[Çözüldü]Panelleri Gnome gibi yapmaK??

Başlatan ubuntupardus, 25 Mart 2011 - 17:11:24

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ubuntupardus

Herkese iyi günler..
Ubuntu 10.10 'a KDE masaüstünü indirdim...

Yapmak istediğim 2 şey var.

Birincisi; Gnome'daki gibi üst ve altta panel olacak. Ust panel sadece menü için ve sistem tepsisi için kullanılacak.
Alt panel ise açılan programları gösterecek. Yani hepsi aynı panelde olmayacak....

İkincisi;Masaüstüne simge koyduğumda birden fazla simge seçemiyorum. Fare sağ tuşu ile kare oluşturup seçmeye çalışıyuorum ama o kare oluşmuyor. Menü çıkıyor.
Ayrıca masaüstüne yeni dizin vs. de oluşturamıyorum. Gnome daki gibi. Komut çalıştır vs. geliyor.

Bunları nasıl düzeltebilrim. İlginiz için teşekkürler.

sema

Birincisi için, tam hatırlamıyorum ama fazladan paneli zaten biz ekleyebiliyoruz istediğimiz yere, panellerde neyin nerede olması gerektiğini de yine biz ayarlıyoruz, neyi nereye taşımak istiyorsak. Bunları yapmak için sanırım biraz panellerle uğraşmak gerek, sağ tıkla, şu bu.

İkincisi simgeleri Ctrl ile seçebiliyor muyuz?

Ayrıca masaüstüne sağ tık yaptığında dizin oluşturamıyor musun? Menüde o yok yani? O hâlde uçbirimden mkdir ile yapabilirsin istediğin yere dizin.
susema

gokhanyildiz

masaüstünde dizin oluşturamıyorsanız büyük ihtimalle masaüstü görünümü seçilidir. Masaüstü ayarlarından görünümü dizin görünümü olarak seçerseniz gnome gibi dizin oluşturabileceğiniz bir masaüstünüz olur. Bu haliyle dizin oluşturmak istiyorsanız masaüstünüzde sabit duran dizin görünümü kısmında klasör oluşturabilirsiniz.

ubuntupardus

Teşekkürler. İkisinide tam istediğim gibi yaptım sağolun.