[Çözüldü] Ubuntu Yazılım Merkezinden Hiç bir şey Kuramıyorum

Başlatan Vendetta, 21 Nisan 2011 - 19:47:13

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Vendetta

Konu Başlığındada Olduğu Gibi , Ubuntu Yazılım Merkezinden Hiç* bir şey Kuramıyorum ,

Hata Şöyle ,

Üstesinden gelinemeyecek bir sorun oluştu.

Yazılım kurmanızı/kaldırmanızı sağlayan ve diğer paket yönetim görevlerini gerçekleştiren aptdaemon yazılımında bir programlama hatası var gibi görünüyor. Lütfen bu hatayı http://launchpad.net/aptdaemon/+filebug bağlantısında bildirin ve yeniden deneyin.

AYRINTILARDADA ŞU YAZIYOR ,

Traceback (most recent call last):
  File "/usr/lib/python2.6/dist-packages/aptdaemon/worker.py", line 779, in simulate
    return self._simulate_helper(trans, status_path)
  File "/usr/lib/python2.6/dist-packages/aptdaemon/worker.py", line 958, in _simulate_helper
    return depends, status, self._cache.required_download, \
  File "/usr/lib/python2.6/dist-packages/apt/cache.py", line 218, in required_download
    pm.get_archives(fetcher, self._list, self._records)
SystemError: E:I wasn't able to locate file for the ttf-mscorefonts-installer package. This might mean you need to manually fix this package.

Lütfen Yardım Edin Şimdiden Teşekkür Ederim..

Saygılarım İle , Vendetta

Vendetta

Alıntı yapılan: Saavedro - 21 Nisan 2011 - 19:56:16
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=26162.0

Saavedro , Teşekkür Ederim Ancak APTDAEMON Sorununu Çözmem Lazım Ben Bu Vermiş Olduğun Linkdeki Resim Gibi Ekranla Karşılaşmıyorum ,
Ben Masaüstü Ekran Videosu Çekmek İçin Program Kurmak İstiyorum , Benmi Bir Hata Yaptım Anlayamadım Gitti :S

decent

Hoşgeldin @Vendetta,
Hangi sürüm ve dağıtımı kullandığınızı da eklerseniz çözüm bulmak kolaylaşabilir.

Uçbirimden aşağıdaki komutları yürütüp çıktıları buraya aktarabilir misin ?

sudo apt-get update
sudo apt-get -f install
sudo apt-get dist-upgrade

Not: Rahatça okunabilmesi için iletinin/yazının tamamının renkli olmamasını öneririz..

Vendetta

Alıntı yapılan: decent - 21 Nisan 2011 - 20:01:27
Hoşgeldin @Vendetta,
Hangi sürüm ve dağıtımı kullandığınızı da eklerseniz çözüm bulmak kolaylaşabilir.

Uçbirimden aşağıdaki komutları yürütüp çıktıları buraya aktarabilir misin ?

sudo apt-get update
sudo apt-get -f install

Not: Rahatça okunabilmesi için iletinin/yazının tamamının renkli olmamasını öneririz..

Hoşbulduk @decent ,Renkli Yazı İçin Kusura Bakmayın Renkli Yazı Seçeneği Varki Kullandım :)
Tek Tek Uçbirime Aktardığımda Komutları Bayağı Birşeyler Yaptı Buraya Paylaşmam Saçma Olur Çünkü Bayağı Uzun ,
Ben Sürüm Ve Dağıtımımı Bilmiyorum Daha Çok Acemiyim Öğrenmek Adına Windows'dan Bıkkınlık Geldiği İçin Bir Arkadaş Önerisi İle Ubuntu Yükledim ,
Şu An Bir 34 Mb'lık Bir Veri Çekiyorum , Bilgi Vereceğim..

decent

Dağıtım ve sürümü öğrenmek için:

uname -a
veya
lsb_release -a
komutlarını yürütebilirsiniz.

Renkli yazıyı tabii ki kullanabiliriz, yazıdaki önemli cümle veya kelimeleri vs. renklendirebiliriz.
Fakat takdir edersiniz ki tamamı renkli olursa okuma zorluğu yaşanabilir.

