[Çözüldü] Bilgisayar Kapıcısı Çalışmıyor.

Başlatan ayben, 01 Mayıs 2011 - 06:59:14

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ayben

Bilgisayar Kapıcısı çalışmıyor. Bilgisayar Kapıcısının Sil Kaldır komutu çalışmıyor. Ekran görüntüsü almaya çalıştım. Bilgisayar Kapıcısının şu anki görüntüsü böyle. Son ubuntu sürümünü yükseltikten sonra böyle oldu. Daha önce Bilgisayar Kapıcısı Çalışıyordu.

[eklenti yönetici tarafından silindi]

sema

Uçbirimden denediğimizde sonuç ne:

sudo /usr/share/computerjanitor/computer-janitor-gtk
susema

ayben

Bu verdiniz uç birim komutunu, uç birime kes yapıştır yaptım, entere bastım, uç birim bana şifre soruyo. Ekran görüntüsü almaya çalıştım.

sema

Şifrenizi girdiniz tabii? Ne oldu? Bir de ekran görüntüsü yerine direkt verdiğiniz kodları da yapıştırabilirsiniz buraya.
susema

6ng4n

konsola

$ export LC_ALL=C
$ sudo /usr/share/computerjanitor/computer-janitor-gtk

deneyin python bazlı yazılımlarda dil hatası var ne yazık ki.

sema

Dil hatası her yerde anlaşılan. Şöyle deneyin:

sudo env LANG=tr  /usr/share/computerjanitor/computer-janitor-gtk

İşe yarar da temizlerse şunu açıp, komutun aşına env LANG=tr kullanabilirsiniz:

alacarte

Bir de Ubuntu-tweak de ayrıca öneririm.
susema

ayben

Alıntı yapılan: susema - 01 Mayıs 2011 - 17:34:33
Şifrenizi girdiniz tabii? Ne oldu? Bir de ekran görüntüsü yerine direkt verdiğiniz kodları da yapıştırabilirsiniz buraya.

Şifrenin ne oldunu bilmiyorum. Bilgisayar ilk açıldında, pencere açılıp, bana sorulan ve güncelemeler yapılacağı zaman, pencere açılıp, bana sorulan, şifreden bahsadiyorsak, onu denedim kabul etmedi. Yani, benim bildim bir tek şifre var, o da bilgisayar açılırken, pencere açılıp bana sordu şifre. Onun dişinda bi şifre bilmiyorum. İşte o şifreyi de kabul etmiyor zaten.

Kodlardan kastınız, uç birime yazılan kodlardan bahsediyorsunuz heralde. Ben, uç birime kod yazmasını hiç bilmem. Burada sorarak ve kes yapıştır yaparak, uç birime kod yazıyorum. Uç birime yazdım kodların hepsi bu sayfada var.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 03 Mayıs 2011 - 02:57:57

Alıntı yapılan: 6ng4n - 01 Mayıs 2011 - 17:49:03
konsola

$ export LC_ALL=C

Yaptım. Uçbirimde ''komut bulunmadı'' yazdı. Ekran görüntüsü alamya çalıştım. Şöyle:

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 03 Mayıs 2011 - 03:02:38

Alıntı yapılan: susema - 01 Mayıs 2011 - 18:06:50

Bunu yaptım. Bişe olmadı. Ekran görüntüsü aldım. Şöle:

alacarte

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 03 Mayıs 2011 - 03:06:14

Bilgisayar kapıcısında bunlar var. Komut çalışmıyor. Dediklerinizi yaptım olmadı. Ekran görüntüsü aldım. Şöyle:

decent

O bilgisayarı başkası kullanıyor mu ?
Yönetici şifresi yok mudur yani ?

Benzer bir yazılım da önerilebilir:
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=10969.0

Yine ayrıca:
ubuntu-tweak_0.5.12-1~natty1_all.deb (950.8 KiB)
ailurus_10.10.5-0maverick1_all.deb (2.1 MiB) (Maverick ve Natty ile çalışıyor)

sema

Şifreyi kabul etmemesi tuhaf? Şifreyi sıfırlayabilirsiniz yalnız bu parola isteyen her uygulamada da böyle mi?
susema

ayben

Alıntı yapılan: susema - 03 Mayıs 2011 - 11:40:46
Şifreyi kabul etmemesi tuhaf? Şifreyi sıfırlayabilirsiniz yalnız bu parola isteyen her uygulamada da böyle mi?

