Canonical Ubuntu 11.04 sürümü ile klasik masaüstünü kullanabilir !

Başlatan decent, 08 Nisan 2011 - 12:47:28

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Luna

Belli ki başlığa bağlı kalarak algılıyorsunuz halen, genel konuşuyorum ben;

"Unity i hiç sevmedim, gelirse 10.10 da 3 yıl kalırım" diyenler de gördüm

"Unity e karşıyım, alışamadım kullanamadım" diyenler de...

Herkes sizin gibi düşünmüyor, 11.04 te mecburiyetten Gnome yerine Unity kullanacağını düşünen çok kullanıcı var :)
Üstelik birçoğu forumu kurcalarsanız buralarda olduğunu görürsünüz. Şimdiden biraz bakının "kimse unity i zorla kullanacağını düşünmüyor" lafınızı da yanınıza alarak hem de.

İşlemci : İntel i5 750 2.66Ghz LGA 1156
Ekran kartı : GIGABYTE GTX 470 Super Overclock 1280 MB GDDR5 320 Bit
Ana Kart    : BIOSTAR H55 HD LGA1156 DDR3-1600
HDD : WESTERN DIGITAL Caviar Blue (WD3200AAJS) 3.5inç 320GB
RAM : G.SKILL Ripjaws 2 GB DDR3 1333Hz CL9 + 4 GB Team Elite 1333 Mhz
Kasa : Aerocool X Strike Mid Tower
PSU    : XILENCE Eco Series 550W

eribol

Lafınızı alın ve gidin işaret ettiğiniz yorumlara direk cevap verin(benim yaptığım gibi). Geneli hedef alan yorumlarınızı genele söylemiş olursunuz. Bunu bilmiyorsanız, yapacak bir şey yok. Bilmiyorsunuzdur. Bilmiyorsanız eğer susmakta bir erdemdir. Ne demişler "Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olunmaz", "At sahibine göre kişner", "Biliyorsan konuş alim sansınlar, bilmiyorsan sus adam sansınlar".

Luna

Adamlıktan falan dem vurup da seviyeyi düşürmeyin ben size, ne olduğunu anlatıyorum siz inadına bana salvo yapıyorsunuz.

Bırakın ya hu, sizin gibi vakit kaybedip tek tek alıntı yapmak zorunda değilim. Gücünüze gitmiş sanırım bu kadar saldırgan tavırlar içinde bana birşeyler yazma çabası içine girdiğinize göre.

"Bilmiyorsunuzdur, susmak da erdemdir, şöyle demişler ya da böyle..." Ben sizin bu tarz yorum getirip , şöyledir sudur budur yapmıyorsam, siz de bana yapmayın, anlaştık mı?

Hocam sen ne diyorsun ya, çok kafa yorma bunlara bak obsesif takıntılı haller içine giriyorsunuz birşeyler anlatmaya kalkınca, ne var yani dediğiniz lafı aklınızda tutarak foruma bakın dedik de küfür mü ettik?
Biraz rahatlayın bu kadar gerginliğe gerek yok. Biliyorum tekrar dokundurma amaçlı birşeyler daha yazacaksınız ama ne diyeyim ki?

eribol

Ben sizin forum geneline takındığınız tavrı size takındım. Gördüğünüz gibi pekte hoş değilmiş.

Luna

Alakası yok yanlış anlaşılma :)

Ben unity i geliştirsinler diyorum, siz geliştirmesin diyenler mi oldu diyorsunuz :)

Siz, günlük hayatta bir tv kanalında bakıp da "araba da güzelmiş" dediğiniz zaman birisi size "biz kötü mü dedik" demesi ile aynı mantıktır, ki bunu diyen de kıllığına der bilirsiniz :). İsterseniz hayır deyip reddedin, ancak tamamiyle aynı bu :) denen ile denmek istenilen diye 2 şey vardır biliyorsunuz, ancak siz bana kızmış olacaksınız ki, tabir i caizse çatmaya yer aradınız ve benim dediğimden çok dısında bir anlam çıkararak bana salvo yaptınız. Olay bu.

