11.04 Steam yükleme problemi

Başlatan kurnazz41, 30 Nisan 2011 - 14:17:40

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kurnazz41

Arkadaşlar 10.10 sürümünde wine kullanarak sorunsuz yüklediğim Steam 11.4 sürümünde wine ile yüklemeye çalıştığımda şöyle bir hata veriyor. Ne olduğunu anlayamadım. Yardımcı olursanız sevinirim.

''The file '/home/ozi/İndirilenler/SteamInstall.msi' is not marked as executable.  If this was downloaded or copied from an untrusted source, it may be dangerous to run.  For more details, read about the executable bit.''

hayspat

kurnazz41

nasıl kullanacağım hakkında biraz bilgi verme şansınız var mı?

şu şekilde bir deneme yaptım ama işe yaramadı. çeşitli kombinasyonlar da denedim ama olmadı. biraz acemiyim bu konuda...

ozi@gazi:~$ cd İndirilenler
ozi@gazi:~/İndirilenler$ ls
setup_mm_7.exe  setup_mm_7.exe.part  SteamInstall.msi
ozi@gazi:~/İndirilenler$ chmod +x SteamInstall.msi
ozi@gazi:~/İndirilenler$ chmod +x <SteamInstall.msi>
bash: beklenmeyen dizgecik `newline' yakınında sözdizimi hatası
ozi@gazi:~/İndirilenler$ chmod +x <SteamInstall>
ozi@gazi:~/İndirilenler$ ./<SteamInstall.msi>
ozi@gazi:~/İndirilenler$ chmod +x <SteamInstall>.msi
bash: SteamInstall: Böyle bir dosya ya da dizin yok

heartsmagic

"is not marked as executable" olarak forumda arama yapabilirsen çözümü bulursun. Lütfen arama yapmadan önce başlık açmamaya özen gösterelim.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

kurnazz41

heartsmagic anlıyorum, bir bakıma haklısın... ama forumda arattığımda karşıma çıkan ilk iki başlıkta senin yazdığın mesajın benzerleri yazıyor. yani tamam anlıyorum kısa bir aramadan sonra başlık açayım deyip açtım ve kirlilik yarattım. bunun farkındayım. ama arama yaptığım zaman da diğer kirlilik yaratan konulara denk geliyorum ve o konularda da '' ara bul'' gibisinden cevaplar bulunuyor. genelde bu kirliliği forumun yeni kullanıcıları yapıyor sanırım ancak yine kirlilik oldu işte... en azından tecrübeli kullanıcılar aynı sorunu içeren başlığın linkini verse ya da diğer kirlilik yaratan, bilgi içermeyen, sadece ''ara bul kardeşim'' denilen başlıklar kaldırılsa daha hoş olur gibime geliyor. neyse uzun bir süre bekleyip ben de ara-bul cevabını aldım... aradım buldum... teşekkür ederim..

heartsmagic

@kurnazz41, haklılık payın var ancak kirliliği yapan nedir sence? Başlık açıp cevabını beklemek mi daha kısa sürer, yoksa beş, altı tane açılan ve "arama yap lütfen" denilen başlıkları gezmek mi? Kısacası aslında her arkadaş erinmese ve beş altı başlık gezmiş olsa konusunu beklemeden, sormadan, cevap istemeden çözecektir. Yoksa her seferinde bizim vakit ayırıp o başlıkları gezip bağlantı vermemiz mi daha makul?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

hayspat

Konsoldan sırasıyla

sudo apt-get install winetricks
winetricks steam

komutlarını verin.

kurnazz41

Alıntı yapılan: hayspat - 01 Mayıs 2011 - 00:15:48
Konsoldan sırasıyla

sudo apt-get install winetricks
winetricks steam

komutlarını verin.

Teşekkür ederim..