Hayır sadece burada sorun var. Diyer parola isteyen yerlerde parolamı giriyorum. Hiç bi sorun yok. Parolayı sadece bilgisayar kapıcısında kabul etmiyor.
Şifreyi nasıl sıfırlaya bilirim?
Birde şunu sorim, şifre başka parola başka mı? İkisi aynı mı?

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 03 Mayıs 2011 - 17:19:25

Alıntı yapılan: decent - 03 Mayıs 2011 - 03:12:28

Yine ayrıca:

Hayır başkası kulanmıyor. Benim bilgisayarım.
Yönetici şifresi nedir? Bilmiyorum.
Şimdi herşey okadar çorba oldu ki. Sürekli bana şifre soruyo. Asabım bozulmaya başladı. Okadar aptalca bişeyki. Şurda şifresiz hiç bi iş yapılmıyor. Çok saçma. Hiçbi mantıda yok.
Hiçbi mantı yok çünkü bilgisayarı çalan adam zaten bu basit pırogramı iki dakada kırar yani. Sanki koydu şifre bi halta yarıcak.
Her şeyde şifre soruyo. Şifre ya da parola. Her neyse işte. İkisi arasındaki farkı da bilmiyorum zaten. Çok sinir bişey. Windowsa dönecek kadar oldu yani. Asab bozuklundan başka bişey deyil.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 03 Mayıs 2011 - 17:27:39

Alıntı yapılan: ayben - 03 Mayıs 2011 - 17:06:54

Hayır sadece burada sorun var. * diğer parola isteyen yerlerde parolamı giriyorum. Hiç bi sorun yok. Parolayı sadece bilgisayar kapıcısında kabul etmiyor.
Şifreyi nasıl sıfırlaya bilirim?
Birde şunu sorim, şifre başka parola başka mı? İkisi aynı mı?

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 03 Mayıs 2011 - 17:19:25

Yine ayrıca:

Hayır başkası kulanmıyor. Benim bilgisayarım.
Yönetici şifresi nedir? Bilmiyorum.
Şimdi * her şey okadar çorba oldu ki. Sürekli bana şifre soruyo. Asabım bozulmaya başladı. Okadar aptalca bişeyki. Şurda şifresiz hiç bi iş yapılmıyor. Çok saçma. Hiçbi mantıda yok.
Hiçbi mantı yok çünkü bilgisayarı çalan adam zaten bu basit pırogramı iki dakada kırar yani. Sanki koydu şifre bi halta yarıcak.
Her şeyde şifre soruyo. Şifre ya da parola. Her neyse işte. İkisi arasındaki farkı da bilmiyorum zaten. Çok sinir bişey. Windowsa dönecek kadar oldu yani. Asab bozuklundan başka bişey * değil.

Yanlış anlaşılma olmasın.
Sorun şu :
Bilgisayar Kapıcısı komut kabul etmiyor. Bilgisayar Kapıcısı benden şifre istemiyor. Uç birimden komut girersem eyer uç birim benden şifre istiyor. Uçbirim bildiğim ve yazdığım şifreyi ya da parolayı kabul etmiyor. Parola ya da şifre her neyse. Bu ikisinin farklı olup olmadığını bilmiyorum. Daha önce böle bişey yoktu. Bu son sürüm günceleştirmesinden sonra oldu. Ayrıca bu bilgisayar kapıcısı kendi kendine boşalmaz mı? Neden boşalmaz.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 03 Mayıs 2011 - 17:39:55

Yine ayrıca:

Yukarıda vermiş olduğunuz yazılımlarla ilgisi yok.
Ben sadece şunu soruyorum. Bilgisayar Kapıcısı komut kabul etmiyor. Yani boşalmıyor.
Bu son yazılım sürümü yükledikten sonra oldu. Daha önce böyle bi sorun yoktu.
Gerek yok, neden boşaltıyorsun, dursun derseniz, dursun.

