mono devolop görsel forum

Başlatan cansu_seker, 22 Mart 2011 - 16:44:34

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

cansu_seker

arkadaslar gecen doem c# da consolda çalııyorduk bu donem görsel foruma geçtik ancak mono devolop ta görsel forumu bulamadım nasıl erişebilirim yardımcı olursanız sevinirim.

eribol

Monodevelop kurup deneyebilirsiniz. Ama görsel ortamda işler değişiyor. Çünkü windows ortamında görsel araçlar winform kütüphanesini kullanırken linux'ta bu iş için Gtk kullanılıyor.

cansu_seker

mono devolop su anda yüklü bilgisayarım da baya karıştırdım mesala buto eklerken buton bütün forumu kaplıyordu şimdi windows c# dakı tollbox daki nesneleri mono devolopta kodlarlamı oluşturacaz ? başka bir yolu yok mu

eribol

Kodlarla da oluşturabilirsiniz ama monodevelop işte bunu görsel olarak sağlıyor zaten. Gtk'ya biraz bakınmanız gerekir. Form nesnesi windowstaki gibi değil. Formu başka bir nesne ile parçalayıp diğer nesneleri eklemek gerekiyor(veya fixed nesnesiyle istenilen özellik eklenebilir).

Not: Biraz özenli yazın lütfen.

cansu_seker

kusura bakmayın peki burada görüntülü olarak gösterme şansınız var mı? rica etsem.

eribol

Sudo dergisinin önceki yazılarında Monodevelop anlatılmıştı, yanılmıyorsam. Oradan daha iyi bilgiler elde edebilirsiniz.

cansu_seker

dergiyi nereden bulacağım ilk kez duydum ..:D bir site yada anlata herhangi bir yer yok mu mono devolop hakkıda..:D

Yiğit Ateş

@eribol bunu kastediyor sanırım: http://wiki.ubuntu-tr.net/index.php/MONO_Projesi

Mono'dan anlamam ama madem GTK ile yazacaklar Vala niye kullanmıyorlar da Mono kullanılıyor?

eribol

Kastettiğim http://monodevelop.com/

Programlama öğreniyorsanız bu kadar basit bilgileri size söyleyemem. Arayıp bulun.

sema

MonoDevelop'ta Winform işlemleri, SUDO'nun eski sayılarından birinde anlatıldı. Yukarıdaki konu Mono Projesini anlatıyor. Sanırım sorularınıza cevap verir o konu.
susema

OpenSSH

Biraz araştırmacı ol herşeyi hazır bekliyorsun.

Araştırarak ögrenmek kadar zevkli birşey yoktur.