Unity başlatıcı simgeleri için hızlı listeler

Başlatan decent, 05 Mayıs 2011 - 13:54:51

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

tab

Alıntı yapılan: decent - 21 Mayıs 2011 - 13:21:54
Tabii ki engellenir.

Terminal=true
maddesini
Terminal=falseolarak değiştiriniz.

Değişiklikten sonra Gnome paneli kapatmak için
ALT+F2 ile
killall gnome-panel komutu verebilirsiniz.

pencereyi büyülttüğüm zaman aplet gözükmüyor yani büyült küçült kapat bnunu nasıl yapabiliriz

decent

Alıntı yapılan: gennosuke sama - 21 Mayıs 2011 - 13:26:27
pencereyi büyülttüğüm zaman aplet gözükmüyor yani büyült küçült kapat bnunu nasıl yapabiliriz

Tam olarak anlayamadım ?

tab

Alıntı yapılan: decent - 21 Mayıs 2011 - 13:27:54
Alıntı yapılan: gennosuke sama - 21 Mayıs 2011 - 13:26:27

Tam olarak anlayamadım ?

işte yukarıdaki bölüm sayfa üzerinde bulunan ikonlar tam sayfa yaptığımda olmuyor.

[eklenti yönetici tarafından silindi]

decent

Bahsettiğiniz bu simgeler mi ?

Bu durumda firefox kurulumunu tekrarlayıp global-menu paketini yükleyebilirsiniz.

tab

Alıntı yapılan: decent - 21 Mayıs 2011 - 13:41:01
Bahsettiğiniz bu simgeler mi ?

Bu durumda firefox kurulumunu tekrarlayıp global-menu paketini yükleyebilirsiniz.

evet tesekkür ederim

decent

Exaile ve Clementine çoklu ortam oynatıcılar için hızlı listeler eklendi.

kundur

Aslında hızlı listeler yerine, diyelim ki orda internet diye bir simge olsa ve simge tıklanınca internet içine koyacağımız diğer simgelere bir arada görsek daha kullanışlı ve güzel olmaz mı? Yani simgeyi hem tek başına, hem de klasör gibi kullanabilsek...11.10 sürümünde olur mu acaba böyle bir şey?

decent

@kundur,
Aynı şeyi ben de düşünmüştüm daha önce.
Yine aynı konu haftalar önce askubuntu.com sitesinde tartışıldı ve şimdilik mümkün olmadığı kesin bir dille ifade edildi.

Bulabilirsem bağlantıyı da eklerim.

Bağlantılardan birini buldum:
http://askubuntu.com/questions/42844/can-i-create-a-quicklist-sub-menu

decent

Alıntı yapılan: kundur - 14 Haziran 2011 - 17:23:10
Aslında hızlı listeler yerine, diyelim ki orda internet diye bir simge olsa ve simge tıklanınca internet içine koyacağımız diğer simgelere bir arada görsek daha kullanışlı ve güzel olmaz mı? Yani simgeyi hem tek başına, hem de klasör gibi kullanabilsek...11.10 sürümünde olur mu acaba böyle bir şey?

Alıntı yapılan: decent - 14 Haziran 2011 - 17:31:27
@kundur,
Aynı şeyi ben de düşünmüştüm daha önce.
Yine aynı konu haftalar önce askubuntu.com sitesinde tartışıldı ve şimdilik mümkün olmadığı kesin bir dille ifade edildi.

Bulabilirsem bağlantıyı da eklerim.

Bağlantılardan birini buldum:
http://askubuntu.com/questions/42844/can-i-create-a-quicklist-sub-menu

Yeni bir fikir geldi ve istediğiniz mümkün:

http://askubuntu.com/questions/43659/how-can-i-edit-the-quicklists-via-gui

ViolenTornado

Herşeyi güzelce yaptım fakat çalışmıyor daha doğrusu buradaki bahsettiğiniz

~/.local/share/applications/ konumundaki nautilus-home.desktop dosyasını sürükleyip unity başlatıcı üzerine bırakın.

dosyasını unity başlatıcı olarak bahsettiğiniz yer neresidir yani bunu nereye bırakacağım bir kaç kere bıraktım oraya fakat yine yine olmuyor sürekli ev klasörü olarak görünüyor yanlış bişey mi yapıyorum ?

yaptım arkadaşlar @decent'in verdiği kodların tümünü aldım  sonunda düzeldi

zeusmaster

cp /usr/share/applications/ubuntu-software-center.desktop ~/.local/share/applications/

bütün dizinleri uyguladım ama hiçbirine ulaşamadım neden acaba?
cp: normal dosya `/root/.local/share/applications/' oluşturulamadı: Böyle bir dosya ya da dizin yok

Up and Running...

heartsmagic

@bahdem, sen komutları root olarak mı deniyorsun? Eğer öyleyse deneme, normal kullanıcınla yap herşeyi.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

zeusmaster

Alıntı yapılan: heartsmagic - 08 Temmuz 2011 - 16:56:21
@bahdem, sen komutları root olarak mı deniyorsun? Eğer öyleyse deneme, normal kullanıcınla yap herşeyi.