Saavedro

Bir de böyle deneyelim.Yukardaki iletinizde komutu yazarken bu işaret '$' arada kaynamış gibi.
export LC_ALL=C
sudo computer-janitor-gtk

ayben

Alıntı yapılan: susema - 01 Mayıs 2011 - 16:21:49

Bu verdiğiniz komutu, uçbirime girdiğimde, bana password soruyor.
Şöyle :

[sudo] password for ayben:

Bunun ne olduğunu bilmiyorum. Benim bildiğim bi tane şifre  ya da parola var onu girdim kabul etmedi.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 03 Mayıs 2011 - 18:04:08

Alıntı yapılan: Saavedro - 03 Mayıs 2011 - 17:53:45
Bir de böyle deneyelim.Yukardaki iletinizde komutu yazarken bu işaret '$' arada kaynamış gibi.
export LC_ALL=C
sudo computer-janitor-gtk

Bu yazdığınız, uçbirim komutlarını, uçbirime, kes yapıştır yaptım. Ekran görüntüsü çektim.
Ben sorunun ne olduğunu tekrar etmek istiyorum.
Sorun şu:
Bilgisayar Kapıcısı komut kabul etmiyor.
Ve ikinci sorun:
Uç birim şifre ya da parola adı her neyse onu kabul etmiyor. Buraya yazdığım şifre ya da parola adı her neyse diyer yerlerde bana sorulan ve yazdığım şifre ya da paroladır. Örneğin bilgisayar açılırken bana sorulan gibi.

6ng4n

Alıntı yapılan: ayben - 03 Mayıs 2011 - 17:53:48[sudo] password for ayben:

bu normal kurulumda verdiğiniz parola
parolanın bir amacı var.gereksiz değil.sistemin her tarafına erişim sağlamasını istemezsiniz her kullanıcının(herkes kendi işiyle ilgili yetkiye sahiptir). sonuçta Linux'u güçlü kılan bu kullanıcılar her seferinde bu parola işinin sıkıcı mantıksız buluyor olabilirler ama Linux'ta virüslerinin açılamamasının sebeplerinden biri bu kullanıcı hiyerarşisidir.parolayı kabul etmedi demişsiniz ancak ekran görüntünüzde hatalı olduğunu gösteren bir mesaj göremedim parolayı girdikten sonra enter'a bastınız mı?

probleme gelince uygulama açılıyor bende kaldırılacak paket yok ama çalışıyor uygulama. bu arada LC_ALL=C yapınca uygulamanın dil sabitini değiştirirsin o yüzden ingilizce olmasına şaşırmayın.

kendi ekran görüntülerimi yolladım 1.cisinde computer janitor çalışırken görülüyor
2.cisinde özellikle sudo'ya hataı girdiğimdeki ekran var

ve illaki temizlensin diyorsanız
sudo apt-get autoclean

komutunu kullanabilirsiniz

ayben

Şimdi bakın okadar çok karıştı ki çorba oldu yani.
Aslında sorduğum soru çok basitti. Sanırım ben derdimi anlatamadım. Zaten çok az kaldı. Çok yakında Windowsa geri döneceğim sanırım. Artık bu eksiklerle dolu sistem çok fazla bıktırdı. Yazılım hatalarından geçilmiyor. Gördüğüm kadarıyla burada sorulara cevap verenlerin de yapabileceği pek bir şey yok sanırım.
Ben çok basit olarak şunu demiştim.
Bilgisayar kapıcısı komut kabul etmiyor. Yani bilgisayar kapıcısını açıp, ''seçilmiş görevleri yap'' tıkladığımzda hiç bir tepki vermiyor. Ben sadece bunu sordum.
Gelelim ikinci meseleye.
Burada bana cevap verenler, bana uçbirim komutları verdiler. Bu uç birim komutlarının bazıları konu ile alakasız. Bazıları çalışmadı. Ve bazıları bana password sordu. Ben buraya, yani password un karşısına bildiğim tek şeyi yazdım. O da bilgisayar açılırken bana sorduğu parola. Bunun dışında benim bildiğim, ya da kullandığım başka, password, şifre, parola falan filan yok. İşte bunu oraya yazdığımda da bana yanlış olduğunu söylüyor. Uçbirim hangi password dan bahsediyor bilmiyorum. Passwordun ne olduğunu da bilmiyorum. Benim bildiğim ve kullandığım tek şey, bana bilgisayar açıldığında sorulan parola. Bunun dışında ben başka bir password, parola, şifre bilmiyorum.
Ama bana şöyle diye bilirsini, neden bilgisayar kapıcısını boşaltmak istiyorsun diye bilirsiniz. Tamam boşaltmıyayım. Kalsın. Önemli * değil. Mesele şu, peki sistem niye çalışmıyor. Sistem niye arızalı. Hadi diyelim ben bilgisayar kapıcısını boşaltmaktan vaz geçtim. İyi tamam da sistem niye bozuk yani. Onu soruyorum. Sanırım bunun çözümü yok. Son sistem güncellemesinden sonra böyle oldu.
Şimdi sorun sorunu doğuruyor. Çorap söküğü gibi sonu gelmiyor. Bilgisayar kapıcısı ile uğraşırken bir de uçbirimde password sorunu çıktı karşıma. Bu sistemin çok fazla eksikleri, yanlışları, hataları var malesef. Sanırım olmaya da devam edecek galiba.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 04 Mayıs 2011 - 00:59:38

