kisisel bilgisayarda host satmak

Başlatan xeribi84, 23 Mart 2011 - 14:07:38

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

xeribi84

merhaba arkadaslar bilgisayarimda 10.10 ubuntu kurulu (server degil) simdi ben bilgisayarima server kurup hosting hizmeti vermek istiyorum
almanyada yasiyorum sabit ip m var ehcp control panel kullanacam kendime ait bir adet alan adim ve su an icin musterilerime ait 4 adet alan adi var
bana detayli bir sekilde bunu nasil yapacagimi anlatacak birini ariyorum
simdiden ilgi ve alakaniza tesekkur ederim

mehmetux

Bu konularda çok bilgili değilim ama şöyle bir belge tavsiye edebilirim belki işine yarar.
http://yasinaydin.net/debian-linuxde-apache-ile-coklu-site-yayini
Soru sormadam önce empati kurmak lazım.

krwlng

Düşündüğünüz şey için mehmetfun'ın verdiği belge güzelmiş, ayrıca bind hakkında bilgi sahibiyseniz bunu kolaylıkla sağlayabilirsiniz. Ancak benim size tavsiyem ubuntu 10.10 masaüstü sürümü ile barındırma hizmeti vermeye çalışmamanız. Daha önce şahsi işlemlerim için bir kaç kez ubuntu masaüstü sürümlerini barındırma hizmeti olarak kullandım, fakat çok çeşitli bağlantı sorunları yaşadım, bunlar detaylı şeyler fakat, sunucu sürümü kullandığım zaman bu sorunlarla karşılaşmadım, daha sonra sunucu sürümüne masaüstü yükleyince aynı sorunlar tekrar başladı. Bu olaylar bende böyle gelişmiş olabilir fakat bir kaç kez tecrübe ettiğim için tavsiyem ya ubuntu sunucu sürümü ya da CentOS, Redhat tarzı dağıtımlar.
http://twitter.com/yusuFBrn

Ali İsmail Korkmaz, FENERBAHÇE Yıkılmaz!

xeribi84

ilginize tesekkur ederim arkadaslar ama  tam olarak istedigim bu degil dedigim gibi ehcp kullanacam
isletim sistemi olarak ubuntu server de kullanabilirim o sorun degil ama ehcp ve ubuntu kullanacam ve birden cok site barindiracam
kendi alan adim var ve bu alan adi ile nameserver olusturdum ve kendi sabit ip me yonlendirdim buraya kadar hersey tamam yani diger domainleri bu nameserver a yonlendirecem burda sorun yok
ama tam anlamiyla bunu ehcp ve ubuntuda nasil yapacam bunun bilgisi lazim 

heartsmagic

Bunun için EHCP'nin kendi anlatımlarına göz gezdirmen gerekiyor.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

ehcpdeveloper

Alıntı yapılan: xeribi84 - 23 Mart 2011 - 16:35:07
ilginize tesekkur ederim arkadaslar ama  tam olarak istedigim bu degil dedigim gibi ehcp kullanacam
isletim sistemi olarak ubuntu server de kullanabilirim o sorun degil ama ehcp ve ubuntu kullanacam ve birden cok site barindiracam
kendi alan adim var ve bu alan adi ile nameserver olusturdum ve kendi sabit ip me yonlendirdim buraya kadar hersey tamam yani diger domainleri bu nameserver a yonlendirecem burda sorun yok
ama tam anlamiyla bunu ehcp ve ubuntuda nasil yapacam bunun bilgisi lazim

cevap için sanırım geç ama, yine de başkaları için yazayım:
aslında bunu nasıl yapacam demeye bile gerek yok. kısaca şöyle:
1. temiz bir ubuntu kurun
2. ehcp yi kurun
3. ehcp'de domainlerinizi ekleyin
4. satın aldığınız domainleri sunucunuza yönlendirin

* her şey yolunda giderse, tüm domainleriniz direk calısır.
detaylar için ehcp.net sitesinde birsürü yazı var.