EHCP hakkında bir soru

Başlatan cem650, 30 Nisan 2011 - 01:04:51

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

cem650

arkadaşlar bir server kurdum ubuntu 11.04 versiyonu bugün kurdum ve güzel çalışıyor hemen üzerine ehcp kurdum ve domain açtım babalar gibi herşey iyide bu açtığım domainin bir sahibi var ve ben ona root username ve şifresini vermek istemiyorum yeni açtığım domaine özel ve sadece o domainde işlem yapacak bir kullanıcı eklemek istiyorum bunu nasıl yapabilirrim...
Bir Allahım Var Birde Sen Varsın

ehcpdeveloper

root yatkisi zaten hiçbir domain sahibine verilmez.
şunlardan birini yapabilirsin:

1- "quick add domain" e tıkla, domain ve şifre bilgisini gir. bu durumda ornegin kullanıcısı xxx.com olan bir panel kullanıcısı açmış olursun. budurumda mysql db adeti 1 olur.
2- "normal add domain" kullanırsan, panel kullanıcıadı, şifresi, mysql adedi hepsi belirlenebilir.

(domain açtıysan, farklı bir şekilde, sil, yeniden aç..)

slm.

heartsmagic

Bizim de sunucumuz için kullandığımız EHCP'nin geliştiricilerinden birini (doğru tahmin ediyorum sanırım) burada görmek ve cevap almak sevindirici.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

cem650

teşekkür ederim sayende yaptım ve oldu sildim ve yeniden oluşturdum kullanıcı adı ve şifre verdim şimdi o kullanıcı adı ve şifre sadece o domainde iş yapıyor birde ben bu açtığım domaine sonradan bir kullanıcı daha eklemek istesem yani bu domaine 2.user admin versemde 2 kişi sitede gerekli adminliklerini yapsa desem bunu nasıl yaparım ?
Bir Allahım Var Birde Sen Varsın

ufukneidim

admin panelinden allclients gir orada domainin ismiminin yanında bulunan kalem sembolüne (düzenle oluyor) tıkla ve oradan maxpanelusers seceneğine kaç kullanıcı istiyorsan okadar sayı gir ve domain kontrol panelinden tanımla bu kadar bir domaine istersen 20 adet kullanıcı paneli vermiş olursun

ehcpdeveloper

Alıntı yapılan: heartsmagic - 30 Nisan 2011 - 15:49:36
Bizim de sunucumuz için kullandığımız EHCP'nin geliştiricilerinden birini (doğru tahmin ediyorum sanırım) burada görmek ve cevap almak sevindirici.

Teşekkürler, zevkle, yapabildiğim kadar yardımcı olurum, ehcp ve hosting konusunda; evet, doğru tahmin..
başka şekilde ehcp-hosting konusunda çözümde zorlanan buraya, mesaj yazabilir..
tanıştığımıza tekrar memnun oldum.