Ubuntu Sohbet :)

Başlatan knock_knock, 16 Nisan 2011 - 16:48:05

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

knock_knock

Merhaba arkadaşlar benim üye olduğum diğer bir forumda vardı bir sohbet mekanizması kuralım herkes şifresi ve nickiyle girsin sphbet edelim daha canlı olur bence.
ESKİ NİCK: kamboccia

bytan

Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

knock_knock

Sayın bytan açıklama yaparmısınız IRC kanalı tam olarak nedir ve nasıl kullanılır?

bytan

Google üzerinde irc yazdığımda karşıma çıkan bir sayfa:

http://tr.wikipedia.org/wiki/Internet_Relay_Chat

Daha fazlasını sen de bulabilirsin.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
PF @ ST

knock_knock

Bunu kullanabilmem için bir program gerekiyor mu? yoksa çook duyduğum program olan mIRC bu işe mi yarıyor?

bytan

Sağ üst köşeye irc yazdığımda çıkan sonuç:

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=718.0

@knock_knock,

Sorduklarının aslında kolaylıkla ulaşılabilen şeyler olduğunun farkındasın değil mi?

PF @ ST

OpenSSH

Forum içine bir chat eklentisi yerleştirilebilir.

bytan

PF @ ST

eribol

knock_knock; nick değişmiş ama tarz değişmemiş. Saçma sapan başlıklar açmaktan bıkmadın mı?

knock_knock

Alıntı yapılan: eribol - 16 Nisan 2011 - 18:43:57
knock_knock; nick değişmiş ama tarz değişmemiş. Saçma sapan başlıklar açmaktan bıkmadın mı?

Sayın eribol bir daha benimle muhattap olmamanızı açtığım konularada mesaj yazmamanızı rica ediyorum sizden eğer açtığım konularda bir uygunsuzluk varsa zaten yöneticilerimiz gereğini yapacklardır saygılarımla...

eribol

Sen keyfine göre başlık açarsan ben de keyfime göre yazarım. Bu seni ilgilendirmez, varsa sorun yöneticiler siler.

sema

Ayrıca defalarca soruldu bu sorular. Bildiğim kadarıyla da iki kullanıcı ismine izin verilmiyor zaten.
susema

knock_knock

Alıntı yapılan: susema - 16 Nisan 2011 - 18:47:24
Ayrıca defalarca soruldu bu sorular. Bildiğim kadarıyla da iki kullanıcı ismine izin verilmiyor zaten.

Mağdur bir durumd olduğumdan dolayı ikinci kullanıcı ismine izin verdiler nedenini yöneticilerimizede açıkladım yeniden açıklama gereği duymuyorum sayın susema.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 16 Nisan 2011 - 18:51:33

Alıntı yapılan: eribol - 16 Nisan 2011 - 18:46:52
Sen keyfine göre başlık açarsan ben de keyfime göre yazarım. Bu seni ilgilendirmez, varsa sorun yöneticiler siler.

Lütfen terbiyenizi bozmayın.

Arkadaşlar biriniz bana asistanlık yaparsanız çok sevinirim yeni konu açmadan önce o kişiye soruşturturum ve o kişi uygun derse yeni başlık açarım var mı yardım etme düşüncesinde olan?:D Şaka bir yana gerçekten araştırma kurallarını öğrenmem gerek.

eribol

@knock_knock,
Alıntı YapLütfen terbiyenizi bozmayın.
Bu yaptığın terbiyesizlik, kaldı ki bana terbiye öğretecek yaşta değilsin. Terbiyeni takın. Açtığın başlıklar saçma sapan, bu hakaret değil yalan değil. Bu gerçek. Saçma sapan, gereksiz başlıklar bunlar. Birilerinin sana yol göstermesine gerek yok, susup forumdaki dünya kadar başlığı okuman yeterli.

knock_knock

Sayın eribol yaşı büyük olan daha mı terbiyeli oluyor yani bu tatsız olayı burada kapatalım lütfen bir daha da bu forum çerçevesinde yada çerçevesinde asla muhattap olmayalaım hatta başka yerlerdede olmayalım.

Yiğit Ateş

Öncelikle konuşma adabını öğrenmekte yarar var. Forum kimsenin tapulu malı değil, dolayısıyla başka bir arkadaşa konularıma ileti atma diyemezsiniz. İsteyen, istediği konuya ileti atar.

Örneğin; @bytan, sizin aramayla bulunabilecek her sorunuza karşılık olarak bağlantı vermek zorunda mı?

