Ubuntu 11.04 Sorunları

Başlatan s3cr3t, 29 Nisan 2011 - 16:02:19

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 7 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

karizmaxi

pyhton, mono  belki daha vardır bu programlar hep bizim linux keyfimizi neden kaçırıyor arkadaş ya.
Cesaret akıldan gelirse cesarettir,
Bilgisizlikten gelirse cehalettir...

Serhan

11.10da olmaz inşallah bu hatalar.

6ng4n

python 3.2 yüklesek çözülebilir mi acaba? sizden yanıt bekliyorum boşuna sistemle oynamayayım :D:D

Yiğit Ateş

Çözülmez, zira uygulamalar Python 2 kullanıyor.

6ng4n

nasıl yani python 3, 2 ile geri uyumlu değil mi?

Yiğit Ateş

Tam olarak geriye uyumlu olsa, tüm dağıtımlar 3'e geçerdi  şimdiye kadar. Zaten, sorunun 3'te çözülüp çözülmediğini de bilmiyoruz. Bence orada çözülse, 2 içinde yaparlardı aynısını.

s3cr3t

arkadaşlar düne kadar bu problemlerle idare ediyordum. ama dün gelen güncellemeler ile sorunlar ortadan kalkmıştır. sistem ayarlarında herşey çalışmaktadır sorunsuzca. dil konusundada bir sıkıntım yok artık. tamamen türkçe. 1 ay sonra sorunlarını hallettiler :D

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 19 Mayıs 2011 - 19:21:35

ayrıca adobe flash player la iki tane web sitesi açınca siyah ekrana düşüp oturumu kapatıyordu ubuntu 11.04. dünkü güncelleme ile o sorunda ortadan kalktı. hiç bir sorun bulunmamakta şuan. kuracak arkadaşlara tavsiye edebilirim

cumali

Sabily (ubuntu 11.04) üzerinde var olan ek sürücüler ve dil destegi sorunu güncellemelerle giderildi.

mami96

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,27483.0.html

Şu sorunuma acil cevap almam mumkun mu acaba???????????????????

Zira net yavas. Firefox'u uc birimden aciyorum. masaustum yok... sadece bi duvar kagidi var.

ermnuniesesfan

arkadaşlar merhaba.  11.04 kurdum fakat tam bir felaket. Tekrar 10.10 a düşürmek istiyorum.Komut nedir nasıl yapıcaz bir bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi?
KaLsAda SoN NefeS,YinEdE ES ES !!!

Xmetalic

benim bildiğim sıfır kurulum gerekiyor
Baarnah bassah olmuyomu :D  http://mageia-tr.org/forum/index.php

s3cr3t

Alıntı yapılan: ermnuniesesfan - 23 Mayıs 2011 - 21:05:19
arkadaşlar merhaba.  11.04 kurdum fakat tam bir felaket. Tekrar 10.10 a düşürmek istiyorum.Komut nedir nasıl yapıcaz bir bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi?

malesef düşürme yapılamıyor. sıfırdan kurman gerekli.

ama 11.04 en son güncellemelerle hiçbir problem yaşatmıyor. güncellemeleri yapmanızı öneririm. böylelikle oldukça sağlıklı bir sistem olur. benim gördüğüm kadarıyla 10.10 dan daha hızlı.

ermnuniesesfan

Alıntı yapılan: s3cr3t - 23 Mayıs 2011 - 22:53:35

ama 11.04 en son güncellemelerle hiçbir problem yaşatmıyor. güncellemeleri yapmanızı öneririm. böylelikle oldukça sağlıklı bir sistem olur. benim gördüğüm kadarıyla 10.10 dan daha hızlı.

Açıklaman için teşekkür ederim.Fakat güncellemeleri yaptım.Birçok sorun var.Dil desteği,sürücü desteği vb. Ayrıca bilgisayarımı kilitledi resmen.10.10 1dk gibi bir sürede açılabiliyordu.Şimdi 3dk. dan aşağı açılmıyor bilgisayar.2 programı aynı anda çalıştırınca dahi yavaşlıyor.Hele bide virtualbox ı açarsam 10 dk. da zor kendine geliyor makina..Eskiden virtualbox ı bile 1 dk.da açan bilgisayar şimdi ram yokmuş gibi çalışıyor.
KaLsAda SoN NefeS,YinEdE ES ES !!!

Xmetalic

Bence o zaman verilerini yedekle Sil Gitsin  11.04'ü kur sıfırdan 10.10 o sende daha iyiyse onu kur kullan
Baarnah bassah olmuyomu :D  http://mageia-tr.org/forum/index.php

sema

@ermnuniesesfan, tüm yorumları okumadım ancak bahsettiğiniz çoğu sorun forumda çözülmüş durumda, ayrıca konu da açılmış bunun için. Yine de son güncellemelerle söz konusu tüm sıkıntıların aşıldığı da konuşuluyordu en son.
susema

s3cr3t

Alıntı yapılan: ermnuniesesfan - 24 Mayıs 2011 - 12:58:10
Alıntı yapılan: s3cr3t - 23 Mayıs 2011 - 22:53:35

Açıklaman için teşekkür ederim.Fakat güncellemeleri yaptım.Birçok sorun var.Dil desteği,sürücü desteği vb. Ayrıca bilgisayarımı kilitledi resmen.10.10 1dk gibi bir sürede açılabiliyordu.Şimdi 3dk. dan aşağı açılmıyor bilgisayar.2 programı aynı anda çalıştırınca dahi yavaşlıyor.Hele bide virtualbox ı açarsam 10 dk. da zor kendine geliyor makina..Eskiden virtualbox ı bile 1 dk.da açan bilgisayar şimdi ram yokmuş gibi çalışıyor.

ozaman en iyisi sıfır kurulum yapman.  dosyalarını yedekleyip sıfırdan kur. ben güncelleme yapamadığım için sıfırdan kurmuştum.

Quemoy

Tekrar konu açmayayım dedim,

11.04 halen sorunları devam etmekte mi yoksa bütün sorunlar giderildimi ?? Halen 10.10 kullanmaktayım upgrade yapsam mı yapmasam mı düşünüyorum..

s3cr3t

Alıntı yapılan: Quemoy - 18 Ağustos 2011 - 23:39:55

11.04 halen sorunları devam etmekte mi yoksa bütün sorunlar giderildimi ?? Halen 10.10 kullanmaktayım upgrade yapsam mı yapmasam mı düşünüyorum..

şuan hiç bir sorun yaşamıyorum. geçmenizi öneririm

heartsmagic

Alıntı yapılan: Quemoy - 18 Ağustos 2011 - 23:39:55

Hangi sorunları örneğin? Belirli bir şey üzerinden konuşmazsak cevap vermek zor olur. Örneğin bazı kullanıcılarda Ubuntu One hâlâ sorunlu 11.04 üzerinde.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.