Karşınızda 11.04 + GNOME3

Başlatan Sedo79, 07 Nisan 2011 - 22:14:30

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

heartsmagic

Alıntı yapılan: nikbinliknet - 26 Temmuz 2011 - 15:47:55
Alıntı yapılan: heartsmagic - 26 Temmuz 2011 - 03:14:35
Compiz yöneticisindeki Unity eklentisinin Deneysel sekmesi altında panel şeffaflığı var.

Gnome3 'ten bahsediyorum.

Evet, gözümden kaçmış, başlığı da dikkatlice okumamışız. Öylesine de söyleyelim:
http://ubuntuforums.org/showpost.php?p=10495172&postcount=698
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

ineversmoke

Arkadaşlar merhaba.

Gnome3 kurdum ve şu an çalışmakta, ilk etapta dikkatimi çeken açılan pencerelerin sabit olması, sürüklenememesi.

Sonra masaüstüne tıklama vs yapamıyoruz.

Masa üstüne dosya vs de bırakamıyoruz anladığım kadarıyla.

Bunlar normal mi yoksa bende mi anormallik var :)

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 28 Temmuz 2011 - 20:32:39

Standart tema paketi ile pencere hareketlenmeme sorunu aşıldı, sıra diğerlerinde :)

Kadir Can

Diğerleri öntanımlı geliyor.Yani sorun değiller.
Değiştirmek mümkün yalnız, araştırmanı öneririm.

decent

@ineversmoke,
İstediğiniz bazı özellikleri Gnome Ayar Aracı ile yapabilirsiniz.
sudo apt-get install gnome-tweak-tool

https://launchpad.net/~gnome3-team/+archive/gnome3

ineversmoke

Alıntı yapılan: decent - 28 Temmuz 2011 - 21:27:57
@ineversmoke,
İstediğiniz bazı özellikleri Gnome Ayar Aracı ile yapabilirsiniz.
sudo apt-get install gnome-tweak-tool

https://launchpad.net/~gnome3-team/+archive/gnome3

Hocam şöyle bir çıktı verse de sanıyorum bahsettiğiniz araç kuruldu.

Alıntı Yap
gnome-tweak-tool (3.0.4-1~natty1) kuruluyor...
N: Ignoring file 'google-chrome.list.save' in directory '/etc/apt/sources.list.d/' as it has an invalid filename extension

Bu aracı kastediyorsunuz değil mi?

decent

Evet bahsettiğim bu araç,
Masaüstü sağ tıklama dahil istediğiniz bazı özellikleri sunuyor.

neneki

10.10 için depoya ekleyemiyoruz sanırsam. launchpad te görmedim. ama zaten gnome3 adı altında maverick deposunda var. denedim pek beğenemedim. en iyisi 11.04 ü indirip denemek olacak. alpha3 sürümü var şu an di mi ? dedikten sonra inceledim evet var :)

TahaKaradeniz

ATI ekran kartıyla olan problemleri devam ediyor mu Gnome 3'ün  ? Mesa kullanmak istemiyorum.
Mint-Ubuntu-Mageia-Pardus-Arch

Özgürlük için LİNUX !

gokhanyildiz

Alıntı yapılan: TahaKaradeniz - 08 Ağustos 2011 - 04:36:23
ATI ekran kartıyla olan problemleri devam ediyor mu Gnome 3'ün  ? Mesa kullanmak istemiyorum.

ATI HD2400 MR ile herhangi bir problem yaşamamıştım ben. Denemende fayda var.

TahaKaradeniz

Alıntı yapılan: MaTh1ens - 14 Ağustos 2011 - 14:41:43

ATI HD 4570'le denedim. Durum felaket. :) Ne zaman hallolocak bu ATI sorunu acaba ?
Mint-Ubuntu-Mageia-Pardus-Arch

Özgürlük için LİNUX !

gokhanyildiz

Alıntı yapılan: TahaKaradeniz - 14 Ağustos 2011 - 21:03:15
Alıntı yapılan: MaTh1ens - 14 Ağustos 2011 - 14:41:43

ATI HD 4570'le denedim. Durum felaket. :) Ne zaman hallolocak bu ATI sorunu acaba ?

valla bilemiyorum:) benim ubuntuda yaşadığım tek sorun bugüne kadar 8.04 sürümünde ses sorunuydu. Daha ekran kartı problemiyle karşılaşmadım :D

Ozgurluk

Gnome 3 bana çok karışık geldi... Linus Torvalds ki bir ara KDE kullanmasına rağmen KDE 4 çıkınca masaüstünü Gnome 2 olarak değiştirmişti. Şimdi ise Gnome 3 çıkınca, XFCE olarak değiştirmiş kendi masaüstünü. özgürlük için haber kaynaklı okuduğum site şu vardı. XFCE gnome3'den ileri, gnome 2'den kötü bir adım gibi bir söz vardı. Bu sözler üzerine Gnome 3 kullanmayı ciddi ciddi düşünmeye başladım. :)) Şimdilik Unity'deyim alıştım ne biliyim güzel geliyor. Gnome 3'ü belki ilerde kullanırım. :) 

gufabe

Daha önce  gnome 3 imlecinin, kendi kendine etkinleşmesinden hoşnutsuzluk duymuştum. Daha sonra bunun, engelli insanlar için ne büyük bir kolaylık olduğunu farkettim ve önceki düşüncelerim tümüyle değişti.

ersinkandemir

Gnome-Shell kurdum, sistemimi ne normal yolla ne de kurtarma konsolundan başlatamıyorum. Farklı kernellerle denedim ama yine de açamadım.

Başlatıyorum, Ubuntu 11.04 yazısı -önceden bu logo idi- altında uzun süre yükleniyor yuvarlakları falan, sonra ekrana bir şeyler yazıyor. En sonuncusunu hatırlıyorum, "Starting CUPS printing...." gibi bir şey. Konsola düşemedim bir türlü.

Tekrar mı yüklemek zorundayım? Bir de, Kernel 3.1.0-0301rc4-generic ile başlattığımda o listedekilerin hepsinin karşısında "OK" yazarken, 2.6.38'lerde bir yerde "Fail" yazıyor. Sanırım ekran kartı ile ilgili bir şeydi.
Where there's a shell, there's a way.

decent

Ubuntu CD ile açıp xorg.conf dosyasının adını değiştirebilir misin ?
Bir de öyle açmayı deneriz..

ersinkandemir

Yanıtınız için teşekkür ediyorum.

xorg.conf dosyasını bulamadım. Forumda da bazı bilgisayarlarda gerek olmadığını okudum. /etc/X11 dizininde yok. Başka ne yapabiliriz?
Where there's a shell, there's a way.