XFCE 4.8 sürümü ile bayağı iyi hale gelmiş

Başlatan karizmaxi, 12 Nisan 2011 - 22:49:21

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 6 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

karizmaxi

Birkaç haftadır XFCE merakı başladı ve mint sisteme 4.8 yükledim (daha önce ubuntu üzerinde xubuntu kurup 1 gün sonrasında sistemi çökermeyi başarmıştım onu saymıyorum) bence bayağıda güzel bence uniy ile gnome3 yerine xubuntu yanyana sunulsa daha kullanışlı olur sonuçta uniy ve gnome aynı taban unity ve gnome3 beğenmeyen kişiler için harika bi seçenek bence. Şimdi diyeceksiniz ki o zaman ayrı bi xubuntu kullanılabilir yada ubuntu'nun üstünde xubuntu desktop kurulabilir evet doğru ama bana xubuntu biraz geri planda kaldı gibi geliyor halbuki bazı özellikleri g2(gnome2)den daha güzel bazıları ise onu aratmayacak nitelikte yani g2 kullanan biri yabancı kalmaz yani biraz ön plana çıksa gnomeyi zorlar gibi geliyor bana
Cesaret akıldan gelirse cesarettir,
Bilgisizlikten gelirse cehalettir...

Yiğit Ateş

Xfce güzel de; Thunar, Nautilus'a göre çok zayıf kalıyor. Gnome'u sevmemim en büyük sebeplerinden biri Nautilus.

muzir

@Yiğit Ateş Nautilus'un ne gibi artıları var. Bir Ubuntu 10.10 kullanıcısı olarak öğrenmek istedim.
Bir Tellioğlu asla geç kalmaz...

Yiğit Ateş

Sağ tık betikleri, büyük resim ve video dosyaları içeren dizinlerde diğer dosya tarayıcılar gibi afallamaması, Dropbox entegrasyonu vs.

Tabii tercih meselesi bunlar, herkesin beklentileri farklı olabilir.

muzir

@Yiğit Ateş Cevabınız için teşekkürler. :)
Bir Tellioğlu asla geç kalmaz...

karizmaxi

Alıntı yapılan: Yiğit Ateş - 13 Nisan 2011 - 00:57:17
Xfce güzel de; Thunar, Nautilus'a göre çok zayıf kalıyor. Gnome'u sevmemim en büyük sebeplerinden biri Nautilus.
peki nautilus'u varsayılan dosya yönetici atayamazmıyız xfce altında yada entegre edilip sunulabilme olanağı varmı

Yiğit Ateş

Ben yapamamıştım, Thunar ve Nautilus masaüstüyle çok fazla entegre olmuş durumda. Değiştirmek pek kolay olmuyor.

karizmaxi

xubuntu 11.04 sürümünde XFCE 4.8 ile gelecek değilmi?

Yiğit Ateş

rutku

Şuan kullanıyorum. Güç yöneticisi biraz sorun çıkardı ama şimdi düzeldi. Rahat kullanıyorum. GDM yerine slim de kurarsan süper olcak.  ;D

Hayallerini kodla ...

uKiriş
Mezgeldek

utdmr

Belki çok önemsiz gibi ama ne zaman XFCE kursam aklımda dolaşan tek şey "Neden masaüstündeki dosya isimleri saydam değil?" :). Muhakkak bir yolu vardır ama çok gözüme batıyor her gördüğümde :).
Kişisel Blogum: Çoğunlukla Zararsız - cogunluklazararsiz.org
--
Any intelligent fool can make things bigger, more complex, and more violent. It takes a touch of genius -and a lot of courage- to move in the opposite direction.

karmic0

3 yıldır Xubuntu kullanıyorum. En beğendiğim, stabil çalışan 10.10 oldu.

Xfce 4.8 görünüm olarak harika olmuş ama Xubuntu ile bazı sorunları var gibi. Ben Synaptic > Ayarlar > Depolar bölümüne giremedim depo ekleme/değiştirme grafik arayüzü çalışmıyor. Mecburen elle eklemek zorunda kaldım. (Güncelleme yöneticisi ve yazılım merkezinden de girilmiyor).

Xubuntu 11.04'te depolar grafik arayüzüne girebilen var mı yoksa sadece bana özel bir sorun mu bu?

DoGuKaN

Alıntı yapılan: karmic0 - 30 Nisan 2011 - 13:25:16
Xubuntu 11.04'te depolar grafik arayüzüne girebilen var mı yoksa sadece bana özel bir sorun mu bu?

Xubuntu'yu bilmiyorum fakat Ubuntu üzerinde ben de giremedim.

Contempt

Xfce 4.8 ile birlikte gerçekten baya yol katetmiş. Aynı sorunu bende yaşadım görsek olarak depo ekleme çalışmıyor.
Herşeye Rağmen...

heartsmagic

Alıntı yapılan: DoGuKaN - 30 Nisan 2011 - 13:27:15
Alıntı yapılan: karmic0 - 30 Nisan 2011 - 13:25:16

Xubuntu'yu bilmiyorum fakat Ubuntu üzerinde ben de giremedim.

sudo LC_ALL=C software-properties-gtk
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

DoGuKaN

Alıntı yapılan: heartsmagic - 30 Nisan 2011 - 15:16:09
sudo LC_ALL=C software-properties-gtk

Teşekkürler ama gerek kalmadı, sources.list'den hallettim :D

karmic0

Teşekkür ederim...

Bir sorunda dizinlerle ilgili; ilk girişte zor açılıyor. Örneğin Belgeler, ev dizini veya dosya sistemi klasörü ilk girişlerde uzun süre bekletiyor. Sonra birdahaki başlatmaya kadar normale dönüyor. Thunar ile ilgili mi bu?

stratovarius

Bu sorunu bende biraz araştırdım , bir sonuç göremedim. Thunar kaynaklı gözüküyor sorun , güncellemelerle düzelir umarım.

ekopc

Alıntı yapılan: utdmr - 13 Nisan 2011 - 20:36:36
Belki çok önemsiz gibi ama ne zaman XFCE kursam aklımda dolaşan tek şey "Neden masaüstündeki dosya isimleri saydam değil?" :) . Muhakkak bir yolu vardır ama çok gözüme batıyor her gördüğümde :) .

Evet bende çok merak ediyorum söylediginiz gibi önemsiz ama görünyü çok hoş degil mutlaka bir çözümü vardır bende merek ediyorum masaüstündeki dosya isimleri saydam olsa bençe daha güzel bir görünüm olur

celalturk

Alıntı yapılan: karizmaxi - 13 Nisan 2011 - 11:36:06
Alıntı yapılan: Yiğit Ateş - 13 Nisan 2011 - 00:57:17
peki nautilus'u varsayılan dosya yönetici atayamazmıyız xfce altında yada entegre edilip sunulabilme olanağı varmı
Ben kurdum, iyide çalışıyor. (En azından şu ana kadar bir şey demedi.)

gufabe

Alıntı yapılan: karmic0 - 30 Nisan 2011 - 21:20:42
Teşekkür ederim...

Bir sorunda dizinlerle ilgili; ilk girişte zor açılıyor. Örneğin Belgeler, ev dizini veya dosya sistemi klasörü ilk girişlerde uzun süre bekletiyor. Sonra birdahaki başlatmaya kadar normale dönüyor. Thunar ile ilgili mi bu?

Alıntı yapılan: stratovarius - 30 Nisan 2011 - 21:26:01
Bu sorunu bende biraz araştırdım , bir sonuç göremedim. Thunar kaynaklı gözüküyor sorun , güncellemelerle düzelir umarım.

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=31670.msg379665#msg379665