amd athlon (tm) II P320 Dual core processor ubuntu yukleyemıyorum

Başlatan yhackup, 23 Mart 2011 - 17:49:59

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

yhackup

amd athlon (tm) II P320 Dual core processo  işlemcim var ne cdden ne de windows uzerınden yukleyemıyorum ubuntuyu
--intel pentium M prossecor 1,86ghz - -1024mb+512mb ram
--80gb wd 7200rpm hd- -128mb intel vga
--os ubuntu 10.10

heartsmagic

Neden yükleyemediğini de yazarsan yardımcı olmak isteyenler çıkabilir.

Ayrıca konularımızı daha uygun yerlere açabilirsek seviniriz zira bu konu "Yazılım İstekleri" bölümüne uymuyor.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

yhackup

soyle kı benım bılgısayara dıamon tools lıte ile yukledım yukleme yaptı sonra restart now dedı restart yaptı yuklemeye basladı ama arkadasta amd ıslemcılı bılgısayada wubıyı calıstırıyorum yukluyor yukluyor kapanıyor o pencere restart yapmıyo ben yapıyorum yıne olmuyo işte böööle
--os ubuntu 10.10

OpenSSH

Bu biraz donanımsal soruna kaçıyor.

CD'den kuruyorsan bios'tan cd sürücüyü en başa alıcan.

Ubuntuyu cd den boot edecek.

heartsmagic

CD'den yüklerken, yani normal yükleme yaparken ne gibi bir sorun oluyor?

yhackup

cd den yüklerken donuyor kalıyor yada siyah ekranda  hata veriyor yazılar çıkıyor ama hep prda kalıyor hngi tuşa basarsam ubuntunun ilk noktalar dolan yere geliyor yine orda kalıyor
--os ubuntu 10.10

sema

Sorun CD'de daha doğrusu ISO'da olabilir mi peki? Bir de 10.10 yüklenmeye çalışılıyor sanırım? F6'ya basacak ekrana ulaşamıyorsun ayrıca?
susema

yhackup

--os ubuntu 10.10

guestwho

You want weapons? We're in a library. Books are the best weapon in the world. This room's the greatest arsenal we could have. Arm yourself!

yhackup

Arkadaşlar nasıl kuracam yardım edin nasıl yapacam gerçkten ubuntu kurmak istiyorum
--os ubuntu 10.10

heartsmagic

Alıntı yapılan: candy - 23 Mart 2011 - 21:29:39
Sorun CD'de daha doğrusu ISO'da olabilir mi peki? Bir de 10.10 yüklenmeye çalışılıyor sanırım? F6'ya basacak ekrana ulaşamıyorsun ayrıca?

ISO'nun md5 bütünlüğü yapıldı mı, hangi hızda yazıldı?
Kuruluma geçerken hata veriyor demişsin, bu hataları bize aktarmadığın sürece yardım alamazsın @yhackup. Ayrıca forumlarda büyük harfle yazmanın bağırma anlamına geldiğini de @guestwho sana hatırlatmış oldu.

yhackup

bilmiyordum çok özür dilerim ...
md5 yaptım açıkcası md5 ney onu bilmiyorum ama m5 indir dim ve tarattırdım yeşil bir şey çıktı çizgi gibi hangi hız dersen önce 8x çarpıda yazıldı bu olmadı sonra 10x da yazıldı buda olmadı şimdi hata olarak ilk önce ben windowsun içinden kuruyorum her şeyi seçiyorum  ilerlemeye bsşlıyor bitiyor sonra tekrar dan başlatma gerekken başlatmıyor ben başlatıyorum yine olmuyor .ikinci yöntemim cd ile denedim şöyle bir sorun var cd de ubuntunun pembe ekranı geliyor noktalar gidiyo orda hata veriyor siyah bir ekran çıkıyor orda birsürü alt alta yazılar çıkyor  sorunum bu
--os ubuntu 10.10

Yiğit Ateş

O siyah ekranda geçen yazıları buraya aktarma şansın var mı? Hiç olmadı alternate iso ile kurarsın.

yhackup

bu günmde denedim cd üzerinden yüklemeye bu sefer pembe ekran gelip noktalar gelince f6 bastım sonra bir yazı yazdı boot erkan diye dil seçenekleri geldi türkçe yi seçtim kuruluma geldi sonra yine o siyah ekran çıktı

ekranda geçen yazılar için aynı hatatı verdiğinde resmini çektim aşağıya link bu

aynı zaman da ekranda yazan yazıları yazdım bunlar

((busybox v1.15.3 (ubuntu 1:1.15.3-1ubuntu5) builin shell (ash)
Enter 'help' for a list of built-in commands.

(initramfs)mount :mounting/dev/loop0 on//filesystem.squashfs fail:inputed/output error
can not mount /dev /loop (cdrom/casper/filesystem.squashfs

))

[eklenti yönetici tarafından silindi]
--os ubuntu 10.10

Yiğit Ateş

Unetbootin ile USB'den kurabilirsiniz büyük ihtimal, CD'leri beğenmiyor :)

yhackup

--os ubuntu 10.10

Yiğit Ateş

Sağ üstteki arama kutusuna Unetbootin yazma zahmetinde bulunursanız, öğrenirsiniz ne olduğunu. Sert tepki vermek istemiyorum, kusura bakmayın ama arama yapmak niye bu kadar zor geliyor?

sema

@yhackup, ben de Alternate ISO öneriyorum sana, bu da forumda mevcut, biraz arama yapabilirsin.
susema

yhackup

Unetbootin kullanarak usb den yükleme yaptım burda da şu hatayı veeriyor ayırdığım 20 gb alanı  görmüyor bu hatayı veriyor

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 26 Mart 2011 - 01:16:33

[eklenti yönetici tarafından silindi]
--os ubuntu 10.10

eribol

Görüyor, kök diski seçmemişsiniz. Wikideki anlatımları takip etmeniz gerekir.

yhackup

çok teşekkür ederim ama kök dizini ni nasıl seçecem onu bilmiyorum dün den beri araştırıyorum bulamadım hiç bir şekide ayırmış oluğum 20 gb alanı görmüyor kök dizini seçtiğim zaman komle hardiski silmeye kalkıyor
--os ubuntu 10.10

Yiğit Ateş

Minimum 10 gb bir alan oluşturun, dosya sistemini ext4 seçin ve bağlama noktasını da / yapın.

bytan

250 gb'lık diskin var. Sda3 ve sda4'ün toplamı 249 gb. @Yiğit Ateş'in dediği gibi bağlama noktasını düzenlemiyorsun:

http://wiki.ubuntu-tr.net/index.php/Dosya:4.png
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

yhackup

gerçekten çok çok teşekür ederim bu dediklerinizi yapacam ama yapmadan önce size sorum olacak şimdi benim yereldisk c , yerel disk d ve yereldisk g diye üç tane alanım var ben yereldisk g ye kuracam bu gözükmüyor diğerleri gözüküyor neyse sorum şu ben dediğiniz gibi yapınca hani veriliniz silinecek tir diyor onun için  diğer hardisklerimdeki birin de diğer bir işletim sistemim var diğerin de arşivim var bunlara zarar gelmez demi yada silinmez şimdiden teşekkür ederim
--os ubuntu 10.10