Üye profillerine jabber iletişim bilgilerinin eklenebilmesi

Başlatan Tilki, 14 Mart 2011 - 12:08:43

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Tilki

Merhaba. Halihazırda üye profillerimize AIM, YIM, ICQ ve MSN iletişim bilgilerimizi girebiliyorken Jabber adresimizi giremiyoruz. Forumumuzun içeriğiyle ters bir eğilim. Jabber'ın öncelikle bizim topluluğumuzda yaygınlaşması gerekir. Biz kullanmazsak, bu açık kaynak kodlu protokol nasıl yayılabilir? Facebook Chat'in de Jabber altyapısı ile çalıştığını göz önünde bulundurursak Jabber'ın, Msn karşısındaki güç ve potansiyelini anlayabiliriz. Profillerimize Jabber  adreslerimizi de girebilmemiz sağlanabilir mi?

heartsmagic

Bu doğrudan bizimle alakalı bir durum değil ne yazık ki. SMF üzerindeki bir işlemden bahsediyoruz. Bunu forumun içeriği ile ters olması eleştirisi için söylüyorum sadece, aksi takdirde olmasın demeyiz elbette.

Eğer bir "mod" varsa bu iş için bakınmaya çalışırız. Fakat sunucumuzu taşıdığımız, birçok sorunumuzu aşmaya çalıştığımız şu günlerde üzülerek söylemeliyim ki çok geri planda kalacaktır bu istek.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

canosayan

açık kaynağın hala yanlış anlaşıldığı fikrindeyim. Profil adreslerine jabber eklememiz açık kaynağa pek etki etmez diye düşünüyorum. Eğer açık kaynak böyle gelişiyorsa, messenger gibi kameralı sohbet konularını da silelim forumdan.

Sağlanabilir mi noktasına gelince sanırım sağlanabilir. Ama öncelikli listemizde daha acil şeyler var.
Chmod bizim işimiz.

Tilki

Jabber ile ilgili kişisel düşüncelerimi de sadece paylaşmak adına, özellikle belirtmiştim aslında. Bu aralar kişisel olarak bir tür "Msn'i silme, Jabber'ı yayma" operasyonu içinde olduğumdan azıcık heyecanlı bir mesaj yazmış olabilirim. Yanlış anlaşılmak istemem.

İşin teknik tarafını bilemiyorum tabi. Forumun şu 2-3 gündür içinde bulunduğu sıkıntıyı, sürekli girip girip kontrol eden bir kullanıcı olarak hissettim. Yapılabilir olduğunda yapılması hususunu değerlendirmenize bırakıyorum o halde. Bunca iş ve problem arasında sizlere güç ve sabır dilerim. Kolay gelsin.

heartsmagic

Anlayışın için teşekkürler @Tilki. Çok daha büyük bileşenlerimizden bazıları (Wiki gibi) şu an sorunlu durumda. Geçiş sonrası ne yazık ki kendi işimiz, gücümüz ve hayatımız arasında çok zor ilgilenebiliyoruz bu projelerimizle. Forum ve diğer projeler oturduktan sonra olup olmayacağına bakmaya çalışırız.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.