[Çözüldü] Opera gmail sorunu

Başlatan ethernity, 21 Nisan 2011 - 15:54:53

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ethernity

Selam her kese. Sorunum şu ki, gmail hesabıma girmek isterken Yükleniyor yazısı geliyor ve devam etmeyip bekliyor. Sağ-aşağı köşedeki Temel HTML görünümünü yükle linkine tıklayınca gire biliyorum. Başka tarayıcılarda bu sorun yok ama. Sizce neden ola bilir?

barış

Facebook'ta da sorun oluyor mu? Ajax'tan kaynaklanıyor diye düşünüyorum.

ethernity

Facebook'da bir sorun yok

if

@ethernity, opera forumda araştırayım dedim fakat şu an için ulaşamıyorum foruma. Ufak bir araştırmadan sonra çözüm göremedim ama geçici olarak şunu deneyebilirsiniz. Cookileri silin ve tüm sitelerden gelenleri kabul et deyip deneyin. Bunun dışında kullanıcı adınızı ve şifrenizi girdikten sonra google sayfası açınız, en üstte Web Görseller ..vs diye giden sırada bulunan Gmail bağlantısına tıklayıp girmeyi deneyiniz.

burk

Aynı sorunu ben de yaşıyorum, yükleme çubuğu neredeyse sonuna kadar doluyor ancak açılmıyor. Ben igoogle sayfama eklediğim posta kutusu sayesinde bu sorunu aştım, normal şekilde bağlanamıyorum.

ethernity

@if, deiğiniz gibi cookileri sildikten sonra denedim, açıldı ama tekrar denediğimde yine aynı sorunu yaşıyorum. Anladığım o ki, her seferinde cookileri silmem gerekiyor. Gmail bağlantısından da denedim, o da aynı

if

@eternity, Ayarlar>Tercihler>Gelişmiş>Çerezler kısmında 'Çıkarken çerezleri sil' seçeneğini işaretleyiniz. Böylece her açtığınızda silmenize gerek kalmaz.

ethernity

Teşekkür ederim ama artık cookileri sildikten sonra da açılmaz hale geldi. Mecburen gmail`e girmek için başka bir tarayıcı açıyorum

DoGuKaN

Son çare olarak /home/kullanıcı_adınız/ altında Opera ile ilgili tüm dizinleri silmeyi deneyebilirsiniz. Ama Unutmayın, bu dizinleri silerseniz tarayıcının tüm ayarları, tercihleri vb gidecektir.

if

Alıntı yapılan: ethernity - 23 Nisan 2011 - 16:19:48
Teşekkür ederim ama artık cookileri sildikten sonra da açılmaz hale geldi. Mecburen gmail`e girmek için başka bir tarayıcı açıyorum

Rica ederim @ethernity. Pek yardımcı olamıyorum çünkü Operayı sadece meraktan kumuştum bir ara ve nadiren açarım. Araştırmalarım sonucu kesin bir sonuca da ulaşamadım. Eskiden beri var olan bir sorunmuş.

sema

Kullandığınız sürüm nedir bilmiyorum ama sanki son sürümde düzeltildiğini söylüyorlardı bunun, birkaç gün önce bakmıştım. Bir çözüm bulunur diye yazmamıştım.
susema

burk

Alıntı yapılan: susema - 25 Nisan 2011 - 00:32:38
Kullandığınız sürüm nedir bilmiyorum ama sanki son sürümde düzeltildiğini söylüyorlardı bunun, birkaç gün önce bakmıştım. Bir çözüm bulunur diye yazmamıştım.
Son sürüm 11.10 ve bu sorun son sürümde oluştu.

ethernity

Alıntı yapılan: DoGuKaN - 23 Nisan 2011 - 20:40:34
Son çare olarak /home/kullanıcı_adınız/ altında Opera ile ilgili tüm dizinleri silmeyi deneyebilirsiniz. Ama Unutmayın, bu dizinleri silerseniz tarayıcının tüm ayarları, tercihleri vb gidecektir.

Bunu yaptıktan sonra defalarca tekrar giriş yaptım ve hepsinde rahatlıkla gire bildim, şimdilik problem yok gibi ama sonradan ne olur bilemem. Kullandığım sürüm 11.10

heartsmagic

@ethernity, bir süre sonra sorunun tekrar başlayıp başlamadığını aktarırsan buraya başlığı düzenlemeye çalışırız.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

ethernity

4 gün içinde sorun çıkmadı, acaba çözüldü diye etiketlesem mi bilmiyorum

burk

Ben Opera'nın hiç bir ayarıyla oynamadım ancak şu son 3 gündür sorunsuz bir biçimde posta hesabıma ulaşabiliyorum.

ethernity

Şimdilik bir sorun olmadığına göre konuyu etiketliyorum. Adminlere de kilitlemek düşer artık :)

zeitgeist

Özgürlüğü ne kadar anlarsan o kadar az sahip olursun. John Fowles