Ubuntu 11.04 (Natty Narwhal) Beta 2 Yayınlandı...

Başlatan decent, 31 Mart 2011 - 13:16:25

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

decent

Ubuntu 11.04 (Natty Narwhal) Beta DVD - Çalışan Sistem

Ve DVD ile kurulum sonrası

Final sürüme 14 gün kaldı ve sürüm takviminde belirtilen tarihte Beta 2 yayınlandı.

CD

ubuntu-11.04-beta2-desktop-i386.iso            13-Apr-2011 11:29  697M  Desktop CD for PC (Intel x86) computers (standard download)
ubuntu-11.04-beta2-desktop-i386.iso.torrent    14-Apr-2011 10:55   28K  Desktop CD for PC (Intel x86) computers (BitTorrent download)

ubuntu-11.04-beta2-desktop-amd64.iso           13-Apr-2011 11:28  689M  Desktop CD for 64-bit PC (AMD64) computers (standard download)
ubuntu-11.04-beta2-desktop-amd64.iso.torrent   14-Apr-2011 10:55   27K  Desktop CD for 64-bit PC (AMD64) computers (BitTorrent download)

DVD

ubuntu-11.04-beta2-dvd-i386.iso          13-Apr-2011 14:56  3.9G  Install/live DVD for PC (Intel x86) computers (standard download)
ubuntu-11.04-beta2-dvd-i386.iso.torrent  14-Apr-2011 11:53   78K  Install/live DVD for PC (Intel x86) computers (BitTorrent download)

ubuntu-11.04-beta2-dvd-amd64.iso         13-Apr-2011 14:47  4.0G  Install/live DVD for 64-bit PC (AMD64) computers (standard download)
ubuntu-11.04-beta2-dvd-amd64.iso.torrent 14-Apr-2011 11:53   81K  Install/live DVD for 64-bit PC (AMD64) computers (BitTorrent download)

Diğer bağlantılar:
Ubuntu 11.04 Beta hakkında geniş bilgi için:
http://www.ubuntu.com/testing/natty/beta
sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

heartsmagic

An itibariyle ilgili bağlantıda sanırım normal ISO'lar yerine kaynak paketleri içeren ISO'lar mevcut. Normal ISO'lar oluşturulana kadar bir miktar beklemek gerekebilir.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

decent

ekopc

decent

Alıntı yapılan: ekopc - 31 Mart 2011 - 14:27:27
orada 3 tane var hangisini indireçegiz
@heartsmagic' in söylediği gibi; normal ISO dosyaları gelinceye kadar bir süre beklememiz gerekebilir.

Sedo79

Şuan normal ISO dosyaları mevcut
saldırın   ;D
ama DVD
hobaaaaaaaaaaaa night train

decent

Doğrudan ISO DVD bağlantıları ilk iletiye eklendi.

Şu an itibariyle sunucu gayet hızlı;

gokhanyildiz

sanırım artık dvd ile kuracağız ubuntu yu. benim notebookun dvd çalıtırma probleminden dolayı kullanamayacağım galiba.

decent

Alıntı yapılan: MaTh1ens - 31 Mart 2011 - 21:30:55
sanırım artık dvd ile kuracağız ubuntu yu. benim notebookun dvd çalıtırma probleminden dolayı kullanamayacağım galiba.

CD ISO bağlantıları http://releases.ubuntu.com/natty/ bağlantısında ve diğer bağlantılarda yerlerini aldı.

Sedo79

Beta2 GNOME3 ile gelecek muhtemelen.. Yani umarım :)
Tabi ikinci masaüstü ile gelecek.. Default Unity malesef

decent

Alıntı yapılan: Sedo79 - 31 Mart 2011 - 21:56:26
Beta2 GNOME3 ile gelecek muhtemelen.. Yani umarım :)
Tabi ikinci masaüstü ile gelecek.. Default Unity malesef

Ben henüz DVD yazmakla meşgulüm..
Yükleyip bakabildiniz mi?

Sedo79

Aynen şuan usb ye yüklüyorum. Az sonra kuruyorum..
Gelince yazacağım

decent

Alıntı yapılan: Sedo79 - 31 Mart 2011 - 22:01:05
Aynen şuan usb ye yüklüyorum. Az sonra kuruyorum..
Gelince yazacağım
DVD ISO dosyalarının açıklamasına bakılırsa Live özelliği de var.
Biraz sonra kuruluma geçiyorum:

Sedo79

Ben kuruluma geçtim şuan kuruluyor..
Ubuntu da bu özelliği çok seviyorum. Bir yandan format + kurulum, diğer yandan internette geziniyorum..

