amsn

Başlatan rhunter, 05 Ağustos 2008 - 17:38:24

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Balliba

Tamam abi, sağolasın :)

Edit: aMSN forumlarında şunu buldum:
Alıntı Yapas explained to someone else on the forum, we have currently disabled the connectivity checker because otherwise the website would be down.. we have an incredible amount of people accessing the server (because of the msn protocol change issue), so the server would go down if we left the connectivity check service running.. it will be back in a few days... in the meantime, you have to be patient with the "you are firewalled" message...
Servera aşırı bağlantı sebebiyle bağlantı kontrol edicisini inaktif hale getirmişler. Birkaç gün içinde tekrar aktif hale gelecekmiş. ""Firewall ardındasınız" mesajlarına karşı sabırlı olun" demişler.

Göktürk

bende de var amsn sorunun bir türlü giremiom baglantıda baglanıo die kalıo bende pidgin kullanıom ubuntucular ne zaman düzelir bu amsn  ;)
anakart:asus intel p8h61-mlx rev 3.0
işlemci:intel pentium g620 2.60 ghz x2
ram:kingston 4gb ddr3 1333 mhz 2 adet
ekran kartı:asus ati radeon hd 6670 1 gb ddr3 Hdd: Western Dijital 750 gb 64 cache 1 adet Sata2 Western Dijital 250 gb Sata2 Seagate 500 gb sata3 16 cache  Mac os x Lion 10.7.4 tr X64 Apple Fan Hackintosh xd :)

Balliba

Bağlantı sorununu hangi sürümde yaşıyorsunuz ? Eski sürümdeyseniz yukarıda yeni sürümün nasıl yükleneceği anlatılmış. Deneyin isterseniz.

WarGasm

Yeni surumu kurdugunuzda problem kalmiyor. Hersey gayet saglikli bir sekilde calisiyor. Ancak offline mesaj gonderme ambargosu halen devam ;)

ubunturk

getdeb deki paket hata veriyor wrong architecture i386 gibi birşey
_,-O
O(_)) ubuntu
 `-O

umutubuntu

Alıntı yapılan: ubunturk - 16 Ağustos 2008 - 15:44:26
getdeb deki paket hata veriyor wrong architecture i386 gibi * bir şey

Sizde Ubuntu 64 bit'mi yüklü ?

thrall

ubuntu 9.04 kurdum az önce hatta kurmadan önce makinamda amsn yüklüydü ama amsn en son sürüm yüklü olmasına rağmen sürekli logging ekranında kalıyordu bağlanmıyordu, forumu araştırınca bu konu başlığını buldum fakat bir türlü amsn açmayı beceremedim bir kaç kez yükleyip kalldırdım yinede olmadı bir çözüm bilen varmı ya da amsn de sorun mu var ?

agritux

Konsoldan çalıştırınca ne diyor?

thrall

ubuntunun en son çıkan 9.04 versiyonunu kurdum bir haftadır pardus kullanıyordum standart bir windows kullanıcısıydım yani konsoldan çalıştırmak nasıl olur hiç bir bilgim yok sadece dikkatimi çeken bir tek şey var o da amsn de bağlantı özelliklerine bakınca ip 127.0.0.1 olarak görünüyor yani bir yapılandırma gerekirmi bir şey yapmak gereklimidir  gerçi internete kurduğumdan beri hiç bir ayar yapmadan çatır çutur giriyorum ama amsn için ayrıca bir ayarmı gereklidir ne yapmalıyım ?

agritux

Menü de uçbrim i çalıştırın
amsn yazın
sorun varsa uçbrimde mutlaka görünür

garafatma

Hatta çıkan sonucu buraya bildiğimiz yönetmle kopyala/yapıştır yapın.
Bira, Tanrı'nın bizi sevdiğinin ve eğlenmemizi istediğinin kanıtıdır.

>-- Askıdaki Çeviri --< Ubuntu Türkçe Çevirilerine Sizde Destek Olun
Elveda metal müziğin tanrısı... \m/ Ronnie James DIO: 1942 - 2010

Mustinet

amsn'de bir sorun var gibime geliyor. Bende sürekli çökme hatası alıyorum. Ayrıca bağlan dediğim halde dakikalarca beklememe rağmen bağlanmıyor.

agritux

8.10da depodaki sürümü bende listedekileri rastgele engelliyordu...
amsn bozdu son zamanlar.

thrall

uçbirim dediğiniz terminal sanırım, yani dos ekranı gibi olan komutların yazıldığı kısım sanırım, oraya yazdım amsn diye şak diye amsn ekranı geldi, yani aynı benim applications/internet/amsn tıkladığım gibi amsn menüsü açıldı, fakat kullanıcı adım ve şifremi girip online olmayı yine bekledim yine logging ekranında kaldı. diğer bütün msn tarzı bağlantı programları çalışıyor bir tek o çalışmıyor. cevapları okudum, ne kadar çok ilgili, yardım sever arkadaş varmış, windowsta böle olmuyordu insan böle okuyunca bi çok yardımsever yanıtı daha bi şevkleniyor :D neyse, kararlı sürüm derken yani sorunsuz mu demek oluyor tam anlamadım. bi de bahsettiğiniz sürüm amsn i nerden yüklerim? ve de yüklesem bile herbiriniz ayrı ayrı sorunlardan bahsediyorsunuz şaşırdım açıkçası :D

heartsmagic

@thrall en son sürüm amsn derken 0.97'yi mi kastediyorsun yoksa 0.98b'yi mi?

