wget ile RapidShare?

Başlatan Bedreddin, 06 Ağustos 2008 - 18:23:08

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Bedreddin

Merhabalar.
Aslında Aria yüklemiştim okuduğum olumlu yorumlar üzerine ve, gerçekten de * her şey güzel gidiyordu ancak, bu başlıkta da bahsettiğim gibi sorunlar oluşmaya başladı. Ben de wget için gerekli komutları öğrenip onu kullanayım dedim. * her şey güzel ancak hız sınırı belirlemediğim halde hız 60'ın üstüne çıkmıyor. Daha da kötüsü ortalama 35-40 seyrediyor. Haliyle 15 dakikada inmesi gereken dosya 40 dakikada iniyor. Acaba sorun wget'ten mi? Yoksa RapidShare'den mi?
Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür
ve bir orman gibi kardeşçesine,
      bu hasret bizim!

FUBU

Alıntı YapAcaba sorun wget'ten mi? Yoksa RapidShare'den mi?
wget siz indirmeyi denedin mi? bu şekilde bu sorunun cevabını bulabilirsin belki..

Bedreddin

wget'siz indirecek program yok malesef elimde, tarayıcılara da güvenemiyorum çünkü onlar zaten yavaş çekiyorlar interneti etkilemesin diye... Ama sonradan aklıma Synaptic'ten büyük bir paket çekmek geldi, Java kurmam da gerekiyordu, onu başlattım biraz önce 16KB ile iniyor. Sanırım TT'nin yurtdışı çıkışlarıyla ilgili bir sorun var.
      bu hasret bizim!

egitimist

@Verbatim; Rapid, free kullanıcıların indirme hızı 50kb ile sınırlandı. Synaptic konusuna gelince yazılım kaynakları bölümünden Almanya, Fransa sunucularını seçersen synaptic ile güncelleme konusunda hız kazanabilirsin.

Bedreddin

Premium hesapla indiriyorum :) Hız sınırı söz konusu değil yani. Synaptic tavsiyesi için teşekkürler.
      bu hasret bizim!

mbt28

aria daha iyi olur sanırım birde d4x var bunların flashget gibi parçalı indirme ve yansı ekleme özellikleri olmalı.

Bedreddin

d4x denedim ama malesef linkleri toplu olarak ekleyemedim bir türlü. O yüzden en iyisi Aria ama o da arada sırada çöküyor ben de  ::)
      bu hasret bizim!

heartsmagic

Daha başka bir başlıkta da konuşulduğu üzere:
Flashgot+D4x bağlantıları topluca ekler ancak D4x her ne hikmetse abuk sabuk yerlere kayıt yapmakta bende. Eğer hesabımdaki bağlantı hızını son bitine kadar kullanayım diyorsan Flashgot+Downthemall eklentilerini kullan. Oldukça şaşıracaksın.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Bedreddin

Flashgot+Downthemall'a bakarım ancak şu anda wget gayet güzel çalışıyor :) Dünkü yavaşlık sanırım TT ile ilgiliymiş.
      bu hasret bizim!