özgürubuntu

Alıntı yapılan: Luna - 10 Nisan 2011 - 16:10:27
Ya bu kadar şikayet nedir hala anlayabilmiş değilim, login ekranında Ubuntu Classic dersiniz, bundan sonra o varsayılan arayüz olur :D

Ne var yani siz zorla Unity mi kullanacağınızı sanıyorsunuz yoksa :) geri adım atmasın geliştirsin Unity i, alternatifler her zaman iyidir ;)

Yazılanlara baktım da, anlaşılan şu ki; Unity e karşı çıkan arkadaşlar sadece resimlerden yola çıkarak sığ yorumlar yapmışlar, yazık ne diyebilirim ki, bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olunmuş, olay gurur meselesine dönmüş "arkadaşlarıma ne derim sonra" ya kadar gelmişse, asıl kullanıcıların Unity den daha çok alması gereken daha çook yolu var demektir.

10.10 da synaptic ten unity paketlerini kurup denedim demeyin gülerim buna :)

Sanırım bana yazmışsınız :) Forumda mevcuttur, işyerindeki bilgisayarımda ve evimdeki bilgisayarımda SADECE Ubuntu kurulu. İşyerindeki bilgisayarıma Unity arayüzünü bile kuramadım. (ki bununla ilgili açtığım başlık Unity bölümünde mevcut.) Evimdeki bilgisayarımda 11.04 Natty Narwhal (3 kez CD, 1 kez de DVD'ye yazarak günlük .iso kalıplarını) denemelerimin nasıl hüsranla sonuçlandığına dair forum girdilerim de mevcut. Yani sizin yazdığınız "bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olunmuş" önermeniz oldukça yanlış ve önyargılı ve haksızca (en azından beni kastetmişseniz)

Ubuntu'la 6.06 (Dapper Drake) sürümüyle tanıştım ve bugüne dek hep Ubuntu kullandım (diğer Linux dağıtımlarını da test ettiğim bir 40 GB'lık alanım mevcuttur) Tam emin değilim ama yaklaşık 3-4 yıldır da sadece Linux (Ubuntu) kullanıyorum.. (Şu an sistemimde sadece elementary OS Jupiter sürümü olsa da kendisi aslında Ubuntu temelli bir dağıtım) Yeni bir kullanıcı değilim, forumun yeni üyesi de değilim. Şu an elementary OS kullanıyor olmamın en önemli sebebi Unity arayüzünü bilgisayarımda çalıştıramamdır.. Değişim her zaman iyi sonuçlar verecek gibi bir genelleme yapamayız, böyle söylemek değişimi varsayılan olarak iyi kabul etmek olur ki, hayatımızda veya çevremizde her değişimin her zaman güzellikleri getirmediğini gördüğümüz anlar da olmuştur. (En azından benim oldu)

Luna

Alıntı yapılan: özgürubuntu - 10 Nisan 2011 - 17:39:14
Alıntı yapılan: Luna - 10 Nisan 2011 - 16:10:27
Ya bu kadar şikayet nedir hala anlayabilmiş değilim, login ekranında Ubuntu Classic dersiniz, bundan sonra o varsayılan arayüz olur :D

Ne var yani siz zorla Unity mi kullanacağınızı sanıyorsunuz yoksa :) geri adım atmasın geliştirsin Unity i, alternatifler her zaman iyidir ;)

Yazılanlara baktım da, anlaşılan şu ki; Unity e karşı çıkan arkadaşlar sadece resimlerden yola çıkarak sığ yorumlar yapmışlar, yazık ne diyebilirim ki, bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olunmuş, olay gurur meselesine dönmüş "arkadaşlarıma ne derim sonra" ya kadar gelmişse, asıl kullanıcıların Unity den daha çok alması gereken daha çook yolu var demektir.

10.10 da synaptic ten unity paketlerini kurup denedim demeyin gülerim buna :)

Sanırım bana yazmışsınız :) Forumda mevcuttur, işyerindeki bilgisayarımda ve evimdeki bilgisayarımda SADECE Ubuntu kurulu. İşyerindeki bilgisayarıma Unity arayüzünü bile kuramadım. (ki bununla ilgili açtığım başlık Unity bölümünde mevcut.) Evimdeki bilgisayarımda 11.04 Natty Narwhal (3 kez CD, 1 kez de DVD'ye yazarak günlük .iso kalıplarını) denemelerimin nasıl hüsranla sonuçlandığına dair forum girdilerim de mevcut. Yani sizin yazdığınız "bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olunmuş" önermeniz oldukça yanlış ve önyargılı ve haksızca (en azından beni kastetmişseniz)

Ubuntu'la 6.06 (Dapper Drake) sürümüyle tanıştım ve bugüne dek hep Ubuntu kullandım (diğer Linux dağıtımlarını da test ettiğim bir 40 GB'lık alanım mevcuttur) Tam emin değilim ama yaklaşık 3-4 yıldır da sadece Linux (Ubuntu) kullanıyorum.. (Şu an sistemimde sadece elementary OS Jupiter sürümü olsa da kendisi aslında Ubuntu temelli bir dağıtım) Yeni bir kullanıcı değilim, forumun yeni üyesi de değilim. Şu an elementary OS kullanıyor olmamın en önemli sebebi Unity arayüzünü bilgisayarımda çalıştıramamdır.. Değişim her zaman iyi sonuçlar verecek gibi bir genelleme yapamayız, böyle söylemek değişimi varsayılan olarak iyi kabul etmek olur ki, hayatımızda veya çevremizde her değişimin her zaman güzellikleri getirmediğini gördüğümüz anlar da olmuştur. (En azından benim oldu)

Hocam, belki o laf kimisine göre ağırdır ama olay şu derinden bir Unity karşıtlığı var, olayın basit olduğunu söyledim ben...

Unity gelirse 10.10 un desteği bitene kadar kullanırım diyen insan gördüm burada, unity i den ötürü yeni sürümleri reddedenler de ama böyle insanlar var deyince " vay efendim dediğime karşılık verip öyle yaz" ya bana öyle karşılık verileceğine, "baktım, dediğiniz gibi bir kanı yok ortada yalan yanlış bilgi vermeyin" ya da "evet doğrudur bu konumda olan insanlar var" tarzında söylediğime cevap niteliğinde şeyler ile gelinmesini beklerim. Bir kere dediğime karşılık gelmiyor ki, saldırı geliyor, dokundurtma geliyor sadece.

Ama kimseyi ayıplamak istemiyorum, ama yeni birşeye gelen bu katı tutum, bazen böyle yazmama sebebiyet veriyor.
Kusura bakmayın tekrardan, adabında yorumunuzu getirdiğiniz için yorumumun o kısmını editleyeceğim şimdi.

özgürubuntu

Alıntı yapılan: Luna - 10 Nisan 2011 - 17:46:13
Unity gelirse 10.10 un desteği bitene kadar kullanırım diyen insan gördüm burada, unity i den ötürü yeni sürümleri reddedenler de ama böyle insanlar var deyince " vay efendim dediğime karşılık verip öyle yaz" ya bana öyle karşılık verileceğine, "baktım, dediğiniz gibi bir kanı yok ortada yalan yanlış bilgi vermeyin" ya da "evet doğrudur bu konumda olan insanlar var" tarzında söylediğime cevap niteliğinde şeyler ile gelinmesini beklerim. Bir kere dediğime karşılık gelmiyor ki, saldırı geliyor, dokundurtma geliyor sadece.

Yazdıklarınız hakaretamiz saldırgan olursa, size benzer üslupla cevap verilmesini yadırgamamanız lazım aslında :) Yani siz beni hiç tanımadan etmeden nazikçe ifade etmeye çalışacağım ama ukalaca bir yorum yaparsanız, yazdıklarınıza yönelik sert eleştirileri de peşinen kabul etmiş sayılırsınız (en azından iletişim adabı yönünden)

Ben neden sizin beni ölçü alarak yazdığınıza aynı seviyede bir üslupla cevap vermedim? Çünkü varabilceğimiz bir nokta yok bu tarz yazışmalarda, çünkü ben elimden gelindiğince önyargılı davranmamaya çalışıyorum ve eleştiri yapacaksam ölçülü olmaya gayret ediyorum, size de tavsiye ederim :)

Luna

Haklısınız fakat karşı tarafa durumu izah ederken, tokat yeme olayı var burada, sert bir şekilde üslubuma devam etsem tamam doğrudur, ancak bana erdem vs gibi şeylerden dem vurulup, asıl erdemli davranışı; gereken sakinlikte durumu izah edişi esgeçince, eh haliyle insan şaşırıyor. Yoksa devam etsem dialog orada tıkanacak, bakın sizin bana verdiğiniz karşılığın naifliği kadar naif konuşmaya çalışıyorum. Ama kimi insanlara durumu anlatınca, İbrahim Tatlıses in anlayışında cevaplar geliyor.

şimdiden not tatlıses anlayışı, sorduğunuz soruya, ilgisiz karşılığı almaktır.
Basit ve ilginç bir örnek :)
"Sizin çalışanlarınızı sert çıkışlar yaptığınızı söylüyorlar, ne diyorsunuz?
Bak çıkışlarım iyidir benim, sana da çıkışırım"

krwlng

@Luna, yazdıklarınıza cevap verebilecek seviyede değilim kusura bakmayın. (Unity beğenmeyen biri olarak)
http://twitter.com/yusuFBrn

Ali İsmail Korkmaz, FENERBAHÇE Yıkılmaz!

Luna

E cevap vermeyin o zaman sizden cevap beklediğimi hatırlamıyorum.

eribol

Luna

Alıntı yapılan: eribol - 10 Nisan 2011 - 23:05:22
Bazı şeyler baki kalıyor.

Hocam terbiyesizleşmeyin, haddinizi bilin, 28 yaşında kazık kadar adamsınız, maç yorumu yapmıyoruz burada, şahsınıza laf etmiyorum, ama sınırınızı zorluyorsunuz.

Yiğit Ateş

@Luna, ben anlayamadım tam olarak. Unity'yi beğenmeyen insanları katı bir tutum içerisinde oldukları ve yeniliklere karşı olduğu için eleştiriyorsun sanırım. Tamam güzel de. Ben beğenmek zorunda mıyım? İster Gnome 2'yi 3 sene daha kullanırım, ister 5 sene daha. Belki de Gnome 3'e geçerim., ama Unity'yi "şu haliyle" sevmedim. Sevme zorunluluğum da yok.

Kde 4'ü ilk çıktığında beğenmiş miydiniz? O zaman beğenmeyen insanlar, yeniliklere karşı mıydı yani? @eribol belirtmiş zaten durumu. Henüz günlük kullanım için hazır olduğunu düşünmüyoruz, çok acele ediyorlar. Bu yüzden karşı çıkıyoruz. Sen hazır olduğunu düşünüyorsan kullanırsın, olay bu kadar basit.

Canonical'in bu tutumu devam ettikçe de ben her fırsatta eleştirimi yaparım. Bana göre gittikleri yol doğru olsa bile, o yolda ilerlerken ortalığı çok fazla kırıp döküyorlar.

Luna

Ya sizler ne için konuşuyorsunuz bu konu için hala pardon??

Unity çok güzeldir, 10 numaradır mı dedim? Zorla kullanmayacağınızın üzerine bastım sadece.

Olayı kabından çıkarıp, benim demediğim şeylerin denmiş gibi gösterilmesi açıkçası hoş değil.

krwlng

Ben çıksam gnome 3 sevmeyenler gitsin gnome 2 kullansın hatta gnome 3 sevmeyenler yorum yapmayı bilmeyen başkalarından duyduklarını gelip sağda solda anlatan sığ görüşlü insanlar desem buna çıkıpta windows kullanan adam mı alınacak, laflarınızın nereye gittiğini bilecek yaşta olduğunuzu söylemeye getiriyorsunuz ama yaşınızın gerektirdiklerini karşınızdakilere veremiyorsunuz, vermeyin de zaten. Forumda bu tip tartışmalardan nefret eder oldum, nereye gitsem birileri bir şeyler hakkında atıp tutuyor, hani diyorsunuz ya zorla kullandırtmıyorlar size unity'i diye, ha bende onu diyorum zorla mı gelin diyorlar size bu forumlara anlamış değilim. Paylaşım yok, olumlu eleştiri yok, nerede birilerini kıracak demoralize edecek laf var sizde, ondan sonra çıkıp hala savunulacak yer arıyorsunuz, o yer burası değil kusura bakmayın. Bu mesaj dahil konu ile alakası olmayan mesajların silinmesini öneriyorum, ciddi kararlar alınmazsa bu forum artık hangi dizide kim kime ne yapmış bunların konuşulduğu bir yer gibi gösterilmeye çalışılacak.

Luna

Yiğit Ateş

Unity'ye karşı çıkanlar sığ yorum yapıyorlar, bilgi sahibi olmadan fikir sahibi oluyor. Obsesif, takıntılı hallere girmeyin diyorsunuz. Şimdi de "Olayı kabından çıkarıp, benim demediğim şeylerin denmiş gibi gösterilmesi açıkçası hoş değil." diyorsunuz. Bir laf vardır hani, bu ne perhiz bu ne lahana turşusu diye bilmem anlatabildim mi?

Tabii yine son zamanlarda olduğu gibi hep ben üslubu kaçırıyor olacağım ama olsun. Son zamanlarda mantar gibi türeyen bu garip insanlar oldukça ben kaba bir insan olmaya devam edeceğim.

Luna

Salık verdim, artık nasıl anlarsaınız anlayın, fakat tartışmaya ilişkin yorumları bir an önce kaldırılsa iyi olur.

6ng4n

şahsen unity arabirimi yerine gnome derlemeyeyi göze alabilcek durumdayım gnomeun masaüstü ortamı çok hoşuma gidiyor ve en önemlisi stabil unity daha çok mac os andırıyor-ki hiç sevmedim apple ürünlerini- hoş değil unity'ın alacağı çok yol var ve ubntu denince akla gnome geliyor garip olacak sanırım.eğer haber doğru ise çok sevinirm açıkçası.ya da bekle beni kubuntu(kdeyi de özlemiştim zaten :D :D)

karizmaxi

hem unity'yi hemde gnome3'ü olabildiğince karalı şekilde sunarsa 11.04 ile aslında harika olur
Cesaret akıldan gelirse cesarettir,
Bilgisizlikten gelirse cehalettir...

krwlng

Alıntı yapılan: 6ng4n - 10 Nisan 2011 - 23:40:09
şahsen unity arabirimi yerine gnome derlemeyeyi göze alabilcek durumdayım gnomeun masaüstü ortamı çok hoşuma gidiyor ve en önemlisi stabil unity daha çok mac os andırıyor-ki hiç sevmedim apple ürünlerini- hoş değil unity'ın alacağı çok yol var ve ubntu denince akla gnome geliyor garip olacak sanırım.eğer haber doğru ise çok sevinirm açıkçası.ya da bekle beni kubuntu(kdeyi de özlemiştim zaten :D :D)

Sedat arkadaşımız 11.04 üzerine Gnome 3 kurup denemiş, hatta bununla ilgili bir başlık var okumanızı tavsiye ederim. Ubuntu'yu Gnome 3 ile görmek isteyen çok sayıda kullanıcı ve geliştirici var, eminim kararlı bir şekilde kurulum ve kullanım yolları 11.04 çıktığı günden itibaren blog ve forumlarda dolaşmaya başlar.

karizmaxi

Alıntı yapılan: krwlng - 11 Nisan 2011 - 00:05:38
Alıntı yapılan: 6ng4n - 10 Nisan 2011 - 23:40:09
mümkünse kastetdiğiniz başlığın linkini verebilir misiniz?
Sedat arkadaşımız 11.04 üzerine Gnome 3 kurup denemiş, hatta bununla ilgili bir başlık var okumanızı tavsiye ederim. Ubuntu'yu Gnome 3 ile görmek isteyen çok sayıda kullanıcı ve geliştirici var, eminim kararlı bir şekilde kurulum ve kullanım yolları 11.04 çıktığı günden itibaren blog ve forumlarda dolaşmaya başlar.
mümkünse kastettiğiniz başlığın linkini paylaşır mısınız?
Cesaret akıldan gelirse cesarettir,
Bilgisizlikten gelirse cehalettir...

XRumer

Ben de dahil olmak üzere pek çok arkadaş Canonical'ın her değişikliğini şiddetle eleştiriyoruz ama anlamaya çalışmıyoruz. Halbuki daha sonra geçmişe bakınca o değişikliklere hak verdiğimiz oluyor.

Daha önce pencere düğmelerinin sola alınmasını şiddetle eleştirenler olmuştu, buna ben de dahilim. Şimdi bakıyorum da ben de dahil olmak üzere pek çoğumuz pencere düğmelerini solda kullanmaya çok alıştık ve hatta böylesinin daha iyi olduğunu düşündük.

