Ubuntu 11.10 (Oneiric Ocelot) Resmi Sürüm Takvimi

Başlatan reis33, 18 Mart 2011 - 03:23:47

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

heartsmagic

Alıntı yapılan: yurek_m - 02 Ekim 2011 - 11:55:04
Alıntı yapılan: decent - 18 Mart 2011 - 03:34:01
Alıntı yapılan: Yiğit Ateş - 18 Mart 2011 - 03:25:56
29 Ekim varken, 13 Ekim'de sürüm mü çıkartılır. Hiç yakıştıramadım Canonical'e :P
10.10 sürümünde final tarihi ve sürüm numarası uyumu vardı, demek ki o alışkanlık bir kenara bırakılıyor.
arkadaş canonical bir türk şirketi * değil senin özel günün için sürüm çıkarsın

29 Ekim'de de çıktığını gördük. Forumda mimikler olmasa yanlış anlaşılma olabilir derim de, sonuna mimik konulmuş bir cümleyi ciddi olarak alıgalak açık bir algı sorunudur veya durum kasıtlı olarak yapılıyor demektir.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

s7e7v7e7n

3 gün sonra indirmeye başlıyacağız inşallah sabırsızlıkla bekliyorum :)
Ubuntu Desktop 11.10 Oneiric Ocelot

decent

"Development branch" ifadesi kaldırıldı:

Önceki durum:

Şu an itibariyle,

s7e7v7e7n

Alıntı yapılan: decent - 10 Ekim 2011 - 09:05:30
"Development branch" ifadesi kaldırıldı:

Önceki durum:

Şu an itibariyle,

11.10 final sürüm mü bu yayınlandı mı ?

decent

Alıntı yapılan: s7e7v7e7n - 13 Ekim 2011 - 03:25:05

Hayır, henüz yayınlanmadı..

Yukarıda bahsedilen geliştirme sürecinin sona erdiği ve final sürümün geliyor olmasıdır.

kalkan1973

Ben BETA 2 den yükseltme güncelleme yaptım. Yüklü miktarda güncelleme aldı ve kurdu. Hiç hata raporu vermiyor.. Sanırım kararlı sürüme ulaştık artık.
Ama şu var ki GNOME-SHELL çalışmadı bende. Basit bir dosya düzen görünüm şeklinde pencere üst menüsü çıkıyor. Ama UNİTY maşaallah şahane olmuş.

Evde İşte her yerde Linux

s7e7v7e7n

Alıntı yapılan: decent - 13 Ekim 2011 - 03:30:06
Alıntı yapılan: s7e7v7e7n - 13 Ekim 2011 - 03:25:05

Hayır, henüz yayınlanmadı..

Yukarıda bahsedilen geliştirme sürecinin sona erdiği ve final sürümün geliyor olmasıdır.

bu akşam mı yayınlanıyor gece 12 den sonra ?

decent

s7e7v7e7n

Alıntı yapılan: decent - 13 Ekim 2011 - 03:41:13
Gündüz saatlerinde bekliyoruz.

tamam ozaman hazırlıgımı yapayım ben yarın inş kurarız hayırlısı ile teşekkürler.

iyi geceler.

the kumpir

13 Ekim, Ankara'nın başkent oluduğu gün  çıkıyor işte ;) Bu da yeter şimdilik :)

ps: tabi yayınlanırsa, daha yayınlanmadı hakikaten bizim Türk İşine dönmez umarım.
Dünya'nın sorunu, akıllılar hep kuşku içindeyken aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır. B. Russel

superjax

evet 11.04 2 gün kullanıp attıktan sonra 11.10 için umudum ve beklentim çok özellikle gnome 3 den. heyecanla bekliyorum...hadi hayırlısı :)

özgürubuntu

@superjax, çok umutlanma derim :) Görsellik olarak Unity daha iyi, Zeitgeist entegrasyonu güzel, ancak aman aman bir değişim bekleme derim. NVIDIA'nın bazı kartları hala kara listede (bu elbette Ubuntu'nun doğrudan sorunu değil, ancak acaba hiç görüşülmedi mi NVIDIA ile diye de düşünmüyor değilim)

GNOME 3 güzel fakat hala henüz BETA gibi, Pidgin konusunda sıkıntılarım var kapatıldığında program kapanıyor, Empathy iyi ama doysa gönderemiyorum hala, alt paneldeki bildirim alanında yeni mesaj geldiğine dair bildirim mesajını kaçırırsan, göremiyorsun, yani Ubuntu üst paneldeki gibi mavi mektup simgesi yok..

superjax

yani unity gnome3 den daha kararlı davranabilir mi?

decent

@superjax, benim gözümde Unity çok daha güzel.
Gnome 3 tarafına bakışım da son bir haftadır olumlu yönde değişti.

karizmaxi

ikiside hoş ama unity şimdilik daha kullanışlı G3'ün gelişimi sürdüğü için net bişey diyemem
Cesaret akıldan gelirse cesarettir,
Bilgisizlikten gelirse cehalettir...

