Bu masaüstü nasıl elde edilir?

Başlatan hüseyincicek, 23 Mart 2011 - 14:15:03

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hüseyincicek

bu mumkun mu arkadaşlar bu yapılabilir mi bi bakın video ya  :o http://www.facebook.com/video/video.php?v=149321998423

aynshtein

Gayet mümkün, tek yapman gereken Compiz'i kurup eklentileri yapılandırman...
Linux: Bilgisayarını bilgi saymaktan başka işlerde kullanmak isteyenler için...
Günlük: http://www.multimeyda.com/

hüseyincicek

yukledim de üç boyutlu kupü nasıl oluşturacagım kup yaptım ama 3 boyutlu değil ayrıca teşekkur ederim

ubuntuki lilith

Compiz ayar yöneticisinde hepsi mevcut, tüm kategorileri inceleyip deneyerek öğrenmek en güzeli. Ayrıca bu bağlantı işinize yarayabilir:http://wiki.ubuntu-tr.net/index.php/Compiz_Fusion

[eklenti yönetici tarafından silindi]

fakasupi

ben o masaüstü küpünü isaretleyince hep tozutuyor ekran, bütün cubuklar kilitleniyor.

burk

Sana anahtar kelimeleri vereceğim;

• Atlantis eklentisi
    Virtualbox üzerinde çalışan Windows

BayboraKaan

Unity altinda daha küp calismiyor. Beklemekte fayda var.

barış

Ubuntu 10.04 ile mümkündür, en azından Unity'ye küp gelene kadar compiz eklentilerini kurup yapabilirsin.

TahaKaradeniz

Alıntı yapılan: BayboraKaan - 07 Haziran 2011 - 01:22:12

Sanırım o sorun halledildi çünkü ben şuan kullanıyorum.

Bir kaç çakışma oldu ama görmezlikten gelip devam ettim. Sorunsuz çalışıyor çok şükür.

http://i1106.hizliresim.com/2011/6/7/3635.png
Mint-Ubuntu-Mageia-Pardus-Arch

Özgürlük için LİNUX !

BayboraKaan

Hangi masaüstünü kullaniyorsun Unity yoksa Gnome

TahaKaradeniz

Ekran görüntüsü ekledim ama görünmüyor galiba sizde. Unity kullanıyorum.

Özgürlük için LİNUX !

furkankalkan

Lover
twitter.com/furkan_kalkan1

BayboraKaan

Alıntı yapılan: mah20 - 07 Haziran 2011 - 16:11:44
Ekran görüntüsü ekledim ama görünmüyor galiba sizde. Unity kullanıyorum.

Evet denedim bende de küp calisti son güncelemelere dikkat etmemisim.

fakasupi

Alıntı yapılan: mah20 - 07 Haziran 2011 - 10:38:09
Alıntı yapılan: BayboraKaan - 07 Haziran 2011 - 01:22:12

Sanırım o sorun halledildi çünkü ben şuan kullanıyorum.

Bir kaç çakışma oldu ama görmezlikten gelip devam ettim. Sorunsuz çalışıyor çok şükür.

http://i1106.hizliresim.com/2011/6/7/3635.png

nasil yaptin cigerim ya ben compizde bi türlü ayarlayamadim bu mereti, seciyorum küp birsürü bisey akfitlestirilsin pasiflestirilsin pencereleri geliyo seciyorum tüm cubuklar gidiyor 3d küp olmuyor bi türlü.

BayboraKaan

TahaKaradeniz

Alıntı yapılan: fakasupi - 08 Haziran 2011 - 17:38:38

nasil yaptin cigerim ya ben compizde bi türlü ayarlayamadim bu mereti, seciyorum küp birsürü bisey akfitlestirilsin pasiflestirilsin pencereleri geliyo seciyorum tüm cubuklar gidiyor 3d küp olmuyor bi türlü.

Öncelikle desktop wall eklentisi var onu devre dışı bırakın. Sonra çakışmayla ilgili sorun olursa görmezden gel seçeneğini seçiverin. Sonra da şu yönergelere uyun :

Küp Oluşturma

Öncelikle aşağıdaki eklentileri aktif hale getirin(yanındaki kutucuğa tıklayarak)

* Desktop Cube(Masaüstü Kübü) - gerçekten kullanabilmek için başka eklentileri devre dışı bırakmak zorunda kalabiliriz(sadece popup penceresine uyun)
    * Rotate Cube - küpü döndürmek için gerekli
    * Viewport Switcher (isteğe bağlı) - birden fazla masaüstünüzü farenin(mouse) tekeriyle değiştirmek istiyorsanız
    * Cube Caps (isteğe bağlı) - kübün üst ve alt kısmında birer resim kullanalım.

