[Çözüldü] taşınabilir belleğe sınırlı aktarım hatası

Başlatan linuxchu, 18 Mart 2011 - 23:31:19

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

linuxchu

Selam arkadaşlar sorunu başşlıkta düzgün anlatamadım ama şöyle izah edeceğim.

Elimde bazı rarlı dosyalar var ve bunlyorar 5-6-10 GB gibi büyüklükteler.

8gb lık bir usb flash a yada microsd bunlardan herhangi birini atmaya çalıştığımda 4 GB tan sonrasını atmıyor ve hata veriyor.

bu işlemi usbHdd ile denediğimdede aynı şey oluyor ve 4GB atıyor ve sonrasında hata veriyor.

hata aşağıdaki şekilde. mesela burda 12 gb lık bir dosyayı usb hdd içine atmaya çalıştım ve yine 4 gb tan sonrasında bu hatayı verdi

skip dediğimde işlemi kesiyor ve kapanıyor cancel dediğimdede aynı şey oluyor

Bana yol gösterebilirmisiniz
Kolay gelsin

sema

Show more details'ta yazılanı kopyalayıp yapıştırır mısınız buraya?
susema

linuxchu

Show more details a tıkladığımda altındaki yazı çıkıyor. Ben ona tıkladıktan sonra resmi aldım.

linuxchu

----
Ubuntumla alakalı olp olmadığını anlamak için birde win7 de deneyeceğim ve sonucu buraya yazacağım

sema

A, evet. Dosyanın çok büyük olduğunu söylüyor. Haklı da. cp komutu ile kopyalamayı dener misiniz? Muhtemelen yine hata verir. Parça parça gönderemez misiniz?
susema

eribol

Fat formatlı disklerde 4gb dosya boyutu sınırı vardı, yanlış hatırlamıyorsam.

linuxchu

Bu dosyayı win7 de atmaya çalıştım ve şu hata çıktısını verdi hiç aktarıma başlamadı bile, yani 4 gb atıyordu ubuntu win hiç başlamadı.
usbHdd te 50 gb boş alan var ama yinede bu mesajı verdi

cevabınız için teşekükr ederim bu dosya macos işletim sisteminin  sanal makina için uyarlanmış hali ve aslında bir iso dosyası bunu parçalayamam.
Asıl sorun ise 5-6-8 gb gibi dosyalarıda atmıyor. en fazla 4 gb

cp komutu ile deneyeceğim

linuxchu

ERIBOL ben hdd imi çok sık ubuntumla formatlıyorum ve söylediğiniz gibi olabilir.

Bunu nasıl düzeltebilirim acaba

Edit : Şuan başka bir arkadaşımın usb flashıyla 6 gb aktarım yaptık ve aktarımı gerçekleştirdi.

benim usb lerimin hepsi ubuntumla formatlandığı için bu hata oluşuyor olabilir mi ?

sema

Alıntı yapılan: eribol - 18 Mart 2011 - 23:59:12
Fat formatlı disklerde 4gb dosya boyutu sınırı vardı, yanlış hatırlamıyorsam.

Olabilir, etrafa bakarken biri 2GB sınırından bahsetmiş ama teyitleyen yok.

Cp ya da mv ile denenmesinde fayda var, sınır yoksa olur, belki. @eribol'un söylediği şeyde düzeltilecek bir şey yok maalesef.
susema

linuxchu

Komut satırındanda taşıyamadım dosyayı aynı hatayı verdi
cp: writing `/media/WD/macosleopard.tar.gz': File too large

Başka bir önerisi olan varmı acaba ?

(Bu tarz sorunlar yaşamamk için taşınabilir bellkeleri hangi formatla biçimlendirmek gerekir ?)

eribol

Sanırım dediğime bakmayın, fat formatlı disklerde bir dosyanın boyutunun sınırı var, bu kesin :) Ntfs olarak biçimlendirip öyle deneyin.

linuxchu

Eribol ve Candy cevaplarınız için çok teşekkür ederim.

200 gb veriyi pc ye atıp hdd i formatlayıp tekrar ntfs olarak biçimlendirip bu 200 gb lık veriyi tekrar geri alacağım ve yola devam :) keşke kolay yolu olsaydı

Benim asıl merak ettiğim ben bu hdd i formatladıktan sonra 160 gb a yakın veriyi tek seferde kopyalamıştım, o zaman neden bu hatayı almadım.

Neyse sanırım yapacak bişey yok.

Çok teşekkürler kolay gelsin

linuxchu

Sorun Çözüldü.

Usb bellek ve harddisklerimi fat biçiminde formatlamak gibi bir hata yapmışım ve bu yüzden 4GB gibi bir sınır oluşmuş.
Ntfs olarak biçimlendirdiğimde sorun kalmadı.

Çözüldü etiketini ekliyorum.

Çok teşekkürler iyi çalışmalar