ati readon hd 6770m

Başlatan blcksprt, 10 Mayıs 2011 - 13:28:07

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

blcksprt

Arkadaşlar http://www.mormani.com/urun/be084d5ab32ba7f7a086e513db9ae3b6/HP-Pavilion-DV6-6020ET-Intel-Sandy-Bridge-Core-i7-2630QM-2.00GHz-4GB-500GB-15.6-inc-Notebook-%28LL045EA%29 bu bilgisayardan almayı düşünüyorum.Şimdiki bilisayarımda ati kartı (hd readon 4650) bir türlü linuxta verimli çalışmadı.Açık kaynak sürücülerle bilgisayar çok ısınıyordu,ati nin kendi sürücülerinde de compizi kapatmadığım sürece vidyolar falan güzel göstermiyordu.Acaba bu ekran kartında da sorun yaşar mıyım ona göre alacam.Ya da sizin önereceğiniz bu özelliklerde linux uyumlu bilgisayar var mı?

Yiğit Ateş

Bunu alırsan Linux tarafında başın beladan kurtulmaz :) Zira, çift ekran kartı var. Güç modunda çalışırken Intel, performans gerektiğinde ATI'a geçiyor. Linux tarafında çift ekran kartı meselesi henüz çok sorunlu. i5 ve i7'li modellerde var bu olay. i3 bir model alırsan sorun olmaz. Ayrıca, bilgisayarda genelde Linux kullanacaksan Nvidia tercih etmekte yarar var.

blcksprt

Hadi ya  :( almışken de i7 li alim dedim.nvdia 540m ya da 525m li alacaktım bu olmazsa.onların sağlam sürücüsü çıkar mı linux için acaba

Yiğit Ateş

Nvidia'nın da Optimus dedikleri aynı özelliği var. O yüzden onu öğrenmek gerekli. Bence i7 alma, özellikle yaz aylarına yaklaştığımız şu dönemde pek akıllı bir tercih olmaz. Isınma sorunları yaşanıyor i7'lerde. En ideali i5'ler o açıdan. i7'ler kadar olmasa da güçlü, hem de i7'ler kadar çok ısınmıyor.

blcksprt

Oyun oynarken falan ısınır heralde.Onda da soğutucu koyarım.Durduk yere ısınıyosa alınmaz tabi :D ama ubuntuyu düzgün bir şekilde kullanabilim. Yeter artık bu ekran kartlarından çektiğim ;D