xubuntu 8.10 a oficce programlarını nasıl yüklerim openoffice i yükleyemedim

Başlatan coco, 07 Nisan 2011 - 15:24:15

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

coco

arkadaslar acer aspire 5315 nootbook vardı elimde maalesef bilgisayar açılıyordu ve ekran gelmiyordu bende ekran kartından kaynaklanan bir problem oldugunu düşündüm ve
XUBUNTU 8.10 NU kurdum çalışıyor.. fakat openoffice i nasıl yüklerim beceremedim...adım adım anlatırsanız sevinirim..

Yiğit Ateş

decent

Alıntı yapılan: coco - 07 Nisan 2011 - 15:24:15
arkadaslar acer aspire 5315 nootbook vardı elimde maalesef bilgisayar açılıyordu ve ekran gelmiyordu bende ekran kartından kaynaklanan bir problem oldugunu düşündüm ve
XUBUNTU 8.10 NU kurdum çalışıyor.. fakat openoffice i nasıl yüklerim beceremedim...adım adım anlatırsanız sevinirim..

LibreOffice gereksinmleri :

The software and hardware prerequisites for installing on Linux are as follows:
Linux kernel version 2.6.18 or higher;
glibc2 version 2.5 or higher;
gtk version 2.10.4 or higher;
Pentium-compatible PC (Pentium III, Athlon or more-recent system recommended);
256Mb RAM (512Mb RAM recommended);
Up to 1.55Gb available hard disk space;
X Server with 1024x768 resolution (higher resolution recommended), with at least 256 colors;
Gnome 2.16 or higher, with the gail 1.8.6 and at-spi 1.7 packages (required for support for assistive technology [AT] tools), or another compatible GUI (such as KDE, among others).

http://www.libreoffice.org/get-help/system-requirements/

kelebek333

Open Office İçin son sürümü (ver. 3.3) aşağıdaki linkten masütüne indirin

http://download.services.openoffice.org/files/localized/tr/3.3.0/OOo_3.3.0_Linux_x86_install-deb_tr.tar.gz

Openofiice'in daha eski versiyonunu kurmuş olanlar aşağıdaki kodla eski versiyonu kaldırmalılar

sudo apt-get remove openoffice*.*

İndirdiğiniz paketi masaüstüne açınız ve klasörün ismini OO olarak değiştiriniz. (Devamını bu varsayıma göre anlatıyorum.)

Sırasıyla aşağıdaki kodları konsolda uyguluyoruz.

cd OO

cd DEBS

sudo dpkg -i *.deb

Bu aşamada şifre istemesi olası (En başta Root olarak yapılsa daha iyi)

cd desktop-integration

sudo dpkg -i *.deb

Bu kadar

Bu kodlar deb paketi kullanan tüm dağıtımlar içindir.