Samsung N150 Plus Fn

Başlatan ayberkalan, 05 Nisan 2011 - 17:28:45

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ayberkalan

Arkadaşlar samsung n150 plus netbooka ubuntu netbook yüklicem ama acaba fn tuş konbinasyonunda bozukluk olurmu olursa nasıl düzeltebilirim daha yüklemedim ona göre kurma işlemine başlıyacağı acil cevap verirseniz sevinirim

Sedo79

Ben N150 ile live cd de denemiştim Ubuntuyu, fn tuşu sıkıntı yaratmadı.
Kurulumda da yaratacağını sanmam
Sen live ile aç sistemi ve kontrol et çalışıp çalışmadığını
hobaaaaaaaaaaaa night train

DoGuKaN

https://wiki.ubuntu.com/HardwareSupport/Machines/Netbooks#Samsung N150 Burada dediğine göre WiFi arada sorunlar çıkarsa da son güncellemelerle sorun yok gibi gözüküyormuş. Fn tuşları ile ilgili bir şey yazılmadığına göre sorun yoktur muhtemelen. En iyi yöntem deneyip görmek.

Sedo79

wifi'da da hiç sorun yaşamadım
hobaaaaaaaaaaaa night train

ayberkalan

teşekkürler o zaman ben işimi garantiye alim windows 7 üzerine kurim ubuntuyu  ;)

DoGuKaN

Alıntı yapılan: ayberkalan - 07 Nisan 2011 - 20:19:39
teşekkürler o zaman ben işimi garantiye alim windows 7 üzerine kurim ubuntuyu  ;)

O işi garantiye almaktan çok işi sakata almak olur. Wubi ile Windows üzerine kurmak, normalde olmayacak sorunlar yaratabiliyor.

ayberkalan

ubuntuyu kurdum fn tuşu gayet iyi çalışıyor ama kablosuz modemimi seçiyorum şifreyide yazıyorum ama 1 dk sonra bağlantı hatası diyor kabloyla bağlanınca internete girebiliyorum bir çözüm sölermisiniz bide ekran parlaklığı çok düşük onu nasıl ayarlıcam umarım anladınız :D

sema

Şifreleme türünü değiştirip bağlanabilir misiniz kablosuza? Şuradan görüntü parlaklığı değerini değiştirebilirsiniz:

gnome-power-preferences
susema