9.04 şu an geliştirilme aşamasında olan Ubuntu sürümüdür ve bu ayın sonuna doğru kararlı hâle getirilip yayımlanması planlanmaktadır. Kararlı sürüme bir bakıma daha sorunsuz bir sürüm demek doğru olabilir.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

sephiroth

bende 9.04 b war log in de takili kaliyor, problemi çozemedim sanrm :/
xp home & Ubuntu netbook

heartsmagic

Problem ileten arkadaşlar Amsn sürümlerini de belirtirse o sürümü kullanan diğer arkadaşlar cevap vereceklerdir. Ubuntu sürümü 9.04 ancak Amsn sürümü nedir?

sephiroth

Alıntı yapılan: heartsmagic - 31 Mart 2009 - 12:03:03
Problem ileten arkadaşlar Amsn sürümlerini de belirtirse o sürümü kullanan diğer arkadaşlar cevap vereceklerdir. Ubuntu sürümü 9.04 ancak Amsn sürümü nedir?
yeni bir surum seçenegine tikladigimda yeni surum yoktur diyor, sanirim son surum.
xp home & Ubuntu netbook

thrall

linux sürüm : 9.04 jaunty
amsn sürüm: 0.97.2

amsn halen logging ekranında kalıyor, sorunum halen devam ediyor, nisan ayı sonunda kararlı hale geldiği zaman bundan nasıl haberim olur yani güncelleştirilmesi gerekiyor diye bir uyarımı çıkıyor ?

zulfikar

Belki yeri burasi degil ama konuyla alakali oldugu icin buraya yaziyorum,

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,7836.0/topicseen.html burada baslik acmisdim fakat arkdas kilitlemis ve beni buraya yonlendirmis, bunda sorun yok ama birde arama yapmami tavsiye etmis. Burada kimseye cevap yazmiyorum sadece garipsedigim bir durumu ve forumdaki bir aksakligi yani konu baskliklarindaki alakasizligi yaziyorum, konu acmadan once arama yapmis ve alakali olabilecek bir baslik gorememisdim buna bu baslik da dahil (baslikda sadece "amsn" diye geciyor) ve arama sonuclarinda en son mesajin yazildigi gibi bir bilgide olmayinca konulari acildigi tarihe gore degerlendirdigim icin bir sonuc elde edememisdim. Arama yapipda cikan tum alakasiz basliklarada bakacak kadarda zamanimizin oldugunu sanmiyorum.

Neyse konuya gelirsek jaunty uzeninde amsn ile msn agina baglanamayan sadece ben degilmisim, demekki sorun benden kaynaklanmiyormis. Artik guncellemeler ile duzelmesini beklemek gerekecek.

heartsmagic

@zulfikar, zaman konusunda haklısın ancak bir de şu yönde düşün, her açılan başlığa cevap verecek kadar da biz zamana sahip olamayabiliriz. Sadece başlıklara göre değil, içeriğe göre de incelemen lazım forumu.

@sephiroth, @thrall ve @zulfikar üçünüzde de aynı sorun olduğuna göre Jaunty ve Amsn ile alakalı bir sorun mevcut demektir. Eğer denemek istiyorsanız Amsn 0.98b kurmaya çalışabilirsiniz: http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,6078.0.html

thrall

Alıntı yapılan: heartsmagic - 31 Mart 2009 - 14:18:35
@zulfikar, zaman konusunda haklısın ancak bir de şu yönde düşün, her açılan başlığa cevap verecek kadar da biz zamana sahip olamayabiliriz. Sadece başlıklara göre değil, içeriğe göre de incelemen lazım forumu.

@sephiroth, @thrall ve @zulfikar üçünüzde de aynı sorun olduğuna göre Jaunty ve Amsn ile alakalı bir sorun mevcut demektir. Eğer denemek istiyorsanız Amsn 0.98b kurmaya çalışabilirsiniz: http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,6078.0.html

verdiğin link işime yaradı artık amsn çalışıyor. aynen linkte anlatılanları yaptım tk ve tcl 0,85 yükledim önce  sonra üstüne amsn 0,98b kurdum şak diye açtı

sephiroth

Alıntı yapılan: thrall - 31 Mart 2009 - 14:40:48
Alıntı yapılan: heartsmagic - 31 Mart 2009 - 14:18:35

verdiğin link işime yaradı artık amsn çalışıyor. aynen linkte anlatılanları yaptım tk ve tcl 0,85 yükledim önce  sonra üstüne amsn 0,98b kurdum şak diye açtı
linkteki dosya sanirsam rapidshare e yonlendiriyor, ben ozel baglantidan girdigim icin kisitlanmis bir site rapidshare :( baska sekilde elde etmem gerekicek yada bir baska net baglantisi lazim
xp home & Ubuntu netbook

thrall

yok rapidshare değil, linkte kullanıcı arkadaşlarımızdan birisi tüm gerekli dosyaları ziplemiş o zipli dosyayı indirip hallettim ben rapidshare değil, bi alman sitesine upload etmiş zipli dosyayı

holywars

AMSN'de webcam görüntüsü standart mıdır yani sadece ufak bir ekrandan mı izleyebiliyoruz, boyutlandırma özelliği yokmu varsa  göremedim de, alakalı bir konuda bulamadım.:)