11.04 İncelemesi PCLABS

Başlatan kasatura, 29 Nisan 2011 - 11:27:10

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kasatura

Merhaba arkdaşlar

11.04 çıkmasının akabinde nedir ne değildiri merak eden arkadaşlar için http://www.pclabs.com.tr/ editörleri güzel bir 11.04 inceleme makalesi yayınlamış sözlerini esirgemeden sizlerle paylaşmak istedim.

http://www.pclabs.com.tr/2011/04/29/ubuntu-11-04-natty-narwhal-incelemesi/

eribol

Xorg yerine wayland mı? Nasıl olur yahu? Daha wayland yolun yarısında. Tüm masaüstü bileşenleri Xorg istemcisi olarak çalışıyor. Bunu yapmış olamazlar. Yanlış bilgi olabilir mi?

umutubuntu

Alıntı yapılan: eribol - 29 Nisan 2011 - 11:51:10
Xorg yerine wayland mı? Nasıl olur yahu? Daha wayland yolun yarısında. Tüm masaüstü bileşenleri Xorg istemcisi olarak çalışıyor. Bunu yapmış olamazlar. Yanlış bilgi olabilir mi?
Magazin basını işte, ne olacak :)

mehmetux

Yazı içerisinde hala X kullanıldığından bahsetmiş.
Soru sormadam önce empati kurmak lazım.

Luna

Alıntı yapılan: mehmetux - 29 Nisan 2011 - 12:13:44
Yazı içerisinde hala X kullanıldığından bahsetmiş.

Evet biraz okumak gerekiyor :)
İşlemci : İntel i5 750 2.66Ghz LGA 1156
Ekran kartı : GIGABYTE GTX 470 Super Overclock 1280 MB GDDR5 320 Bit
Ana Kart    : BIOSTAR H55 HD LGA1156 DDR3-1600
HDD : WESTERN DIGITAL Caviar Blue (WD3200AAJS) 3.5inç 320GB
RAM : G.SKILL Ripjaws 2 GB DDR3 1333Hz CL9 + 4 GB Team Elite 1333 Mhz
Kasa : Aerocool X Strike Mid Tower
PSU    : XILENCE Eco Series 550W

umutubuntu

heartsmagic

Alıntı yapılan: umutubuntu - 29 Nisan 2011 - 11:56:53
Magazin basını işte, ne olacak :)

Pclabs'ı diğerlerinden ayrı tutarım her zaman, severim kısacası :)

Her seferinde de bizim yapamadığımızı yapıyorlar, inceliyorlar çıkar çıkmaz. İncelemenin sonunu da güzel bağlamışlar bizim adımıza :)
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Yiğit Ateş

Pclabs'ı ben de çok severim, @heartsmagic'in de belirttiği üzere "bazı şer odaklarından" daha farklı bir çizgisi vardır. Bence güzel bir inceleme olmuş.

kasatura

Gerçekten bu incelemeyi Pclabs tan önce forumuzdan beklerdim darısı ilerdeki sürümlere

xhektor

Alıntı yapılan: kasatura - 30 Nisan 2011 - 09:55:57
Gerçekten bu incelemeyi Pclabs tan önce forumuzdan beklerdim darısı ilerdeki sürümlere

Bu noktada artık bir açıklama yapmak gerekiyor. Herhangi bir internet sitesinde bu incelemeler yapılmadan önce ben aylık dergimiz SUDO için önceden kurdum ve gerekli notlarımı aldım. Hatta bu incelemeyi yapacağıma dair 7-10 gün önceden dergi bölümünde gerekli açıklamayı yaptım. SUDO dergisi her ayın 15 ila 20. günü çıktığı için bu notlarımı buraya yazmadım. Yani hali hazırda önceden tasarlanmış ve 11.04 sürümü çıkar çıkmaz incelenmiş bir metin var. Dergide yayınlanacak bir incelemeyi önceden forumlara koymak doğru olmazdı.

heartsmagic

Alıntı yapılan: kasatura - 30 Nisan 2011 - 09:55:57

Genelde sürümler henüz Alfa/Beta/RC kıvamında kullanıcılar kuruluma gittiği ve forumda destek istedikleri için genelde vaktimiz olmuyor ne yazık ki. Forumun yoğunluğu bazı şeylere müsaade etmiyor.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.