Karma [UGT]

Başlatan sem, 23 Mart 2011 - 23:37:02

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

sem

2.1.1 sürümü için bağlantılar güncellenmiştir.

* Salt mime-type araması sonucu oluşan stack taşması bugı giderildi

Uygulama Geliştirme Tayfası olarak geliştirilmiş bir projedir.

Program arama, kopyalama ve kesme işlemleri için kullanılıyor. Video, ses, resim, ofis dosyaları ya da istedğiniz/kendi belirlediğiniz diğer türdeki dosyaları arayıp, bulmanızı, kopyalama ve kesme işlemleri yapmanızı sağlıyor.

Yapmanız gereken; kritlere uygun dosyaların aranacağı kaynak dizini ve kopyalama/kesme işlemlerinin yapılacağı hedef dizini seçerek işleme başlamak. Program şöyle bir görünüme sahip:

Özellikleri nasıl kullanmanız gerektiği resimdeki "Karma Hakkında" düğmesinden açılacak menüde açıklanmıştır. Tabii yine başlık altında soracağınız soru olursa cevaplayabilirim. İlgili dosyaları aradıktan sonra şöyle bir pencere açılacak;

Burada kaynak dizinde bulunan dosyaların isimleri ve kaç tane bulunduğu belirtiliyor. Bu aşamada isterseniz vazgeç tuşunu kullanarak, herhangi bir işlem yapmadan sadece arama için kullanabilirsiniz.

Program ile ilgili geri dönüşleri başlık altından belirterseniz, hataları düzeltmeye çalışırız. Sadece program hatası değil, imlâ hataları gibi durumları da bildirebilirsiniz.

64bit
32 Bit

Çalıştırmak için; Uygulamalar -> Donatılar -> Karma

Ya da
yollarını izleyebilirsiniz.

Programda arama sonucu gösterirken Video, Ses, Ofis ve Video programlarını temsilen kullanılan resimler Neu temasından alınmıştır.

Kodlara; /usr/share/karma/source code yolundan ulaşabilirsiniz.

Bilinen Buglar:
* Çok fazla dosya içeren dizinlerde bazı donmalar olabiliyor.

Önemli Not:

Arkadaşlar programı çok fazla dosya içeren dosyalarda denememinizi tavsiye ediyorum. Ben /home/sem0900 içerisinde resim aratma gafletinde bulundum. Fakat donma olayı canımı sıktığı için inat ettim sonuna kadar bekledim. Güzelce dondu program... İşi bitene kadar sonlandırmadım... Fakat şöyle bir sorun oldu 60 000 den fazla resim buldu ve kopyaladı... =) Daha sonra kopyalama yaptığım dizini açarken bu sefer nautilus dondu... =)

Programı bayağıdır kullanıyorum, başıma herhangi bir sıkıntı açmadı (dosyaların kaybolması, istenmediğim bir işlem yapması gibi)...  Tabii çok fazla denenmiş bir program değil. Deneyen arkadaşlar çalışıyor ya da "şöyle hata oluştu" gibi geri dönerlerse çok daha güzel bir programımız olacaktır =)

Programı sistemden kaldırmak için;

sudo apt-get remove karma

Güncelleme İle Eklencekler (fikirlerinizi başlık altında paylaşabilirsiniz)
* Bulunan dosyaları tıklayarak açabilme.
".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Her yer ölüm yine, burası dünya
Derken ölüm bile bu nasıl dünya?
Benden ölüm dile, batıyor gün yine
Burası dünya?

hyperThread

Ufak bir noktayı belirtmek isterim. Programın ekran görüntüsü, kullandığınız temaya göre değişecektir. Böyle siyah ve şık görünüşünün altında, temiz yüzlü bir program da karşınıza çıkabilir :)

sem

Aynen öyle =)

Kullanılam temaya göre farklılık gösterecektir =) Aşağıdaki gibi

ek: Bütün siyah özelleştirmelerimi kaybetmiş bulundum şu anda =)
".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Burası dünya?

Sherlock Holmes

işlemini yerine getirdiği sürece görünümü varsın pembe olsun. . . :)
Deniyorum hemen, teşekkürler.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 23 Mart 2011 - 23:58:08

Kriterler'e uygun bulunan dosyalar hakkında biraz daha bilgi almak isterdim.
Yani,

Alıntı yapılan: sem0900 - 23 Mart 2011 - 23:37:02

örnek verdiğim pencere bir önizleme veyahutta sağ tıklayarak öntanımlı bir uygulama ile açmayı yeğlerdim, işlem öncesinde. . .

sem

Evet bu aklımızda olan bir şeydi @9N0M3, güncelleme ile eklemeyi düşünüyoruz bunu.

Önizleme video ve müzik gibi dosyalarda sıkıntı yaratacağı için alıntı yaptığnız penceredeki dosyaya sağ tıklayınca açılması gibi bir şey düşünüyoruz. Daha farklı öneriniz olursa onları da eklemeyi deneyebiliriz.

Öneri için çok teşekkürler. İlk iletiye "güncelleme ile eklenecekler" diye bir bölüm ekliyorum hemen... Bir de kaldırmak için gerekli kodu vermeyi unutmuşum. Onu da ekleyeyim... =)
Burası dünya?

muzir

Bende test aşamasında katkı sağlayabilirim.
Bir Tellioğlu asla geç kalmaz...

raspacı

Tebrikler. Hangi grafik kullanıcı arayüzü araç setini kullandınız acaba? C ile mi yoksa C++ ile mi kodlandı? Kaçırdım mı yoksa yazdınız da?
nereye gidersen git kendini de götürürsün.

sem

Yok siz değil, biz gözden kaçırmışız. =)

C ve GTK+ ile kodlandı program.
Burası dünya?

sem

Bağlantılar 2.1.1 sürümü için güncellendi...
Burası dünya?

edge35

Program için elinize sağlık. Programın kaynak kodlarına nereden ulaşabilirim? Hala bir yerlerde duruyor mu acaba?

Sorunlarımı çözerken her şeyiyle öğrenmeye çalışıyorum. Bana balık verenden Allah razı olsun, ama bana balık tutmayı öğretenden Allah daha çok razı olsun :)