özgürubuntu

@superjax, şöyle söyleyeyim, Gnome 3 Resmi Extensions (eklentiler) ile gayet güzel oldu. Resimle ifade edeyim, kırmızı oklarla gösterdiklerim eklentilerin yaptıkları ;

Web sayfası açıkken sağda  görünen dock ;

Panel Eklentileri ;

Resmi Eklentileri yüklemek için ;

sudo add-apt-repository ppa:webupd8team/gnome3
sudo apt-get update

Ardından toplu komut listesi ;

sudo apt-get install gnome-shell-extensions-alternate-tab gnome-shell-extensions-alternative-status-menu gnome-shell-extensions-user-theme gnome-tweak-tool gnome-shell-extensions-workspace-indicator  gnome-shell-extensions-apps-menu gnome-shell-extensions-drive-menu gnome-shell-extensions-system-monitor gnome-shell-extensions-places-menu gnome-shell-extensions-dock gnome-shell-extensions-native-window-placement gnome-shell-extensions-gajim gnome-shell-extensions-xrandr-indicator gnome-shell-extensions-windows-navigator gnome-shell-extensions-auto-move-windows

Veya ben bunlardan bazılarını kullanmak istemiyorum diyorsanız sizi kaynağa yönlendirelim ;
http://www.webupd8.org/2011/10/official-gnome-shell-extensions.html

alquirel

empax

@özgürubuntu, yanlimiyorsam ayni ekran kartina sahiptik. (Go7300)
3B Unity tarafindaki sIkintilari Gnome3'te de yasadiniz mi? Malum karalistedeydi.
بسم الله الرحمن الرحيم
|ACEMİLER İÇİN İLK DURAK|Çözüldü|Kod etiketi|

decent

@özgürubuntu,
Bende de gnome-shell-extensions paketlerini yüklediğimde Gnome3 ortamı açılıyor ve donuyor.
Yüklediğim paketleri kaldırdıktan sonra açabiliyorum.

Sadece cardapio eklentisi (sol üstte ikinci sıradaki menü) sorunsuz çalışıyor..

özgürubuntu

@empax, nvidia_173_updates paketini ek sürücüler menüsünden kurdum, ondan çok önce de UNITY_FORCE_START ekliydi zaten.. Unity 3D ortamında bazen takılarak çalışıyor, ancak Gnome 3 ortamında hiç bir sorun yok :) Bu sevindirici en azından..

@decent, ben de böyle sorun olmadı, hatta mesajından sonra 2-3 kez logout ve yeniden başlat yapıp sisteme girdim, çalışıyor...

empax

بسم الله الرحمن الرحيم
|ACEMİLER İÇİN İLK DURAK|Çözüldü|Kod etiketi|

decent

Alıntı yapılan: özgürubuntu - 13 Ekim 2011 - 12:27:40
...
@decent, ben de böyle sorun olmadı, hatta mesajından sonra 2-3 kez logout ve yeniden başlat yapıp sisteme girdim, çalışıyor...

Neyse, çok önemli bir sorun olarak görmüyorum, benim eksik yaptığım ya da sistemden (Ekran kartı, eksik paketler vs.) kaynaklanan bir şey olabilir.
Unity tarafı ve Gnome 3 tarafının orijinal hali şimdilik gayet güzel gidiyor.

the kumpir

Şimdi ilk defa download ettiğimizde Gnome3 mü geliyor Unity mi geliyor. Yoksa kurarken mi seçiyoruz.
Birde ne zaman yayınlanacak artık final sürümü bilgisi olan var mı ?
Dünya'nın sorunu, akıllılar hep kuşku içindeyken aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır. B. Russel

janparey

arkadaşlar ben bugün çıkacak diye biliyorum çıkmadı mı bu ubuntu nun 10.10 sürümü?Sitisende herhangi bir duyuru değişiklik vs vs göremedim

alquirel

Alıntı yapılan: can_66 - 13 Ekim 2011 - 12:54:30
arkadaşlar ben bugün çıkacak diye biliyorum çıkmadı mı bu ubuntu nun 10.10 sürümü?Sitisende herhangi bir duyuru değişiklik vs vs göremedim

Merakla bekliyoruz. Günün 24 saati bitene kadar çıkacak. ;)
Çıkar çıkmaz forumda duyurulur.