[Çözüldü] Güncelleme sonrası Türkçe dil desteği hatası

Başlatan delileo, 02 Nisan 2011 - 16:47:19

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

sema

Bence o hatalara, fazlalık oluşturan KDE paketleri sebep oluyor. Bazılarına bakıyorum da GNOME ile hiç ilgileri yok. Böyle düşünüyorum ama aklıma kullanılan tema geldi? KDE teması kullanıyorsanız (oxygen-icon-theme) böyle bir şey olabilir mi diye düşündüm? Eğer öyleyse temayı değiştirip dener misiniz bir de? Ayrıca yükseltmeleri de yapın.

Çözüm olmazsa gereksiz yere kurulu olduğunu düşündüğüm paketleri kaldırırız. Oturum aç kapa yaparsanız iyi olur tema değişikliğinden sonra.
susema

heartsmagic

Önce @susema'nın dediği gibi KDE paketlerini bir kaldır sonra tekrar dene bakalım.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

delileo

Selamlar,

Çok uzun zamandır bir türlü yanıt yazamadım, sebebi biraz kişisel işlerim, bir de tabii KDE paketlerini sildikten sonra sistemin açılmaması. Daha önce listelediğim paketleri sistemden kaldırdım, bilgisayarı güzel güzel kapattım. Sonra açmaya çalıştığımda masaüstü açılmadı ubuntu yazısı altında dört kırmızı nokta eşliğinde ekranda dondu kaldı. Nihayet vakit bulup recovery modunda forumda bulduğum birkaç şeyi denedikten sonra sistemi açmayı başardım, ama hala ilk seferde açılmıyor, bir iki kere aynı ubuntu ekranında takılıp yeniden başlatıldıktan sonra açabiliyorum.

Her neyse, artık sorunum Türkçe dil desteği hatası olmaktan çıktı (bu arada dil desteği artık KDE paketleriyle ilgili broken package hatası vermiyor, ama Türkçe'yi yine de yükleyemiyorum, apply dediğimde pencere donuyor..) O yüzden başlığı etiketleyip, ilk fırsatta (muhtemelen en az bir ay sonra) güzelce bir format atmak duruma en uygun çözüm gibi görünüyor :)

Yardımcı olan herkese çok teşekkürler.

sema

Vaktiniz olursa ubuntu-desktop paketini kurmanızı ve bu arada varsa güncellemeleri almanızı tavsiye ediyorum son kez.
susema

heartsmagic

Ayrıca açılışta F1 ile uçbirime düşersen sistemin açılmadığında nerede takıldığını görebiliriz.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

delileo

Alıntı yapılan: heartsmagic - 17 Mayıs 2011 - 22:11:34
Ayrıca açılışta F1 ile uçbirime düşersen sistemin açılmadığında nerede takıldığını görebiliriz.

Ne yazık ki takıldığı seferlerde GRUB'u geçtikten sonra F1'e ne kadar bassam da uçbirimi göremiyorum. Takılmadığında zaten faydası yok.

Alıntı yapılan: susema - 17 Mayıs 2011 - 19:53:34
Vaktiniz olursa ubuntu-desktop paketini kurmanızı ve bu arada varsa güncellemeleri almanızı tavsiye ediyorum son kez.
sistem güncel zaten (dil paketleri haricinde), ubuntu-desktop da kuruluydu, yeniden kurdum, değişiklik yok.

Yine de tekrar teşekkürler.