[Çözüldü] Tema Yüklemesi Sonrasındaki Sorunlar

Başlatan wua, 09 Mayıs 2011 - 01:06:56

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

wua

Şu temayı yükledim:

http://www.webupd8.org/2010/09/make-ubuntu-look-like-mac-osx-in.html

Görünümü süper bir tema ama yükleme sonrasında güncelleştirme yöneticisi hata veriyor çalışmıyor. Ayrıca yazılım merkezi de çalışmıyor. Ne yapmak lazımdır?

Yiğit Ateş

Ne hata aldığını söylemek lazımdır :)

wua

Alıntı yapılan: Yiğit Ateş - 09 Mayıs 2011 - 01:07:39
Ne hata aldığını söylemek lazımdır :)

O hatayı birazdan yollayacağım.Çünkü şu an temayı kaldırdım. Güncelleştirme yöneticisi çalışır durumda şu an.

Bir de şu problem var:

Dil Desteği kısmı İngilizce. Normal mi bu?

Yiğit Ateş

Türkçe yerelle açılmadığı için forumdaki önerilen komutu kullanarak açmışsın. O komut, İngilizce yerelle açıp en azından çalışmasını sağlıyor. Yani, maalesef normal.

wua

Alıntı yapılan: Yiğit Ateş - 09 Mayıs 2011 - 01:22:37
Türkçe yerelle açılmadığı için forumdaki önerilen komutu kullanarak açmışsın. O komut, İngilizce yerelle açıp en azından çalışmasını sağlıyor. Yani, maalesef normal.

Şu an o komutu özgün haline getirdim ve açıldı. O komutu girme nedenim temadan sonra açılmamasıydı... Temadan sonra hiçbir şey açılmamıştı zaten. Tekrar deneyeceğim temayı yüklemeyi. Bu sefer şu komutla yüklemeyi düşünüyorum belki bir şeyler değişir:

$ wget https://downloads.sourceforge.net/project/macbuntu/macbuntu-10.10/v2.3/Macbuntu-10.10.tar.gz -O /tmp/Macbuntu-10.10.tar.gz
$ tar xzvf /tmp/Macbuntu-10.10.tar.gz -C /tmp
$ cd /tmp/Macbuntu-10.10/
$ ./install.sh

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 09 Mayıs 2011 - 01:40:47

Docky i kendisi kurmuyor... Alt taraf bomboş kaldı.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 09 Mayıs 2011 - 01:44:08

Pardon. Kurmuş otomatik olarak ama docky çalışmıyor. Menüde docky şeyi de yok. Nereden o kodu girebilirim? Bu sefer diğer sorunlar oluşmadı sadece docky çalışmadı altta.. Bu da hallolursa tamamdır.

Yiğit Ateş

wua

Docky konusunu da hallettim süper oldu hocam.

Farklı bir sorun daha var. Temayla alakasız.

Ubuntu açılırken plymouth gelmiyor. Yani geliyor ama çok sonra geliyor ve 3-5 saniye kadar kalıyor sonra şifre ekranı çıkıyor. Plymouthun olması gereken ilk anlarda siyah ekranda no such file or directory tarzında bir şeyler yazıyor.

Yiğit Ateş

Plymouth başlığındaki adımları uygulamış mıydın?

wua

Alıntı yapılan: Yiğit Ateş - 09 Mayıs 2011 - 02:32:17
Plymouth başlığındaki adımları uygulamış mıydın?

plymouth başlığındaki adımları uygulamadan önce de bu sorun vardı.

plymouth başlığındaki adımlardan çok o başlığın son sayfasındaki programı yükledim. (başlangıç yöneticisi) oradan çözünürlüğü değiştirince ekran kartından doğan çözünürlük sorunu halloldu ve plymouth az da olsa görünmeye başladı ancak eskisi gibi ilk başta uzun bir süre siyah ekran beliriyor.

Yiğit Ateş

Açılış süresinin uzaması başlığındaki meseleyle alakalıdır muhtemelen. O sorunun üzerine gitmek lazım.

wua

Alıntı yapılan: Yiğit Ateş - 09 Mayıs 2011 - 02:35:58
Açılış süresinin uzaması başlığındaki meseleyle alakalıdır muhtemelen. O sorunun üzerine gitmek lazım.

Kurulum yaparken 2 gb lık swap ayırmıştım.

Yiğit Ateş

Takas alanı boyutu ile ilgili olduğunu sanmıyorum. Başlıktaki çıktılardan anlaşılan, sistemin 15 saniye beklediği bir süre var açılışta. Plymouth sorunu da onunla alakalı. Daha önce karşılaşmadığımdan, nasıl çözülür bir fikrim de yok açıkçası.

heartsmagic

Bu başlıktaki sorun çözüldü mü?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

wua

[   16.698498] Adding 1897468k swap on /dev/sda5.  Priority:-1 extents:1 across:1897468k

bu bekleme kısmında swap yazdığı için öyle düşündüm...

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 09 Mayıs 2011 - 03:04:00

Alıntı yapılan: heartsmagic - 09 Mayıs 2011 - 03:03:37
Bu başlıktaki sorun çözüldü mü?

çözüldü

heartsmagic

Tamam, diğer sorun ilgili başlıktan devam edebilir o halde.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.