Alıntı yapılan: susema - 01 Mayıs 2011 - 16:21:49

Bu yukarıdaki komutu girdiğimizde uçbirimde şu yazıyor ve aynı zamanda ekranda bilgisayar kapıcısının penceresi açılıyor. Ama bilgisayar kapıcısında yine komut işlemiyor. Yani bilgisayar kapıcısı çalışmıyor.

ayben@ayben-Crestline-ICH8M:~$ sudo /usr/share/computerjanitor/computer-janitor-gtk
[sudo] password for ayben:

ERROR:dbus.proxies:Introspect error on :1.45:/: dbus.exceptions.DBusException: org.freedesktop.DBus.Error.AccessDenied: Rejected send message, 1 matched rules; type="method_call", sender=":1.52" (uid=0 pid=2466 comm="/usr/bin/python /usr/share/computerjanitor/compute") interface="org.freedesktop.DBus.Introspectable" member="Introspect" error name="(unset)" requested_reply=0 destination=":1.45" (uid=0 pid=2075 comm="/usr/bin/python /usr/share/computerjanitor/janitor"))
Traceback (most recent call last):
  File "/usr/share/computerjanitor/computerjanitorapp/gtk/ui.py", line 469, in treeview_size_allocate
    column = treeview.get_column(1)
  File "/usr/lib/python2.7/dist-packages/gi/types.py", line 44, in function
    return info.invoke(*args)
  File "/usr/lib/python2.7/dist-packages/gi/importer.py", line 76, in load_module
    dynamic_module._load()
  File "/usr/lib/python2.7/dist-packages/gi/module.py", line 242, in _load
    overrides_modules = __import__('gi.overrides', fromlist=[self._namespace])
  File "/usr/lib/python2.7/dist-packages/gi/overrides/Gdk.py", line 114, in <module>
    class Event(Gdk.Event):
  File "/usr/lib/python2.7/dist-packages/gi/overrides/Gdk.py", line 119, in Event
    Gdk.EventType.MOTION_NOTIFY: 'motion',
AttributeError: type object 'EventType' has no attribute 'MOTION_NOTIFY'
  File "/usr/share/computerjanitor/computerjanitorapp/gtk/ui.py", line 557, in on_do_button_clicked
    response = AreYouSure(self).verify()
  File "/usr/share/computerjanitor/computerjanitorapp/gtk/dialogs.py", line 93, in verify
    message_format=message)
  File "/usr/lib/python2.7/dist-packages/gi/overrides/Gtk.py", line 414, in __init__
    **kwds)
  File "/usr/lib/python2.7/dist-packages/gi/overrides/Gtk.py", line 360, in __init__
    if flags & Gtk.DialogFlags.DESTROY_WITH_PARENT:
AttributeError: type object 'GtkDialogFlags' has no attribute 'DESTROY_WITH_PARENT'
  File "/usr/share/computerjanitor/computerjanitorapp/gtk/ui.py", line 557, in on_do_button_clicked
  File "/usr/share/computerjanitor/computerjanitorapp/gtk/dialogs.py", line 93, in verify
    message_format=message)
  File "/usr/lib/python2.7/dist-packages/gi/overrides/Gtk.py", line 414, in __init__
    **kwds)
  File "/usr/lib/python2.7/dist-packages/gi/overrides/Gtk.py", line 360, in __init__
AttributeError: type object 'GtkDialogFlags' has no attribute 'DESTROY_WITH_PARENT'
    message_format=message)
    **kwds)
    message_format=message)
    **kwds)
    message_format=message)
    **kwds)
    message_format=message)
    **kwds)
    message_format=message)
    **kwds)