Daha önce konuşulan mevzuları yeni konu olarak açtığınız sürece böyle tepkiler alırsınız/alacaksınız.

knock_knock

TAMAM O ZAMAN LÜTFEN FORUMDAN ÜYELİĞİMİ SİLİNİZ TABİ EĞER ÜYE SAYISINA ÖNEM VERMİYORSANIZ NASIL OLSA FORUM ADABINI BİLMİYORUM VE BEN APTAL OLDUĞUMUDA BİLİYORUM O NEDENLE ÖĞRENEMİYOIRUMDA EN İYİSİ SİLİN SİLMESENİZDE BİR DAHA GİRMEM KENDİNİZE İYİ BAKIN BİR DAHA GÖRÜŞMEMEK ÜZERE!...

sema

Alıntı yapılan: knock_knock - 16 Nisan 2011 - 19:31:53
BEN APTAL OLDUĞUMUDA BİLİYORUM O NEDENLE ÖĞRENEMİYOIRUMDA EN İYİSİ SİLİN SİLMESENİZDE BİR DAHA GİRMEM KENDİNİZE İYİ BAKIN BİR DAHA GÖRÜŞMEMEK ÜZERE!...

@knock_knock, kimse sana böyle demiyor. Lütfen sen de kendine bunu söyleme ikide bir. Öyle olmasan bile öyle olursun böyle dediğin müddetçe. Ayrıca bizim senden istediğimizi anlamıyor musun? Sadece forumda konuşulan konuları tekrar açma diyoruz, ara, bulursan oradan sor ne soracaksın. Yoksa durum bundan farklı olmayacak gibi. Ne demek istediğimizi anlıyor musun ya da anlatabiliyor muyuz?
susema

barış

TAMAM O ZAMAN LÜTFEN FORUMDAN ÜYELİĞİMİ SİLİNİZ TABİ EĞER ÜYE SAYISINA ÖNEM VERMİYORSANIZ NASIL OLSA FORUM ADABINI BİLMİYORUM VE BEN APTAL OLDUĞUMUDA BİLİYORUM O NEDENLE ÖĞRENEMİYOIRUMDA EN İYİSİ SİLİN SİLMESENİZDE BİR DAHA GİRMEM KENDİNİZE İYİ BAKIN BİR DAHA GÖRÜŞMEMEK ÜZERE!...
Neden her lafta böyle "trip" atıyorsunuz? Ben Wiki tayfasındayım, susturulma cezası aldım trip atmadım yahu.

heartsmagic

@knock_knock:

1. Bu isteği yaptığın kişilerin seni silme yetkisi yok. Buradan konuyu şuraya bağlayabiliriz, sana itiraz edenler yöneticiler değil. Bu başlığa ileti aktaran tek yönetici @bytan, o da gördüğün üzere sabırla sana doğru olanı göstermeye çalışmış. Bir platformda normal üyelerden tepki topluyorsan lütfen şapkanı önüne al ve biraz durum değerlendirmesi yap, bunu samimiyetle söylüyorum. @eribol'un tepkisi sana çok sert ve garip gelebilir, ancak ısrarla tavsiyelere uymazsan insanların sabır taşları çatlayabilir.

2. Forumda üyelik silme işlemi yapmıyoruz. Bunu üye sayımızı çok düşündüğümüz için uygulamıyoruz, eğer öyle olsaydı sağa sola reklam yapar, onaylama işlemi olmadan da üye alımı sağlardık. Buradan da şunu anlamış oluyorum ben, hâlâ bu forumu klasik forum statüsünde görüyorsun. Bizim amacımız forumdu, iletiydi, "hit"ti, reklamdı, gelen/gidendi falan değil, insanlara yardım etmek. Forum ciddi anlamda bir arşiv niteliği taşıyor. En büyük ricamız arama yapmanızdır. İkinci ricamızsa bu forumu sadece ana amacına yönelik kullanmanızdır.

Lütfen bu söylediklerimi üzerine alma ve forumda bulunmaya gayret göster. Forumu tanımak için biraz daha sabırlı ol, kendine vakit ayır.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

karizmaxi

Alıntı YapForum ciddi anlamda bir arşiv niteliği taşıyor
aynen katılıyorum arşiv anlamında forum harika bence neredeyse her türlü konu ile ilgili bilgi mevcut
Cesaret akıldan gelirse cesarettir,
Bilgisizlikten gelirse cehalettir...

sem

"Webcam" üzerinden kamera şakası mı başladı, tepkimizi ölçüp sonra şaka falan mı diyecek birileri ne olacak...
".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Her yer ölüm yine, burası dünya
Derken ölüm bile bu nasıl dünya?
Benden ölüm dile, batıyor gün yine
Burası dünya?