Ubuntu Uygun Sürüm

Başlatan gold1989, 19 Mart 2011 - 00:06:50

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

gold1989

Evdeki masaüstü bilgisayarıma ubuntu kurmak istiyorum fakat uygun sürümünü bulamadım.

Bilgisayarın sistem özellikleri

Vestel Bishi Turuncu Celeron 2.4Ghz 256Mb 40Gb Bilgisayar - TL <=> TL
*Genel Özellikler : * İşlemci : Intel Celeron 2.4 GHz * İşletim sistemi : Windows XP Home Edition Türkçe * Bellek : 256 MB DDR * Sabit disk : 40 GB * Ekran kartı : Onboard (Boş AGP slotu) * TV kartı : yok * Ses kartı : AC97 onboard - 6 Kanal Nekadar.com * Monitor : 17'' CRT * Modem : Fax/ Modem 56K V92 * Ethernet : onboard * Disket sürücü : Var * Optik sürücü : 52X Cd Rom * Hoparlör : İkili (turuncu) * Mikrofon : var * Ek donatılar/ Ek yazılımlar : Mikroskop, Hediye: Eğitim ve Keşif Paketi (Logomotif)   
ekran kartını yükseltmişdim ama ne yaptığımı hatırlamıyorum. 16 bit bilgisayar.

Uygun bir ubuntu sürümü bulabilirseniz bana çok memnun olacağım.

ercinaydin

Ubuntu 10.10'u denediniz mi acaba ?
"Mimarlık, mühendisliğin bittiği yerde başlar."  Walter Gropius

gold1989

Denedim daha yüklenirken hata veriyor.
xp üzerine kurmayı deniyorum, ubuntu için driverları bulamayacağımdan dolayı.

agritux

Driver dert etmeyin siz. Kurulumu boot ederek deneyin. Ubuntu cd si içerisinde driverler var.  Ayrıca xubuntu ya da lubuntu daha iyi bir seçim olabilir sizin için.

zeitgeist

Ubuntu için sürücü bulamayacağımdan Windows üzerine kuruyorum bilgisi tamamen yanlış. Öncelikle acemiler için ilk durak bölümündeki konuları okumanda fayda var.

Tavsiye edildiği gibi 10.10 sürümünü deneyebilirsin. Ayrıca dizüstü bilgisayarlar için de bir sürüm bulunmakta. Kurulum sırasında aldığın hatayı buraya aktarırsan daha kolay yardım alabilirsin.

Konuyu uygun bölüme taşıyorum.
Özgürlüğü ne kadar anlarsan o kadar az sahip olursun. John Fowles

Monarch

Driver'ları dert etmeyin. Sisteme Lubuntu daha uygun.