Vendetta

Alıntı yapılan: decent - 21 Nisan 2011 - 20:16:31
Dağıtım ve sürümü öğrenmek için:

uname -a
veya
lsb_release -a
komutlarını yürütebilirsiniz.

Renkli yazıyı tabii ki kullanabiliriz, yazıdaki önemli cümle veya kelimeleri vs. renklendirebiliriz.
Fakat takdir edersiniz ki tamamı renkli olursa okuma zorluğu yaşanabilir.

İlginize Teşekkür Ederim , Daha Dikkatli Olacağım..

uname - a Komutu Sonucu ,

Linux ubuntu 2.6.35-28-generic #49-Ubuntu SMP Tue Mar 1 14:39:03 UTC 2011 x86_64 GNU/Linux

lsb_release -a Komut Sonucu ,

Distributor ID:   Ubuntu
Description:   Ubuntu 10.10
Release:   10.10

decent

Önceki iki komutun çıktıları nedir?

sudo apt-get -f install

lstanbul
sudo apt-get install istanbul

Wink
sudo apt-get install wink

gtk-recordMyDesktop >Özellikle öneririm.
sudo apt-get install gtk-recordmydesktop

Vendetta

Decent ALLAH Razı Olsun Sorun Çözüldü , Şu Anda Önerdiğin Programı Ubuntu Yazılım Merkezinden Kurdum Çok Teşekkür Ediyorum İlginize Tekrardan..

Ancak Bu İstanbul İçerikli Komut Ne İşe Yarıyor Cahilliğime Verin Ve Kusura Bakmayın (:

decent

Hepimizden razı olsun.
O üç yazılımın yaptığı iş (Istanbul dahil) masaüstü kaydıdır.
İşlevleri ve yetenekleri yönüyle tercih kullanıcıya ait.

Sorun nasıl veya hangi komut sonrası çözüldü?

Vendetta

Alıntı yapılan: decent - 21 Nisan 2011 - 20:43:18
Hepimizden razı olsun.

Sorun nasıl veya hangi komut sonrası çözüldü?

Amin Ecmain , Sorun Vermiş Olduğunuz 3 Komutun 3'üncü Komutundan Sonra Çözüldü ,
Bu Komutalar ,

sudo apt-get update
sudo apt-get -f install

Tekrardan Teşekkür Ediyorum , Şimdi Önerdiğiniz Programı Deneyeyim..

Saygılarım İle , Vendetta

bytan

@Vendetta,

İletilerini atarken her kelimenin ilk harfini büyük yazmazsan memnun oluruz. Bu tür imla kurallarına özen gösteriyoruz.
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

Vendetta

Alıntı yapılan: bytan - 21 Nisan 2011 - 20:55:14
@Vendetta,

İletilerini atarken her kelimenin ilk harfini büyük yazmazsan memnun oluruz. Bu tür imla kurallarına özen gösteriyoruz.

Kusura Bakmayın Bu Benim Alışkanlığım , Siz İstediniz Diye Alışkanlığımdan Vazgeçemem , Eğer Rahatsız Oluyor İseniz Sınırsız Uzaklaştırın..

bytan

Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

barış

sema

Alıntı yapılan: Vendetta - 21 Nisan 2011 - 21:01:05
Kusura Bakmayın Bu Benim Alışkanlığım , Siz İstediniz Diye Alışkanlığımdan Vazgeçemem , Eğer Rahatsız Oluyor İseniz Sınırsız Uzaklaştırın..

Karışmış gibi olmayayım ama bu söylediğiniz imzanızla ("Kurallarım Yok Benim") hiç uyum sağlamıyor. Kendinize çok sıkıntı oluşturacak kocaman bir kural koymuşsunuz. Sadece sizi düşünerek bırakmanızı isterdim. İnsan kendisine neden eziyet etmek ister ki ;)
susema

zeitgeist

Alıntı yapılan: susema - 22 Nisan 2011 - 01:12:04
..."Kurallarım Yok Benim"...Kendinize çok sıkıntı oluşturacak kocaman bir kural koymuşsunuz...

:)  ;)
Özgürlüğü ne kadar anlarsan o kadar az sahip olursun. John Fowles

heartsmagic

Ben de etiketleyeyim bari. Zaten sorun kökten çözülmüş durumda.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.