Ubuntu 11.04 (Natty Narwhal) Sadece 2 Gün Sonra

Başlatan syagdiran, 24 Nisan 2011 - 23:17:49

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 7 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

syagdiran

:) Merhaba Arkadaşlar. Hepiniz gibi bendeniz de sabırsızlıkla 4 gün sonrasını bekliyorum. Şimdi tek bir derdim var. İndirirken CD kalıbını mı? 32/64 Bit? yoksa DVD Kalıbını mı 32//64 Bit? Hangisini indirsem diye düşünüyorum Siz ne dersiniz?

Yiğit Ateş

Forumda bunla ilgili çok sayıda konu var derim :)

superjax

ben bi 64 bit kurmayı düşünüyorum ama emin değilim.

Şakir

Bende sabırsızlıkla bekleyenlerdenim. Sistemim 64 bit. 64 bit kurma niyetindeyim. Sanırım hızlı inmesi için cd kalıbını indiririm :D Sonrası zaten klasik ihtiyaca göre program kurulumu olacağı için boşuna dvd indirip de kendimi yormak da istemem :)
Web Developer (PHP + (HTML + CSS + JQUERY))

http://www.sakirmehmetoglu.com.tr/hakkimda

kemanci_erdem

Alıntı yapılan: Şakir - 25 Nisan 2011 - 06:49:41
Bende sabırsızlıkla bekleyenlerdenim. Sistemim 64 bit. 64 bit kurma niyetindeyim. Sanırım hızlı inmesi için cd kalıbını indiririm :D Sonrası zaten klasik ihtiyaca göre program kurulumu olacağı için boşuna dvd indirip de kendimi yormak da istemem :)
ram i 4gb dan az olanlar 32 bit indirsinler çünkü 64 bit 4gb ramde anlam kazanıyor tabi 2gb ram e de kurulabilir ama performans farkı olacagını sanmam.

muzir

Bir Tellioğlu asla geç kalmaz...

Şakir

Alıntı yapılan: kemanci_erdem - 25 Nisan 2011 - 22:58:35
Alıntı yapılan: Şakir - 25 Nisan 2011 - 06:49:41
ram i 4gb dan az olanlar 32 bit indirsinler çünkü 64 bit 4gb ramde anlam kazanıyor tabi 2gb ram e de kurulabilir ama performans farkı olacagını sanmam.
Bilgilendirmeniz için teşekkür ederim. Benim 4 gb var ve swap da 2 veriyorum her zaman. 64 bit için tam uyumluyum :) Saat 00:10 ve hala linki göremiyorum :)

heartsmagic

@Şakir, henüz bizde saat 00:10 değil mi? :)

Kaldı ki gün içinde geç bir saatlerde çıkması daha olası bir durum.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Şakir

:) uff o saatlerde derste olurum ben :) Sabırsızlanıyorum kurmak için. Gnome 3 ü merak ediyorum ondan bu sabırsızlığım :)

karizmaxi

Alıntı yapılan: Şakir - 28 Nisan 2011 - 00:29:33
:) uff o saatlerde derste olurum ben :) Sabırsızlanıyorum kurmak için. Gnome 3 ü merak ediyorum ondan bu sabırsızlığım :)
benim bildiğim gnome3 değil gnome2.32 ve unity ile gelecek  gnome3 için fedora15 beta deneyebilirsiniz
Cesaret akıldan gelirse cesarettir,
Bilgisizlikten gelirse cehalettir...

Şakir

Unity ile Gnome 3 ü karıştırdım bir an :) Kusura bakmayın.

karizmaxi

Alıntı yapılan: Şakir - 28 Nisan 2011 - 01:20:26
Unity ile Gnome 3 ü karıştırdım bir an :) Kusura bakmayın.
yok ne kusuru ben sizin için dedim heves etmişsiniz o kadar gnome3 diye hayal kırıklığına uğramayın diye dedim :)

eleaf

CD yada DVD kalıbı arasında bir fark varmı?. Neden buna gerek duymular anlamadım.

karizmaxi

Alıntı yapılan: eleaf - 28 Nisan 2011 - 01:38:28
CD yada DVD kalıbı arasında bir fark varmı?. Neden buna gerek duymular anlamadım.
dvd daha çok program ile geliyor cd ise belli başlı temel programlar ile

bytan

Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST