Karşınızda 11.04 + GNOME3

Başlatan Sedo79, 07 Nisan 2011 - 22:14:30

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 6 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ekopc

Alıntı yapılan: barrakke - 17 Mayıs 2011 - 06:20:18
if kardeşim dediklerini harfiyyen uyguladım şu hataları verdi şifremi giriyorum -failed to load session ''ubuntu'' veya ''gnome''-

Girişte ubuntuyu seçme gnome shell desktop seç ubuntuyu seçinçe  hata veriyor.. giriş yapmıyor

barrakke

gnome shell desktop öle bi seçenek çıkmıyoki karşıma uç birim açılıyo ordasn öteye geçemiyom.

emreseckin

Bilgilendirme için teşekkürler.  :)

leica

gnome3 ati kartı olanlar;
aati kendi sitesinden indirdiğiniz sürücü ile gnome 3 düzgün çalışmamaktadır. ubuntu ve arch üzerinde denedim üst panel tamamen kendini kabediyor.(benim sistemim de öyle) açık kaynak sürücülerde ise aşırı ısınma yapıyor ama düzgün çalışıyor.
https://wiki.archlinux.org/index.php/GNOME
I use the ATI Catalyst driver and I encounter glitches and artifacts while using GNOME Shell
for the moment, Catalyst is not proposed to be used while running GNOME Shell. The opensource ATI driver, xf86-video-ati, however, seems to be working properly with the GNOME 3 composited desktop.

gnome 3 beğendim diyebilirim ama kartımdan dolayı çok iyi performans alamıyorum. daha kararlı bir sürünümü çıkana kadar bekleyeceğim.

hayspat

@leica
Arch + Gnome 3 + fglrx birlikteliği bende de aynı sonucu verdi. Üst panelde renkler birbirine giriyor kullanamıyorsun.
Ati kartı olanlar Gnome 3 için biraz beklemeliler veya mesa sürücüsünü kullanmalılar.

blood4metal

kullanıcı giriş ekranında herhangi bir sorunla karsılastın mı? ben gnome 3 yuklendikten sonra mavi arka planlı ubuntu simgesi falan olmayan cok basit bir temalı giriş ekranıyla karşılaştım ne yaptımsa düzeltemediim. Arkadaşımın bilgisayarında da aynı sorun oluştu..

sema

Mavi arkaplanı değiştiremiyor musunuz? En son buna benzer bir hatada arkaplanı değiştirdiğimde normale dönmüştü bir şeyler diye hatırlıyorum.
susema

blood4metal

Hayır değiştirmeye çalıştım ama düzelmedi. Ubuntu tweak kullanmıştım düzeltmek için.

DoGuKaN

Bende de ciddi bir GTK3 teması sorunu var  :( Sizde de bu sorun var mı? Sorunun linki: http://forum.ubuntu-tr.net/subdomains/forum/index.php/topic,27862.0

if

Alıntı yapılan: barrakke - 18 Mayıs 2011 - 00:15:59
gnome shell desktop öle bi seçenek çıkmıyoki karşıma uç birim açılıyo ordasn öteye geçemiyom.

@barrakke, gnome-shelli kaldırdık zaten. Şimdi şöyle yapalım: sudo apt-get update
sudo apt-get upgrade
audp apt-get purge gnome-session
sudo apt-get install gnome-session

decent

Gnome3 kullanmak isteyenlere oneiric tavsiyem gecerlidir

kalkan1973

Ben 11.04 e kurdum şimdi. İlk başta çok zorluk çıktı. Ama düzeldi uğraşa uğraşa...

Evde İşte her yerde Linux

Kadir Can

Arkadaşlar ben de kurdum GNOME3.Sadece bir kez arkaplan bozuldu.Onun dışında hiç hata almadım.
GNOME3 resmen uçuyor.Çok zevkli.
Unity'den alamadığım zevki GNOME3'ten aldım.
Ekran görüntüsü:

pwl

Merhaba arkadaşlar bende 11.04 Natty dağıtımını kullanıyorum. 10.04 dağıtımında olduğu gibi ayarlamak istiyorum masaüstü dağılımını.

