[Çözüldü] Squid başlatma sorunu

Başlatan Al Arabi, 10 Mayıs 2011 - 22:04:08

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Al Arabi

Sistemimde yüklü olan  squid'ı kaldırıp yeniden kurdum fakat  "sudo  /etc/init.d/squid restart"  yeni  başlatmak istediğimde sudo: /etc/init.d/squid: command not found hatası vermekte. 

İnit.d klasörünü kontrol ettiğimde squid ile ilgili hiç * bir şey görünmemekte. Oysa etc altnda squid klasörü bulunmakta. Durumunun ne olduğunu tahmin ediyorum (init.d klasörünün altında squid'ın kısa yolunun olması gerekiyordu sanırım)  fakat kısa yol bağının nerden olduğunu bilemiyorum. Bu bağı nereden, nasıl yeniden oluştura bilirim?  Fikri olan var  mı?

ps -aux ile kontrol ettiğimde squid sistemde çalışıyor görünüyor. İşte SS.

sem

sudo /etc/init.d/squid3 restart

Diye söylenmiş;

http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=1614776

Başlığında...
".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Her yer ölüm yine, burası dünya
Derken ölüm bile bu nasıl dünya?
Benden ölüm dile, batıyor gün yine
Burası dünya?

Al Arabi

Alıntı yapılan: sem0900 - 10 Mayıs 2011 - 22:09:34
sudo /etc/init.d/squid3 restart

Diye söylenmiş;

http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=1614776

Başlığında...

@sem0900 cevap için teşekkür ederim ama init.d altında squid ile ilgili hiç birşey görünmüyor.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 10 Mayıs 2011 - 22:31:29

Flood amacı gütmeden ayrı bir mesajla sorunumu @sem0900'ün vermiş olduğu linkte bulunan cevaplardan biri ile giderdim.

sudo service squid start

sudo service squid restart

sudo service squid stop

İlginç bir durum. Düne kadar   "sudo /etc/init.d/squid start,stop veya restart"  şeklinde kullanıyordum. Sorunum çözüldü fakat biri bu durumu açıklarsa çok memnun olurum.

heartsmagic

Artık servis ve "daemon" olarak çalışan uygulamalar "service" ile başlatılıp açılmaya geçiş yapıyorlar. Bir kısmı uyarır zaten init.d altından elle yapmaya çalıştığımızda.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.