediğimden bu ankete şimdilik oy vermiyorum.

krwlng

Alıntı yapılan: aynshtein - 13 Mayıs 2011 - 13:12:47
Gnome 3 gereğinden fazla sorun çıkarmasa ve sistemle daha fazla entegre olabilseydi kesinlikle tercihimi Gnome 3'ten yana kullanırdım ancak Unity de işimi görüyor. Unity'ye neden bu kadar çok itiraz edildiğini anlamıyorum. Eskiye olan aşinalık ya alışkanlıklar olabilir ama yeniyi kötülemek başka bir şey. 1-2 gün şans verseniz eminim Unity'nin "kullanılabilir" bir sistem olduğuna inanabilirsiniz. :)

Şöyle bir bakınca Gnome3 bende unity'den daha düzgün çalıştı fedora 15 beta ile, bu göreceli bir durum sanırım. Ben unity'e beta 1 den beri şans veriyorum, günleri saymadım ama bayağı olmuş sanırım, yani herkeste aynı şekilde çalışmıyor malesef bu unity, hatta clasik masaüstü ile 11.04 bile bende çok sorun çıkardı. Bence artık, söylenenler sisteme göre değişiklik gösterdiği için bu önerilerin bir önemi kalmıyor artık.
http://twitter.com/yusuFBrn

Ali İsmail Korkmaz, FENERBAHÇE Yıkılmaz!

eribol

Daha önce netbook bilgisayarımı memlekete bırakmıştım ama bozulunca geri aldım ve yaptırdım. Yaptırdıktan sonra da bir de Natty'ye direk yükselteyim istedim. Yüklü olan sistem lucid idi(ya da ben sources.list dosyasında maverick görmediğim için öyle sandım) ve direk Natty'ye güncelledim. Güncelleme yapmadan evvel sistemde kullanmadığım tüm diğer masaüstü bileşenlerini kaldırdım. Xubuntu, kubuntu adına ne varsa kaldırmaya çalıştım böylece hem zamandan tasarruf ettim hem de hata riskini azalttım. Sonrası basit sources.list dosyasını natty yaptım ve güncelledim. Açık söylemek gerekirse ben bile bu kadar sorunsuz güncelleme beklemiyordum ama hiç bir sorun çıkmadı. Biraz daha cesaretlenip bir de oneiric sürümüne yükselteyim dedim yine sources.list dosyasıyla oynadım ve yükseltmeyi yaptım ve yine sorun çıkmadı. Bu Ubuntu bana torpil geçiyor galiba :)

Bu arada kullandığım netbook Lenovo S9 intel ekran kartına sahip ve Unity için hiç bir işlem yapmadım. İleriki zamanlarda netbook'a gnome-shell kurup kullanacağım. Onun da ne menem bir şey olduğunu görmem gerek :)

emreseckin

aurora