Bu arada kurulum daha da kolaylaştırılmış..
Disk bölümü herkesin anlayacağı gibi olmuş. Natty güncelle var. Tekrar yükle var.
Kuruluma güzel özellikler gelmiş gibi gözüküyor..

decent

DVD ile Çalışan özelliği var,
CD ile de var mıdır ?

Sedo79

Her ubuntunun olduğuna göre CD olanının da vardır

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 31 Mart 2011 - 22:36:01

kurulum sıktı :\
2 saattir aynı yerde duruyor.
Kurulumun bu kadar uzun olması çok ama çok sıkıcı
Pardus bile daha hızlı kuruluyor

decent

Alıntı yapılan: Sedo79 - 31 Mart 2011 - 22:27:22
Her ubuntunun olduğuna göre CD olanının da vardır

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 31 Mart 2011 - 22:36:01

kurulum sıktı :\
2 saattir aynı yerde duruyor.
Kurulumun bu kadar uzun olması çok ama çok sıkıcı
Pardus bile daha hızlıdır

İlk iletiye dikkat ettiyseniz DVD kalıplarının yanında "Live"  ibaresi var; CD kalıplarında yok.
Onun için sormuştum.

Sedo79

Evet sonra baktığımda bende farkettim onu. Onun için yanlış bir bilgi vermiş gibi olmayayım.

Bu arada kurulum tamamlandı ve yeni ubuntuyu açtım fakat eskiden betalarda gözle görülen değişiklikler yapılırdı, bu sefer kurulum ekranı hariç hiç birşey değişmemiş
İlginç bir beta olmuş.. Neyse RC veya beta2 de belki bir değişiklik yaparlar

kalkan1973

Ben daha indirme safhasındayım. Hafıza kartına yazdırıp bi deneyeyim bakalım nasılmış...
Evde İşte her yerde Linux

decent

Alıntı yapılan: Sedo79 - 31 Mart 2011 - 22:48:46
Evet sonra baktığımda bende farkettim onu. Onun için yanlış bir bilgi vermiş gibi olmayayım.

Bu arada kurulum tamamlandı ve yeni ubuntuyu açtım fakat eskiden betalarda gözle görülen değişiklikler yapılırdı, bu sefer kurulum ekranı hariç hiç * bir şey değişmemiş

Nasıl yani ?
Her şey aynı dediğiniz neler mesela ?

lotus1991

zaten son alfalarda gelenler sağlam haliydi ufak bağımlılık sorunları donanım problemleri giderildi diye biliyorum.
fakat beklediğiniz yenilikler nelerdir acaba ?

decent

@lotus1991,
Beklentilerimin ötesinde, bence şu haliyle de güzel olmuş.
İlk gözüme çarpan değişiklik, uçbirimde veya diğer yerlerde yeni bir yükleme/kurulum yaparken gördüğüm neredeyse 2 katı hız..
Küçük hatalar ve eksiklerinin finale kadar gözden geçirilmesi ile "harika bir Ubuntu sürümü kullanacağız" diye düşünüyorum.

microanaliz

10.10 bayağı sıkıntı yaşadım inşallah bunda yaşamam diye düşünüyotum .Bakalım ama aklımdan çıkmayan 10.04 benim için.
MicroAnaliz

Sedo79

Alıntı yapılan: decent - 31 Mart 2011 - 23:41:57
Alıntı yapılan: Sedo79 - 31 Mart 2011 - 22:48:46

Bu arada kurulum tamamlandı ve yeni ubuntuyu açtım fakat eskiden betalarda gözle görülen değişiklikler yapılırdı, bu sefer kurulum ekranı hariç hiç * bir şey değişmemiş

Nasıl yani ?
Her şey aynı dediğiniz neler mesela ?

Herşey aynıdan kastım, her alpha sürümden beta sürüme geçerken belirli değişiklikler yapılıyordu. Bu sefer kurulum ekranı hariç hiç bir değişiklik görmedim. Gerçi bu da alpha 1 den itibaren yan panelin kullanımda olmasından dolayı olabilir.

ekopc

Alıntı yapılan: microanaliz - 01 Nisan 2011 - 01:54:16
10.10 bayağı sıkıntı yaşadım inşallah bunda yaşamam diye düşünüyotum .Bakalım ama aklımdan çıkmayan 10.04 benim için.
yine aynı betasıda aynı hatayı veriyor  10.04 vermiyordu 10.10 dea vermiyordu 11.04 alfa -1-2-3-4  ve beta-1 yine aynı hata ben javadan geliyor zannediyordum fakat java çalışıyor
hata. sistem programlarında hata tesbit edildi rapor göndermek isyiyormusun altta iptal ve gönder yer alıyor  neden geldigini bilemedim betayıda kurdum yine aynı