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 04 Mayıs 2011 - 01:07:39

Alıntı yapılan: 6ng4n - 01 Mayıs 2011 - 17:49:03
konsola

$ export LC_ALL=C

Bu yukarıdaki iki komut için uçbirim komut bulunmadı yazıyor. Bu ikisini ayrı ayrı ve birlikte girdim. Sonuç aynı.

eribol

LC_ALL=C sudo /usr/share/computerjanitor/computer-janitor-gtkbu şekilde dener misiniz?

Şifre konusuna gelince; Synaptic açtığınız zaman veya Ubuntu Yazılım Merkezi ile paket kurmaya çalıştığınız zaman şifre girdiğinizde sorun çıkarmıyorsa ya siz yanlış şifre giriyorsunuz uçbirimde veya şifrenizde türkçe karakter vardır ve uçbirimde bu soruna neden oluyordur. Eğer Ubuntu Yazılım Merkeziyle paket kurarken girdiğiniz şifre hata vermiyorsa gider kullanıcının şifresini yenilersiniz.

Not: Yeni farkettim siz sudo komutu ile computer-janitor-gtk 'yı çalıştırmışsınız zaten. Nasıl oluyorda uçbirimde şifreyi kabul etmiyor anlamadım. Kabul etmiş işte. Ayrıca tüm komutları çıktılarıyla ve code etiketi içerisinde paylaşırsanız daha net bilgi edinilir.

Saavedro

O son girdiğiniz komutlarla ilgili yukardada yazdım.Komutla başında '$' işareti ile birlikte yazdığınız için bulunamadı der.Bu son gösterdiğiniz resim ve komutlara bakılırsa burada bir çok arkadaşın dediği gibi dil sorununda oluyor.Birde böyle deneyin.
sudo -i
LC_ALL=C computer-janitor-gtk

ayben

Alıntı yapılan: susema - 01 Mayıs 2011 - 18:06:50

alacarte

Bilgisayar kapıcısını boşaltmaktan vaz geçtim. Çünkü bana, açılan pencerede, hala çalışmakta olan pırogramların, kaldırılmasının sakıncalı olabileceği ikazı çıktı. Oyüzden bilgisayar kapıcısını boşaltmaktan vaz geçtim.
Madem öyle, ozaman neden bu çalışan pırogramları bilgisayar kapıcısına gönderiyor. Neyse, ben boşaltmaktan vaz geçtim.
Bilgisayar kapıcısının çalışmamasının sebebi dil imiş. Bu yukarıdaki komut işe yaradı.
Teşekkür ederim konuyu kapatabilirsiniz.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 04 Mayıs 2011 - 01:32:35

Password ile ilgili sorunu çözdüm.
Şöyle, uçbirime parolayı yazdığımda, parolayı, uçbirim ekranında göremiyordum. Oyüzden, bunu bir tür arıza, ya da hata olduğunu sandım. Uçbirim ekranında, parola yazıldığında, görünmediğini, ama uçbirimin, parolayı algıladığını, keşfettim. Böyle işte.
Konuyu kapatabilirsiniz. Teşekkür ederim.

heartsmagic

@ayben, bir önceki iletine binaen söylüyorum, çok sabırsızsın. Ayrıca söylenenleri de muhtemelen sakin bir kafayla okumuyorsun. Bunu şunun için söylüyorum, üç gündür sana "kendine ait olmayan başlıkları kapatmıyoruz" diyorum, sen de ısrarla sana ait olmayan konuları "kapatabilirsiniz" diyorsun. Bunu seni yermek için söylemiyorum, muhtemelen kafan çok dolu ya da bazı şeyleri aceleyle okuyorsun.

