"Yeni Bir Umut" Teması - Adım Adım Kurulum

Başlatan reis33, 12 Mart 2011 - 03:48:44

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

decent

Uçbirimden /usr/share/themes/A-New-Hope/customise.py
çalıştırınca temanın ayar penceresi geliyor mu ?
Eğer gelmiyorsa tema yüklenmemiş demektir.

Lethran

hocam emerald'ı synaptic paket yöneticisinden kaldırdım.Ubuntu 11.04 default temasını aktif ettim pencere kenarlığı olarakta yine default olan seçeneği işaretledim fakat hala pencere kenarlıkları gelmedi.Kurulumdaki adımları nasıl geri alacağım acaba?En baştan emerald'ı atlayarak kurmak istiyorumda.
Düzenleme:Yeniden başlatınca eski haline geldi.

orpi

Alıntı yapılan: decent - 25 Mayıs 2011 - 20:42:07
Uçbirimden /usr/share/themes/A-New-Hope/customise.py
çalıştırınca temanın ayar penceresi geliyor mu ?
Eğer gelmiyorsa tema yüklenmemiş demektir.

Evet ayarlamaları yapabiliyorum ve 7-8 kere sistem parolası giriyorum.
MÜHENDİS BEG

decent

Compiz ayarlarına geçin ve Efektler başlığı altındaki Pencere Dekorasyonu seçeneğini etkinleştin.

orpi

Başından beri aktifti zaten ama yeniden konrol ettim tiki kaldırdım tekrar tikledim gene denedim sonuç başarız.
MÜHENDİS BEG

Lethran

Temayı yüklemeyi başardım.Ufak bir sorun var sadece AWN ile gelen alt ve soldaki dockbar türevi barlarda yuvalara applets sekmesinden uygulama eklenebiliyor.Applets sekmesinde bulunan uygulamalar dışında; mesela yüklediğim Gimp, Audacious, Opera gibi uygulamaları "uygulamacık ekle" seçeneğiyle mi ekleyeceğim(Beceremedim ordan eklemeyi)? Böyle değilse nasıl yapabileceğimi söylerseniz çok sevinirim.

decent

AWN uygulamacıklarından bahsediyorsanız;
Simple launcher veya single launcher (tam ismini hatırlayamadım)
Ekledikten sonra istediğiniz kadar uygulama simgesini AWN uygulamasına tutturabilirsiniz.

MoShic

divergence_iv_____a_new_hope___by_jurialmunkey-d316eqx.zip
Benim bilgisayarımda;
home/dewil/masaüstü/theme 'de bulunmakta.Uçbirimden hiçbir şekilde ulaşamadım.Sanırım yapamadım.
Son olarakta usr/share/theme bağlantısına giderek kendim kopyalayıp uğraşmayı denedim,root hakkı gerektiğini öğrendim.Yetki almadım.Öneriniz?
--
ayrıca şunu
http://gnome-look.org/content/show.php/AwOken?content=126344
indiremedim birtürlü.link nerdedir ?
Eski ID: Mar yJuana

decent

Doğrudan bağlantı:
http://www.deviantart.com/download/163570862/awoken_by_alecive-d2pdw32.zip

sudo add-apt-repository ppa:alecive/antigone

sudo apt-get update

sudo apt-get install awoken-icon-theme

awoken-icon-theme-customization

komutları ile yüklemeyi ve kişiselleştirmeyi denediniz mi ?

kutsal

Benim pencerelerim saydam olmuyor. Pencere dekerasyonu aktif olmasına ve 2 inci adımı yapmış olmama rağmen.

Not: sorun ubuntu tweak ile halledildi

neneki

gerçekten güzel bir temaymış .. üzerinde baya uğraşılmışa benziyor...

ferat_tes

Tema çok hoş. Pencerelerin üstündeki kapama, simgeye alma tuşları bölümünü (kısmını) pencerenin sol tarafına almamız mümkün mü? Bir ara öyle bir tema görmüştüm, fakat şimdi bulamıyorum.

decent

Alıntı yapılan: ferat_tes - 04 Ağustos 2011 - 21:03:24
Tema çok hoş. Pencerelerin üstündeki kapama, simgeye alma tuşları bölümünü (kısmını) pencerenin sol tarafına almamız mümkün mü? Bir ara öyle bir tema görmüştüm, fakat şimdi bulamıyorum.

Pencere düğmelerini (tema farketmeksizin) sol tarafa Ubuntu Tweak ile kolayca alabilirsiniz.

ferat_tes

Eksik sordum sorumu. Ben sadece kapama, simgeye alma tuşlarının değil, komple o satırın sol tarafa geçmesinden bahsediyorum. Yani pencerenin yüksekliği azalırken, enlemesine uzamasından bahsediyorum.

decent

ferat_tes

Hayır. Resimdeki Firefox penceresinin en üstünde olan buttonlar kapama, simgeye düşürme ve pencerenin title kısmı (yeni bir umut temas adım adım......) komple, Firefox'un en aşağısında kalan bitti yazısından şu andaki kapama tuşuna kadar olduğunu varsayın. Daha bi başka tabirle sayfayı aşadan yukarı taşıdığımız çubuk yokmu (scroll bar), aynı onun gibi olmasından bahsediyorum. Birkaç yerde görmüştüm keşke onların linklerini saklasaymışım.

FıratikUS

O kadar beğenmişim ki favori konularıma almışım :)
11.10' da kullanabiliyor muyuz bu temayı?
"Yok boşluktan başka bir şey toz nereye konacak"

decent

Alıntı yapılan: FıratikUS - 26 Ekim 2011 - 02:56:58
O kadar beğenmişim ki favori konularıma almışım :)
11.10' da kullanabiliyor muyuz bu temayı?

Denemedim.
Fakat şurası kesin, Emerald paketi şu ana kadar 11.10 depolarında yok.

En kısa zamanda deneyip ilk iletiye not düşeceğim :)

FıratikUS

"Yok boşluktan başka bir şey toz nereye konacak"

decent

Alıntı yapılan: FıratikUS - 26 Ekim 2011 - 03:16:18
İş çıkarmış olmayayım başınıza :)

40 sn lik bir zamana sığıyor. :)

Alıntı YapNOT: Tema Ubuntu 11.10 ile uyumludur; Emerald paketleri henüz Ubuntu depolarına girmediği için, Emerald kısmı hariç kurulum yapabilirsiniz.

notu ilk iletiye eklendi.

BayboraKaan

@decent bu tema Elemantry istiyordu onuda kurmayi basardin mi?

decent

Alıntı yapılan: BayboraKaan - 26 Ekim 2011 - 20:32:29
@decent bu tema Elemantry istiyordu onuda kurmayi basardin mi?

Emerald istiyor, henüz depolarda yok.
Aslında Emerald özelliğine gerek yok.
Yaptığı şey sadece pencere başlıklarını şeffaf yapacak.
Pencere başlığı için şeffaflık özelliğini Ubuntu Tweak aracı ile de verebilirsiniz.

BayboraKaan

decent

Fakat ilk iletide kurulum adımlarında  Elementary kelimesi hiç geçmedi ???

BayboraKaan

Zaten kurulumdan sonra temayi ayarlarken istiyor. Eger yoksa tam görünümü elde edemiyoruz. Elementary Nautilus kurulu olmali. Diyor kendileri :)