Gimp'in hazır kurulu gelmeyeceğini öğrendiğimiz de az da olsa panik yapanlar oldu. Ben de buna kızmıştım. Fakat Canonical haklıydı, sadece kesmek, arşivlemek, bazı basit renk ayarları yapmak için koskoca bir photoshop yazılımına ihtiyaç yoktu. Bu kadarı fazlaydı. Bunları yapabilen basit ve kullanışlı yazılımlar vardı. Çoğunluk bu kadarına ihtiyaç dyuyordu. Canonical doğru olanı yaptı, şimdi Shotwell bana yetiyor. Hatta Gimp'i istemiyorum.

Banshee konusunda kızanlar oluyor, yakın zamana kadar ben de kızıyordum. Halbuki Banshee'nin altyapısı daha kaliteli, arayüzü daha modern, ses kalitesi daha iyi, çok daha özelliği var, eklenti konusunda daha iyi. Ubuntu'ya daha uygun, Canonical'ın hedeflerine de daha uygun. Video özelliği de geliştirilirse Totem denilen ilkel yazılıma da gerek kalmaz.

Gelelim Unity'e. Artık daha gelişmiş bir masaüstü ortamına ihtiyacımız vardı ve ayrıca Ubuntu'nun diğer Linux dağıtımlarından sıyrılıp farklı bir arayüz de oluşturması gerekiyordu. Öntanımlı arayüz daha modern ve daha kullanışlı olmalıydı. Gnome 3.0, bu amaçlara uygun değil. Fazla karmaşık. Sizce Ubuntu geliştiricileri Unity'nin sorunları olduğunun ve daha da gelişmesi gerektiğinin farkında değiller mi? Sizce Ubuntu geliştiricileri masaütü ortamını değiştirmenin riskli bir iş olduğunu bilmiyorlar mı? Hiç düşünmeden mi bunları yapıyorlar. Elinizi vicdanınıza koyun, ben de daha önce sizin gibi düşünüyordum ve haksızlık ettiğimi düşündüm. Ubuntu geliştiricileri bunların hepsini düşündü ve bütün sorunları aşmak için çabalıyorlar. Belki biraz acele ediyorlar ama sonuç olarak Unity'e de alışacağız ve ondan vazgeçeceğiz.

Hep karşı çıkıyoruz, yerden yere vuruyoruz ama sonra anlıyoruz ki Canonical haklıymış. Canonical'ın vizyonu sayesinde Ubuntu bugünlere geldi ve onlar sayesinde Linux son kullanıcıya hitap eder hale geldi. Kullanıcılar ne derler diye düşünüp korkak davransalardı bugün Ubuntu bu noktada olmazdı.  Ayrıca beğenmeyelerin her zaman seçme hakkı vardı ve bunu unutmayalım. Çok değil bir kaç ay sonra bir bakmışız ki Unity'den vazgeçemiyoruz. Bir bakmışız ki Unity'e alışmışız ve Unity'i şu anki masaüstü kadar rahat kullanıyoruz.

heartsmagic

@krwlng, uzunca bir süre forumumuz böyle olmasın diye af buyursun herkes ancak "kıçımızı yırttık", fakat baskıcı, sınırlayıcı, başlık kapatan bizler olduk. Henüz çok taze bir mesele bu söylediğim. Tartışmalar bu hâle gelmesin diye zamanında yaptığımız uyarılar da yanlış anlaşıldı ki görüldüğü üzere uyarı falan yapmayınca insanlar güzel güzel anlaşıyorlar! Hakaret, küfür falan da yok, en azından alenen yok. Şimdi bir yönetici olarak iletileri ayıkla, temizle, sonra başlığı adam et... Çok uzak geliyor bana artık bu. Kendimin içinde olduğu uzayan tartışmaları bile noktalamıyorum başka başlıklardan görülebileceği gibi.

Kürsü serbest arkadaşlar. Madem el birliğiyle forum bir şekle sokulacak, kusura bakılmasın ancak bu iş düzeltme zahmetini yöneticilerin çekmesi çok adeletsiz bir durum. Hem serbest olalım denilip, hem de birilerinin gelip gittiğinden yakınmak komik geliyor bana.

@krwlng, sözlerim sana değil, sadece veryansın ettiğin için nezaketen açıklama yapma ihtiyacı hasıl oldu zihnimde, zira aynı hissiyatı paylaşıyoruz seninle. Ayrıca yöneticilerin de duyguları vardır, bir hatırlatmak istedim.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.