Depo eklemek ve ek sürücüler [ soru ]

Başlatan Cagatay, 07 Mayıs 2011 - 10:50:22

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Cagatay

merhaba yine ben =)

benım 2 sorum olucaktı yanıtlarsanız sevinirim

1 sorum : Ek sürücülere tıklıyorum ve ekran kartı driverımı indirmek için ancak ek sürücülere tıkladığım zaman hiç bir hareket yok bilgisayar ekran kartımı tanıdımı yoksa ek sürücüler in kaynağında bir hatamı var ( ekran kartım ati radeon HD 3650 )

forumunuzda yaptığım araştırmadan sonra ati-driver-installer-11-4-x86.x86_64 indirip yükledim amd sitesinden ama işe yaradımı bilmıyorum açıkçası.

2. sorum : backtrack yazılımlarını ve depolarını bilgisayarıma eklemek istiyorum ancak internette ne gördüysem denedım ama olmadı bi yere bakıyorum diyorki BT depo adresilerini değiştirdi sonra komutları yazıyorum komut diyorki /etc/apt/sources.list : Erişim engellendi sonra manuel olarak elle ekmıyorum sudo gedit /etc/apt/sources.list en alt tarafa eklıyorum sonra sudo apt-get update yazıyorum bu seferde işlem yapılamıyor hata veriyor anlamadım ne olduğunu nette ne gördüysem denedım neredeyse backtrack forumuna sordum mod lardan birtanesi bir ubuntuya destek vermiyoruz dedi ve konuyu sildi uyuz oldum...

şimdiden ilgilendiğiniz için teşekkür ederim...

sema

Ek sürücüler için şurada söyleneni uygulayın:

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,26963.0.html

Ayrıca şunun çıktısına bakalım:

sudo apt-get update
susema