Ubuntu 11.10 sürümünün hangi masaüstü ile gelmesini isterdiniz ?

Başlatan decent, 05 Mayıs 2011 - 08:55:05

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Size göre Ubuntu 11.10 (Oneiric Ocelot) sürümü hangi masaüstü ortamı ile gelmeli ?

Gnome 3 + Gnome shell
56 (67.5%)
Unity
13 (15.7%)
Unity 2D
1 (1.2%)
Adam gibi çalışsın da, gerisinin önemi yok !
26 (31.3%)
Diğer (lütfen belirtiniz)
4 (4.8%)

Toplam Oy Verenler: 83

Oylama kapandı: 05 Ağustos 2011 - 08:55:05

decent

Size göre Ubuntu 11.10 (Oneiric Ocelot) sürümü hangi masaüstü ortamı ile gelmeli ?

İki ayrı seçeneği işaretleyebilirsiniz.

Tilki

"Adam gibi çalışsın da, gerisinin önemi yok!" seçeneğini işaretledim. Aslında Gnome 3'ü tercih edebilirdim ama Unity de bana kalırsa gelecek vaadeden bir kabuk. Yani ikisine de eşit uzaklıktayım. Hal böyleyken, iyi, performanslı çalışanı tercih ederim.

Kde de olsa, Gnome da olsa, Unity de olsa fark etmiyor. Hala yüksek çözünürlüklü filmlerimi ağız tadıyla izleyemiyorum. X'i terk mi edecekler, geliştirecekler mi yoksa Wayland'e mi geçecekler bilmiyorum ama her ne yapacaklarsa hızlıca yapsalar da şu işe bir nokta konsa artık.

decent

Oylamadan şu an itibariyle anlaşılan sonuç:

Kullanıcı sorunsuz bir Gnome ortamı istiyor.

kan_ikon

Bu zamana kadar (benim için 2 sene) Ubuntuda bazı el alışkanlıklarım olmuştu. Aradığımı bulmakta zorlanmıyordum. Fakat Unity bana karanlıkta el yordamıyla hareket ediyormuşum hissini verdi. Yeniden, yeni bir ortama ve onun farklılıklarına alışmak zorunda kalmak pek hoş değil. Bu gelenekçilik; yeni olana kapalı olmak gibi algılansa da, aslında daha kullanışlı olmasını istemekten başka birşey değil. 
Katı olan herşey buharlaşıyor.

karizmaxi

Adam gibi çalışsın ve diğer'i seçtim bence ubuntu 11.10 sürümünde öncelikle 11.04 ile gelen KARASIZ yapıyı düzeltmeli. Diğer olarakta KDE'yi kastettim bence Kubuntuya ağırlık vermeli ve ubuntu ailesinden olduğunu daha iyi hissettirmeli Kde pek performans vermiyordu 4 sürümü ilk çıktığında ama bayağı oturmuş ve unity  çıkınca gördüm ki beterin beteri varmış. Kde4.6.2  sürümü ile Kde'ye bir şans daha verip gerçekten iyi olduğunu gördüm.belki konuyla alakasız olacak ama bence ubuntu artık güzel bir denetem merkezi de yapmalı yast gibi ama daha iyisini.
Cesaret akıldan gelirse cesarettir,
Bilgisizlikten gelirse cehalettir...

if

Masaüstü yöneticisi yerine Openbox pencere yöneticisi yeğlerim:)

mubuntu

decent

Alıntı yapılan: mubuntu - 07 Mayıs 2011 - 14:55:38
Umarım kaile alınır bu anket.

Anketin dikkate alınıp alınmayacağı bilinmez.
Fakat 11.10 sürümünün çok daha güzel olacağını tahmin edebiliyorum.

DoGuKaN

aan-han

ilki adam gibi çalışsın
ikincisi ise unity nin iyileştirilmiş,sorunsuz hali ile gelmeli,
unity modern bir masaüstü gibi geldi bana.
bakalım netice ne olacak

microanaliz

Size şaka gibi gelecek ama gnome haricinde alışamadım.Kendimi çölde kalmış heyacanını kaybetmiş gibi hissediyorum ve içimin rahat olmasını istiyorum ve gnome ön yükleme seçimininde olur inşallah...
MicroAnaliz

decent

Kararlı çalışma ve Gnome ikilisi ilk sıradaki ilerleyişini sürdürüyor, demek ki unity sevmeyen büyük bir çoğunluk  var

emreseckin

thex_yavuz

Alıntı yapılan: decent - 06 Mayıs 2011 - 01:15:14
Oylamadan şu an itibariyle anlaşılan sonuç:

Kullanıcı sorunsuz bir Gnome ortamı istiyor.

Sonuna kadar haklısın diyorum başka da bi şey demiyorum :)
www.duzceuni.com
Düzce Üniversitesi öğrenci mekanı

kalkan1973

Alıntı yapılan: decent - 09 Mayıs 2011 - 12:57:09
Kararlı çalışma ve Gnome ikilisi ilk sıradaki ilerleyişini sürdürüyor, demek ki unity sevmeyen büyük bir çoğunluk  var

Aynen... Başta ben olmak üzere...
Evde İşte her yerde Linux

Yiğit Ateş

Benim de tercihim Gnome ve kararlı çalışması. Şu anda sanki ikiye bölündü Linux camiası. Bir tarafta normal Gnome kullanan diğer dağıtımlar, diğer tarafta Unity'li Ubuntu. Canonical'in bu dediğim dedik tavrı yüzünden ben Gnome tarafını tercih ederim her zaman.

microanaliz

Alıntı yapılan: Yiğit Ateş - 11 Mayıs 2011 - 09:37:32
Benim de tercihim Gnome ve kararlı çalışması. Şu anda sanki ikiye bölündü Linux camiası. Bir tarafta normal Gnome kullanan diğer dağıtımlar, diğer tarafta Unity'li Ubuntu. Canonical'in bu dediğim dedik tavrı yüzünden ben Gnome tarafını tercih ederim her zaman.
Tercihlerimiz aynı Sayın Ateş bey
MicroAnaliz

karizmaxi

Alıntı YapBenim de tercihim Gnome ve kararlı çalışması. Şu anda sanki ikiye bölündü Linux camiası. Bir tarafta normal Gnome kullanan diğer dağıtımlar, diğer tarafta Unity'li Ubuntu. Canonical'in bu dediğim dedik tavrı yüzünden ben Gnome tarafını tercih ederim her zaman.
+1'de benden ama burada Kde seçtim zira Ubuntu'nun Kde'ye biraz daha önem vermesini istiyorum.
Cesaret akıldan gelirse cesarettir,
Bilgisizlikten gelirse cehalettir...