Bu masaüstü nasıl elde edilir?

Başlatan hüseyincicek, 23 Mart 2011 - 14:15:03

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

decent

BayboraKaan

Compiz fusion'u kurun ve calistirin üst panele eklenecektir. Sag tik windows manager reload dediginizde pencere kenarlari geri gelir.

fakasupi

herbirinizin dedigini yapmaya calisiyorum ama hala olmadi..simdi compizdeki o dekorasyon isaretli zaten bende..compiz fusion kurulu ancak acilmiyor tikliyorum tik yok acilmiyor..bakin dekorasyon ayarlari bunlar..cok kötü ya o yukardaki cubuk olmayinca zulüm gibi..

[eklenti yönetici tarafından silindi]

decent

Compiz değişikliklerinde sonucu tam olarak görebilmek için en azından oturumu kapatıp açmalısınız.

karizmaxi

Cesaret akıldan gelirse cesarettir,
Bilgisizlikten gelirse cehalettir...

BayboraKaan

Uc birimden bu kodu verdikten sonra compiz fusion iconu calstirin:

gsettings set com.canonical.Unity.Panel systray-whitelist "['all']"

TahaKaradeniz

Benim verdiğim ayarlara göre zaten pencere dekorasyonunun açık olması gerekir. Sorun benim emerald kullanmamdan kaynaklanıyor sanırım. Decent isimli görevlinin bir konusunda emerald sorunun çözümü vardı ama hatırlayamadım şimdi. Ordan bu sorunu halledebilirsiniz.
Mint-Ubuntu-Mageia-Pardus-Arch

Özgürlük için LİNUX !

fakasupi

tamam ben hallettim onu cok sagolun yardimlariniz icin. @mah20 bide su pencere kapaninca cikan mavi rengi nasil ates rengine cevirebiliriz?

TahaKaradeniz

Compizde animations add on diye seçenek var ya animasyonun seçeneğinin hemen yanında, ona tıklayıp effect settingsten Burn'u seç. Zaten göreceksin orada mavi kutucğu. Oradan istediğin rengi seçebilirsin.

Özgürlük için LİNUX !

fakasupi

aynennn..ya kusura bakma soruyorum cünkü okadar ince ayar varki bilmeden kurcalayinca cörtleyip gidiyo tam oldu dedigim seyler..cok tesekkür ederim sizlerede zahmet verdim.

karizmaxi

Olur mu öyle şey ne zahmeti bizler de sonuçta bilerek başlamadık bizde acemiydik ve hala da öğrenmemiz gereken çok şey var birimize yardım ederek daha ileri gidebiliriz :)
Cesaret akıldan gelirse cesarettir,
Bilgisizlikten gelirse cehalettir...

TahaKaradeniz

Ben hala oldukça acemiyim ve bu foruma çok şey borçluyum. :) Güle güle kullanın.

Özgürlük için LİNUX !

BayboraKaan

Son iletilere bakarak konunun cözüldügünü anliyorum. Basligi cözüldü olarak etiketleyip kitliyorum. Lütfen bir daha ki sefere cözülen basliklarinizi cözüldü olarak etiketlerseniz sizden sonra ayni sorunlari yaasayan arkadaslara asliginiz rehber olur.

Konuyu acan üye ve sorunu cözülen üye farkli oldugu icin konuyu tekrardan actim.