Sol kenardaki çubuk ve en alttaki orta kısımda yer alan dock gereçlerini kullanmak istemiyorum. Nasıl klasik bir hale getirebilirim ? Yazmam gereken bir komut var mı ?
Yardımlarınızı bekliyorum, teşekkürler.
pwl

sem

Unity kullanmadım hiç, o nedenle Unity'ye dahil birimler hakkında bir şey diyemeceğim...

Yalnız yanlış anımsamıyorsam açılışta (GDM ekranında)  klasik masaüstünü seçebiliyor olmanız gerekiyor.
".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Her yer ölüm yine, burası dünya
Derken ölüm bile bu nasıl dünya?
Benden ölüm dile, batıyor gün yine
Burası dünya?

karamani44

Alıntı yapılan: pwl - 29 Haziran 2011 - 19:46:15
Merhaba arkadaşlar bende 11.04 Natty dağıtımını kullanıyorum. 10.04 dağıtımında olduğu gibi ayarlamak istiyorum masaüstü dağılımını.

Sol kenardaki çubuk ve en alttaki orta kısımda yer alan dock gereçlerini kullanmak istemiyorum. Nasıl klasik bir hale getirebilirim ? Yazmam gereken bir komut var mı ?
Yardımlarınızı bekliyorum, teşekkürler.
pwl
Girişte kullanıcı adını yazdıktan sonra ubuntu klasik bölümünü seçersen klasik gnome menüsünü karşında görürsün.

pwl

bu sadece istediğim sol taraftaki kenar çubuğu ve alttaki dock eklentisini kaldırır değil mi? Bunların dışında gnome3 üzerinde başka bir değişikliğe yol açar mı ?

sem

Sizde Unity mi kurulu Gnome3 mü?
".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Her yer ölüm yine, burası dünya
Derken ölüm bile bu nasıl dünya?
Benden ölüm dile, batıyor gün yine
Burası dünya?

pwl

Hangisinin kurulu olduğunu nasıl anlarım ? :)

eribol

psaux | grep unityBu komutun çıktısında bir süreç varsa Unity çalışıyor demektir.ps aux | grep gnome-shell komutunun çıktısında da bir süreç varsa gnome 3 çalışıyordur. Ama daha basiti Windows tuşuna basarsınız eğer Unity paneli açılıyorsa unity çalışıyordur zaten.

pwl

vermiş olduğunuz bilgiler için teşekkür ederim. İkinci verdiğiniz komutu denediğimde gnome shell yazısını gördüm. =) demek ki gnome 3 kullanıyorum. Zaten bende onu kullanmak istiyordum.
Ubuntu Classic'i seçtiğimde de istediğim sonucu elde ettim =)

nikbinliknet

Üst bar'ı biliyoruz sabit. Değişmiyor. Peki şeffaflaştırma yapabilir miyiz?
İşletim Sistemi:  Ubuntu 17.10
İşlemci: Intel® Core™ i3 CPU M 330 @ 2.13GHz × 4
Ekran: NVIDIA GeForce 310M/PCIe/SSE2

heartsmagic

Compiz yöneticisindeki Unity eklentisinin Deneysel sekmesi altında panel şeffaflığı var.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

ineversmoke

Alıntı yapılan: decent - 09 Nisan 2011 - 23:53:52
Softpedia.com Natty için Gnome 3 kurulumunu haber yapmış:

http://news.softpedia.com/news/How-to-Install-GNOME-3-on-Ubuntu-11-04-194085.shtml

Arkadaşlar Merhaba.

Ben de gonme3 denemek istiyorum.

Şu an unity aktif durumda, ekran kartım nvidia, kurulum sonrası nvidia-current sürücünüsü kurdum.

Şimdi sormak istediğim, gnome3 için benim, decent arkadaşımızın paylaştığı makaledeki adımlar dışında yapmak gereken bir şey var mı?

Sütten ağzım yandı, bu yüzden yoğurdu üfleyerek yiyiroum kusuruma bakmayın :)

nikbinliknet

Alıntı yapılan: heartsmagic - 26 Temmuz 2011 - 03:14:35
Compiz yöneticisindeki Unity eklentisinin Deneysel sekmesi altında panel şeffaflığı var.

Gnome3 'ten bahsediyorum.
İşletim Sistemi:  Ubuntu 17.10
İşlemci: Intel® Core™ i3 CPU M 330 @ 2.13GHz × 4
Ekran: NVIDIA GeForce 310M/PCIe/SSE2