Savage 2 Kurdum ama açamıyorum.

Başlatan orpi, 15 Nisan 2011 - 10:10:51

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

orpi

Oyunu indirdim ve kurdum  /home/orhan/Savage 2 dosyasına ama çalıştırılabilir dosya sandığım savage2.bin çalışmadı. Forumda önceden açılmış konuya baktım /opt dosyası altında game diye bir dosya da yok.  ne yapacağım Çalıştırılabilir dosya nereye gitmiş olabilir?

MÜHENDİS BEG

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

orpi

Oyunu indirdim Savage.bin dosyasını uçbirime sürükleyip enter yaptım kuruldu. Ama dediğim gibi çalıştıracak dosyayı bulamıyorum.
MÜHENDİS BEG

Al Arabi

Alıntı yapılan: orpi - 15 Nisan 2011 - 14:38:59
Oyunu indirdim Savage.bin dosyasını uçbirime sürükleyip enter yaptım kuruldu. Ama dediğim gibi çalıştıracak dosyayı bulamıyorum.

Başlatıcı ekleyerek sorunu çözebilirsiniz. Geçen gün yükledim.Bende  de aynısı olmuştu. Masaüstünde sağ tıklayın>>>Başlatıcı oluştur >>> Çıkan küçük pencerede Gözat kısmında home klasöründeki savage2 klasöründeki savage dosyasını gösterin ve ad kısmına Savage2 yazdıktan sonran masaüstünüze çalıştırabilir dosyanızın  kısa yolu oluşmuş olacak.

orpi

Dediklerinizi yaptım evet bu sefer de açılacak gibi oluyor  (siyah bir göz kırpıyor) ama gene Masaüstü görünüyor. Ekran kartından dolayı olabileceğini düşünüyorum. ATI X1550 1 GB(512).
MÜHENDİS BEG

heartsmagic

Oyunu uçbirimden çalıştırıp hata yakalamaya çalış.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Al Arabi

Alıntı yapılan: orpi - 16 Nisan 2011 - 14:36:35
Dediklerinizi yaptım evet bu sefer de açılacak gibi oluyor  (siyah bir göz kırpıyor) ama gene Masaüstü görünüyor. Ekran kartından dolayı olabileceğini düşünüyorum. ATI X1550 1 GB(512).

Hayır ekran kartın yeterli.  Doğru dosyayı başlatıcıya gösterdiğinizden emin misiniz? Savage 2 yazan diğer dosyalara da kısayol atayarak çalıştırmaya çalışın. Zaten çalışmayan kısayoları silebilirisniz. Muhakkak bir tanesinin çalışması lazım.

krwlng

Ekran kartınızın sahipli sürücüleri yüklü değilse oyun çalışmaz, siyah bir ekran gelir ve sonra kapanır.
http://twitter.com/yusuFBrn

Ali İsmail Korkmaz, FENERBAHÇE Yıkılmaz!

orpi

Alıntı yapılan: Al Arabi - 16 Nisan 2011 - 15:01:28
Alıntı yapılan: orpi - 16 Nisan 2011 - 14:36:35

Hayır ekran kartın yeterli.  Doğru dosyayı başlatıcıya gösterdiğinizden emin misiniz? Savage 2 yazan diğer dosyalara da kısayol atayarak çalıştırmaya çalışın. Zaten çalışmayan kısayoları silebilirisniz. Muhakkak bir tanesinin çalışması lazım.

Dediğinizi yaptım fakar siyah bir ekran gelip gidiyor.

Alıntı yapılan: krwlng - 16 Nisan 2011 - 15:06:05
Ekran kartınızın sahipli sürücüleri yüklü değilse oyun çalışmaz, siyah bir ekran gelir ve sonra kapanır.

Ekran kartının sahipli sürücülerini nasıl yükleyebilirim peki?

MÜHENDİS BEG

Yiğit Ateş

ATI, X serisi için sahipli sürücü desteğini kesti.

orpi

MÜHENDİS BEG

Yiğit Ateş

Açık kaynak sürücü ile oyun için gerekli başarım elde edilemiyorsa yapılabilecek bir şey yok maalesef.

krwlng

Forumda Savage2 olarak arattığınız zaman çok detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz, daha önce muadil başka kartlarla ilgili derin sohbetler yaşandı.
http://twitter.com/yusuFBrn

Ali İsmail Korkmaz, FENERBAHÇE Yıkılmaz!

knock_knock

Başlatıcı oluşturmayı başarmıştım eskiden basit iki koddan oluşuyordu ama yine sorun gösterdi oyun başlıyor uğdate etmiyor ediyor fakat işlemin sonunda oyun restart yapıyor ve oyun açılınca yeniden update ediyor sanki etmemiş gibi.
ESKİ NİCK: kamboccia

orpi

Alıntı yapılan: knock_knock - 24 Nisan 2011 - 20:44:00
Başlatıcı oluşturmayı başarmıştım eskiden basit iki koddan oluşuyordu ama yine sorun gösterdi oyun başlıyor uğdate etmiyor ediyor fakat işlemin sonunda oyun restart yapıyor ve oyun açılınca yeniden update ediyor sanki etmemiş gibi.

11.04'e yükselttim artık oyunu açabiliyorum fakat sana olan şey bana oluyor. her girşimdi Update ediyor. bu sorun artık ikimizinde sorunu dostum.
MÜHENDİS BEG

hayspat

Eskiden sadece sahipli sürücülerle oynanabiliyordu, yakın zamanda mesa sürücüleri de açabiliyor.
Savage 2 yi bilmiyorum ancak Savage oyun motoru ile yapılan Heroes of Newerth oyununda mesa sürücüleri ile oynayamıyorum. Oyun açılıyor ancak renkler birbirine giriyor, bir şey yapamıyorsunuz.
X serisi kartlar da ise sahipli sürücü desteği kesildi, şimdilik oynamanız mümkün gözükmüyor.
Sahipli sürücüler ile Savage 2 yi sorunsuz oynadığımı da söyleyeyim.

Edit:
Burada update sorunun çözümünü vermişler.
http://forums.savage2.com/showthread.php?t=23721
/home/user/.savage2/game/ dizinine gidin, startup.cfg yi açın ve upd_checkforupdates dizinini false yapın. Kaydedin ve oyunu yeniden başlatın.

Burada ise ekran kartınızın uyumlu olduğu söyleniyor ancak hangi tarihte hazırlanmış bir bilgim yok. Mesa çalıştırabiliyor olabilir.
https://spreadsheets.google.com/ccc?key=0ArgkrXPjBdybdDVPQ09QZlhTa3lMS3RFQk9zVnplYmc&hl=en#gid=1