Konuyu şuraya bağlayacağım. Bir şeyler olmuyor diye Windows'a geçmeyi düşünüyor ve bunu dillendiriyorsan lütfen dillendirme bunu. Bizlere söylemene gerek yok, sistem sana çok kararsız görünüyorsa, beğenmiyorsan dilediğin işletim sistemine geçebilirsin.

Bunun ötesinde sabırlı olacak ve yeni girdiğin bu dünyaya alışmaya çalışacaksan başımızın üzerinde yerin var. Arkadaşlar gördüğün üzere, her ne kadar sen onlar bilmiyorlar desen de, sana yardımcı olmaya çalışıyorlar. Mesele sorunların olmaması değil, sorunlar olduğunda yardım alabilmen.

Kapıcı neden o paketleri gösteriyor? Kapıcı genelde sisteme haricen elle kurulan paketleri gösterir. Ben hem bunlar elle kurduğun paketler mi diye sorayım, hem de ola ki yazdıklarıma cevap vermek istersin diyerek konuyu açık bırakayım.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

ayben

Tamam teşekkür ederim sağolun.
Şöyle cevap vereyim. Aslında çok gereksiz bi nedenle bu konu bukadar çok uzamış. Mesele, benim, çöp kutusu gibi, bilgisayar kapıcısının, deposunun, boşaltılması gertiğini, düşünmemden kaynaklandı. Aslında bu gereksizmiş. Ve hatta tehlikeliymiş. Çünkü, kapıcının deposunda, çalışan pırogramlar olabilirmiş. O yüzden depoyu boşaltmak sakıncalı ola bilirmiş. Benim çok gereksiz bi takıntım olmuş. Ben, çöp kutusu gibi, kapıcının deposununda boşaltılması gerektiğine takmışım. Ama neyse öğrenmiş oldum. Ben konuyu ilk açtığımda, soruyu ilk sorduğumda, bu bana söylenseydi, ben de bunun gereksiz ve tehlikeli olduğunu anlıyacaktım.
İkinci mesele de, şu password meselesi. Uçbirim ekranına password yazdığımızda, bu yazdığımız password, uçbirim ekranında görünmüyormuş. Yani uçbirimin yazı imleci, eyer, uçbirime, password yazarsak, bu yasdığımız passwordu ekranda göstermiyormuş. Bu yüzden ben, uçbirim, benim password'umu kabul etmiyor dedim durdum. Burada bir patenaj daha yaşadık yani. Bunu bildiğimi sandığınız için, sizlerin de aklınıza gelmedi.
Benim bilgisizliğim yüzünden konu çok gereksiz yere bu kadar uzadı. Çok basit ayrıntılar bana söylenseydi, ikinci mesajda konu kapanacaktı.

eribol

Alıntı Yapşifreden bahsadiyorsak, onu denedim kabul etmedi.

Alıntı YapBen buraya, yani password un karşısına bildiğim tek şeyi yazdım. O da bilgisayar açılırken bana sorduğu parola. Bunun dışında benim bildiğim, ya da kullandığım başka, password, şifre, parola falan filan yok. İşte bunu oraya yazdığımda da bana yanlış olduğunu söylüyor.
Derdinizi bu şekilde anlatan siz ama
Alıntı YapBenim bilgisizliğim yüzünden konu çok gereksiz yere bu kadar uzadı. Çok basit ayrıntılar bana söylenseydi, ikinci mesajda konu kapanacaktı.
şeklinde serzeniş eden yine siz. Bu yaptığınız ayıp olmaz mı sizce? Dahası mesajlarınızın çoğunda hafiften öfkeli yazdığınız, bir miktarda hakaretamiz kısımları saymıyorum bile.

heartsmagic

@ayben, forumda biraz daha vakit geçirmelisin. Şu bölümü de ekstradan okumalısın:
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/board,142.0.html

Örneğin buradan bir madde:
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,2488.0.html

Kapıcı için de arama yaparsan forumda daha önceden konuşulan başlıkları görebilirsin. Başlıklarını açarken daha detaylı ifade edersen kendini karşı taraf da daha güzel yardımcı olabilir.

Konu daha fazla uzamasın diye kapatıyorum.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.