[Çözüldü]Driver paketinin ismini nasıl bulabilirim

Başlatan stef_q, 07 Mayıs 2011 - 18:52:36

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

stef_q

Masaüstü bilgisayarımdaki Ubuntu'yu hali hazir * her şey yüüklenmiş halde remasyersys ile backuplamayı düşünüyorum. Fakat bu backupu laptopa da kuracağım. Laptopa her kuruşumda wireles için kablolu bağlantı yapmam gerekiyor çünkü wireleses driverinin yüklenmesi gerekiyor. Fakat pc den bu driver paketini synapticten nasıl bulacağımı bilmiyorum çünkü laptopta yüklerken paketin ismini göstermiyor. Broadcom wirelesle alakalı bir paket ama tam olarak hangisi bilemiyorum. Bu paketi naısl nereden bulabilirim ? Yedeklemeden önce emin olmam gerek.

Yiğit Ateş

Şu anda dizüstünde Ubuntu bu paket kurulu halde duruyor mu?

eribol

stef_q

Alıntı yapılan: Yiğit Ateş - 07 Mayıs 2011 - 21:11:47
Şu anda dizüstünde Ubuntu bu paket kurulu halde duruyor mu?

Hayır daha değil. Eğer kesin çare ordan kurup öyle synapticten bakmak diyorsanız yaparım..?

Alıntı yapılan: eribol - 07 Mayıs 2011 - 21:14:34
b43-fwcutter

Nasıl emin olabilirsiniz ?

eribol

Uzun süre kullandığım için emin olabiliyorum. Ayrıca illa emin olmak istiyorsunuz şöyle yapabilirsiniz.lsmodkomutu ile hangi modülü kullandığınıza bakarsınız ve bu modül ismini paket yöneticisinde aratırsınız. Birden çok paket çıkarsa onları da dahil edebilirsiniz, yedeklemeye.

Yiğit Ateş

Paneldeki bağlantı simgesinin bağlantı bilgisi bölümünden öğrenebilirsin tam olarak. Örneğin:

stef_q

Aslında paketi tam olarak öğrenmesemde olur :) Yani extra paketlerin yüklenecek olması iyi de olur benim için. Çünkü yapacağım bu backupu sürekli usb bulunduruyor, usb mi de sürekli yanımda bulunduruyorum. Her gittiğim yerdeki donanımın wirelesi veya başka bir şeyi tanınmıyor oluyor. Yani extra sürücü paketlerin olması benim için daha iyi olacatır (hatta bunu yapabilmek için bir başlık bile açmıştım ama sonuca varamamamıştık ) ama laptopum için gerekli paket kesin olarak bulunmalı tabiki. Ben en iyisi laptopuma kablolu bağlantı ile driveri kuruyum. Daha sonra dediklerinizi yaparak paketimi bulmaya çalışıyım. Yapabilirsem konuyu çözüldü işaretleyeceğim.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 08 Mayıs 2011 - 16:51:00

Dediğiniz yöntemler ile sorunum çözülmüştür ... Teşekkürler!