İkincil olarak, General Options → Desktop Size → Horizontal Virtual Size kısmından sanal masaüstü sayısını 4'e çıkarmalıyız.(Diğer iki seçenek 1 olarak bırakılmalı - sonrasında şu şekilde gözükmeli)
Şimdi [Ctrl]+[Alt]+[Sol Tık]/[Sağ Tık] ile masaüstleri arasında geçiş yapabilir, [Ctrl]+[Alt]+[Sol Mouse Butonu] (veya masaüstünde orta tuşla tıklayarak) kübü döndürebiliriz.

Kübü Yapılandırma

* Kübü (yarı-)transparan hale getirin.Desktop Cube → Transparent Cube → Opacity During Rotation 'ı 85.0000 değerine (veya hoşunuza en çok hangisi gidiyorsa o değere) ayarlayın.

Özgürlük için LİNUX !

fakasupi

dediklerini yaptim ancak bi türlü baslatamadim küpün dönmesini..teamviewer dan baglansanda bi baksan olurmu?

TahaKaradeniz

Teamviewer kullanmadım hiç. Öncelikle almadığınız güncelleştirme varsa güncelleştirme yöneticisini kullanarak hepsini indirin.

Küp, küpü döndür , cube reflection , unity plug in gibi seçenekleri işaretleyin compizde.

Genel seçeneklerdeki ayarları değiştirmeyi de unutmayın.(General Options → Desktop Size → Horizontal Virtual Size kısmından sanal masaüstü sayısını 4'e çıkarmalıyız.(Diğer iki seçenek 1 olarak bırakılmalı - sonrasında şu şekilde gözükmeli) )

Keşke daha fazla yardımcı olabilsem ama adım hıdır elimden gelen budur ne yazık ki. :) Umarım halledebilirsiniz.

Özgürlük için LİNUX !

fakasupi

sendeki ayarlari kayit etsen disa aktar diye..ben o ayarlari ice aktarsam olmazmi acaba ne dersin?

TahaKaradeniz

Alıntı yapılan: fakasupi - 09 Haziran 2011 - 15:24:38
sendeki ayarlari kayit etsen disa aktar diye..ben o ayarlari ice aktarsam olmazmi acaba ne dersin?

Tamamdır.

https://rapidshare.com/files/4132309380/ur.profile

Özgürlük için LİNUX !

fakasupi

dostum süpersin sen varya...aynen simdi istedigim gibi oldu cok sagol..tek bi sorun var oda pencerelerin üzerindeki tutup cekme yeri varya orasi kayboldu, nasil geri getirebilirim onu.

karizmaxi

Alıntı Yappencerelerin üzerindeki tutup cekme yeri varya orasi kayboldu, nasil geri getirebilirim onu.
Compiz ayar yöneticisinden pencere dekorasyonunu işaretlemelisin
Cesaret akıldan gelirse cesarettir,
Bilgisizlikten gelirse cehalettir...

kagan.palandoken

Compiz, temalar ve eklentilar ila herşey mümkün, fakat bu tip güzelliklerin birde götürdükleri varki; cpu ve gpu yükü gibi .... Değermi bilemem ... Bizim arkadaşın makinesinde gayet başarılı (hatta bu gördüğümüzden daha teferruatlı) bir hareketli grafik vardı ama intel dualcore 4 gb ramli makinede  başka işlem acık değilken cpu yükü %43 dü

fakasupi

burdan hangisi simdi dekorasyon..bide niye bende herseyin yarisi ingilizce türkce karisik?

karizmaxi

Pencere yönetiminde değil efektker Başlığında window decoration da yazıyor olabilir

Compiz 11.04 ile öyle geldi yarı ingilizce yarı Türkçe herkeste öyle yani :)

NOT: bende Mageia olduğundan ekran görüntüsü veremiyorum
Cesaret akıldan gelirse cesarettir,
Bilgisizlikten gelirse cehalettir...