hocam busefer root olmadım ama
/home/zeusmaster/.local/...ons/nautilus-home.desktop dosyası bulunamıyor
diye hata alıyorum
hepsi için aynı sorun
Up and Running...

heartsmagic

@bahdem, bize uyguladığın komutları satırlarıyla beraber aktar lütfen. Bir yerleri atlıyorsun sen, nereyi atladığını anlamamız lazım. Eğer o dosyayı bulamıyorsa @decent'in ilk iletisinde anlattığı şekilde kopyalamayı yapmamışsın demektir.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

ViolenTornado

Alıntı yapılan: bahdem - 08 Temmuz 2011 - 16:24:10
cp /usr/share/applications/ubuntu-software-center.desktop ~/.local/share/applications/

bütün dizinleri uyguladım ama hiçbirine ulaşamadım neden acaba?
cp: normal dosya `/root/.local/share/applications/' oluşturulamadı: Böyle bir dosya ya da dizin yok

@bahdem aynı durum benim içinde geçerliydi yani o dosya yoktu. Bende aplications diye bir bosya vardı bende bunu klasör oluşturdum aplications diye ve içine nautilus-home olarak değiştirip içine de @decent arkadaşımızın verdiği satırları ekledim ve çalışıyor istersen böyle dene bi ama sen oradaki dosyalarını yedeklede dene istersen. Ben bu şekilde yaptım fakat doğru yada yanlış iki kere denedim ikisindede bir sorun görmedim ve şu anda  gayette güzel çalışıyor.Kısacası orada denen işlemleri kendin oluştur ve dene :)

AguilaNegra

@decent,
Bu konuda ''ev dizini hızlı listesi''gibi ''uygulamalar''hızlı listesi de vardı diye hatırlıyorum,yanılıyor muyum?
11.04 ile kullandığımdan eminim,yükseltmeden sonra yok oldu.

if

Deadbeef hızlı listesi öntanımlı olarak geliyor, kurdum ve kullanıyorum.

decent

Alıntı yapılan: AguilaNegra - 14 Ekim 2011 - 15:42:56
@decent,
Bu konuda ''ev dizini hızlı listesi''gibi ''uygulamalar''hızlı listesi de vardı diye hatırlıyorum,yanılıyor muyum?
11.04 ile kullandığımdan eminim,yükseltmeden sonra yok oldu.

O özellik 11.04 ile gelen bir özellikti.

Alıntı yapılan: if - 14 Ekim 2011 - 16:49:55
Deadbeef hızlı listesi öntanımlı olarak geliyor, kurdum ve kullanıyorum.

Unity tarafında hazır olarak gelip sorunsuz kullanılıyor,

Benim açımdan kötü tarafı var:
Zamanında geliştiriciye askubuntu.com sitesindeki ilgili bağlantıyı göstererek eklemesini sağlamıştım.
Fakat bencillik edip hazıra konmak olmuş galiba, çünkü diğer bazı dağıtımlarda bu hızlı listeyi içeren deadbeef.desktop dosyası sorun çıkartıyor.

istanbul

Ev dizinine sag tikla kolay erisimi niye yapmiyorlar diyordumki bir yerde buldum ama ingilizceydi ve calismiyordu.

hemen türkceye cevirdim calisti süper oldu.

sorum şu
neden ubuntu ekibi böylesi gerekli bir seyi standart olarak yapmiyorda biz uğraşıyoruz?
Görüntüde asagida.

decent

@istanbul, o özellikleri sade bırakmaları daha güzel.
Çünkü isteyen olur, istemeyen olur..
Bazı sistemlerde hata oluşturur vs. vs.

istanbul

Bütün programlar olmasada en azindan Ev Dizinine bence yapmalari iyi olur herkes kullanır bence.

Bu arada ayı, güneşi, yıldızları yeniden keşfetmişim. Rezilligimi herkes görsün diye mesajimi düzenlemiyecem  :)

decent

Yepmayı düşünüp düşünmedikleri konusunda bilgim yok.
Öyle düşünme @istanbul, ihtiyaç olmamışsa ve karşına yeni çıkmışsa gayet normal bir durum.

istanbul

11.04 ciktigi günden beri sadece ubuntu unity kullandim ve bu ev dizini olayini cok istedim ama bu kadar kolay oldugunu bilmiyordum o yüzden aramamistim.

2 sorunum var düzeltmelerle bunlarda son bulursa unity süper.

kozmolog

libreoffice'i kaldırıp openoffice 3.3.0'ı internetten indirdiğim deb dosyaları ile kurdum. bu başlatıcılardan birtane openoffice için ihtiyacım var..

decent

OpenOffice için yüklemem gerekli,
Ya da komut --help parametrelerini buraya aktarmanız gerekiyor.