[Çözüldü] ekranda menü ve üst panel yok

Başlatan karamani44, 29 Nisan 2011 - 16:04:38

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

karamani44

arkadaşlar 11.04 ü daha yeni kurdum. compizden kübü falan etkinleştirmek istedim. birden üstteki panel ile yandaki menü gitti daha da gelmedi. sadece awant menü çalışıyor. compizi
sudo apt-get purge compiz
komutuyla sildim ve bilgisayarı yeniden başlattım yine de olmadı.
ne yapmak lazım acaba.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 29 Nisan 2011 - 16:28:24

yardım eden yok mu. ne yapmam lazım

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 29 Nisan 2011 - 16:36:00

şimdi farkettim kapat, simge durumuna küçült gibi simgeler de çıkmıyor.

andacm

dunde benim basıma geldi. ben yeniden yükledim ama kolay var. güvenli kipte calıstır. orda dusuk grafik özellikleri gibi bir sey olacak tam hatırlamadım cümleyi. onunla ac. ileri grafik özelliklerini acmıyor. görüntü biraz kotu ama tekrar compiz ayarlarından küpü dönderi iptal et unity plug gibi seyler vardı onları etkinleştir. normal haline geliyor. sanırım küple unity cakışıyor aynı anda çalıştıramıyosun.

karamani44

çok teşekkürler sorun çözüldü. güvenli kipte başlatmadan awant menüden ulaştım. orada unity plugin denilen şeye tıklayıp yeniden başlattım. ve masaüstüm sorunsuz çalıştı.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 29 Nisan 2011 - 18:26:26

şimdi farkettim pencerelerin üstündeki X-- gibi kapat simge durumuna küçült ve ekranı kapla gibi simgeler yok
http://i1104.hizliresim.com/2011/4/29/8825.png
resimde görüldüğü gibi görünüyor pencereleri kapatamıyorum basitce

heartsmagic

rm -rf .compiz* .gnome* .gconf*

Sonra oturumu kapatıp, aç. Compiz'i kaldırmadan, bir şeyi kapatmadan bunu deneseydin muhtemelen sorunu çözecektin. Şu an ne kadar işe yarar bilemiyorum.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

karamani44

üstad @decent daha önce açıklamıştı sevgili @heartsmagic çözdüm olayı biraz önce. orada açıkladığına göre yaptım ve sorun hemen çözüldü. varsayılan ayarlarlara dön seçeneği varmış ve ben fark edememişim. ccsm ile açtıktan sonra tercihler bölümüne girip olayı hallediyorsun.
yardımlarınız için teşekkürler.
@decentin açıklamaları http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,26844.25/topicseen.html adresindedir. ikinci sayfada geçiyor resimli bir şekilde.